Narsist baba ile nasıl baş edilir?

Gizli Üye
Arkadaşlar benim babam narsist. Bebekliğinden beri evde kıyamet koparıyor. Psikolojik ve ekonomik şiddeti deli gibi uyguluyor annem ve bana karşı. Ama dışarda süt dökmüş kedi gibi. Herkese iyilik meleği ve asla agresif değil hatta pısırık. Ama eve geldiği anca canavar oluyor. Biz kendi halimizde dursak bile bize saldırıyor. Annem çok aşık ve asla boşanmıyor. Hala seviyor ve katlanıyor bu adama ne kötülükler yapsa da. Aldatıyor, aşağılıyor, döküp kırıyor ama annem hala oturuyor. Ben dayanamadığımdan ayrıldım evden. Ayrı yaşıyorum ama bıktım bu durumdan. Ben ameliyat olduğumda bile adam gelmiyor. Ölsem kalsam umru değil. İnsanlar bunları duyunca inanamıyor, çok şaşırıyor. Benim babam yok anlayacağınız, annem de kafayı yedi ve hasta oldu. O da annelik yapamıyor zaten uzun zamandır.
Güncellemeler:
11 gü
Yok var ve evet meşgul tutuyorum kendimi zaten ama hep beynimin arkasında bu olay var yani. Aile sonuçta dilemiyorsun arkadaş veya sevgili gibi değil ki zaman geçince unut. Anne ve baba izleri ömür boyu kalır. Evet ama ben babama direk sormadım. Sohbet arasında çocukluğunu açsam bile kaçıyor. Asla o tehlikeli sulara girmiyor. Ha ayrıca terapiye inanılmaz karşı biri. Bir arkadaşı intihar etmiş sanırım filan. Ya da bahane ediyor. Terapiye hiç inanmıyor ve aşağılıyor hep zaten.
Narsist baba ile nasıl baş edilir?
2
0
Görüşünü yaz