İnsanları Kolay Tanımanın 3 Altın Kuralı Nedir?

Merhaba, bencemde sizlere yeni tanıştığımız insanları daha kolay nasıl tanırız, nasıl karakter analizi yaparız bununla ilgili bilgilerimi aktarmak istiyorum. İnsanları daha iyi tanımak için en güzel altın kural iyi bir dinleyici olmaktan geçer. Konuştuğunuz insan size bir şeyler anlatırken size nasıl bakar, sesi nerede yükselip alçalır, dudakları aşağı mı yoksa yukarı mı sarkar? İşte hepsinin cevabı birazdan vereceğim altın kurallarda gizli. Sevdiğiniz ve sevmediğiniz insanları neden sevip, sevmediğinizi not alarak da başlayabilirsiniz. İşte gelelim bu 3 altın kurala.

Sessiz film izleyin

İnsanları Kolay Tanımanın 3 Altın Kuralı Nedir?

İnsanları en kolay şekilde anlamanın en basit yoludur sessiz film izlemek. Onlara sadece bakarak ne hissettiklerini, ne anlatmak istediklerini en kolay şekilde anlamanızı sağlayacaktır. Anlama yeteneğinizi onlara bakarak geliştirirsiniz.

Dokunmak, selamlaşmak

İnsanları Kolay Tanımanın 3 Altın Kuralı Nedir?

Birine dokunmak yakınlığın veya duygusal karışıklığın en güzel gösterme şeklidir. Konuşma sırasında hafif bir dokunuş karşımızda ki kişinin sevgiye sevilmeye ihtiyaç duygusunu en kolay şekilde anlatır. Dokunmaktan kaçınanlar ise katı ve öz güvensizdir.

Hareketler ne anlama geliyor?

İnsanları Kolay Tanımanın 3 Altın Kuralı Nedir?

Eğilmek; Sizden hoşlanan birisinin size doğru eğilmesi kaçınılmazdır. Size değer verdiğini gösterir ve bundan kendini alı koyamaz.

Başı yana eğmek; Sizi dinleyen birisinin dediklerinizi ciddiye aldığının verdiği mesajdır.

Baş sallamak; Ondan hoşlanmanızı istiyordur. Kendinizi de iyi hissetmeniz için herşeyi yapabilir. Ancak bu hakaret genellikle özgüvensiz kişilerde çok daha fazla görülür.

Bencemin sonuna geldim.Elimden geldiğince, klavyem döndüğünce az buçuk yardımcı olmaya çalıştım 🙂 Bundan sonrası size kalmış ben sadece içlerinden birkaç maddeyi seçerek aldım tabi ki bunlarla bitmiyor 🙂 Bunları da yapsanız doğru insanı seçebilirsiniz sanırım 🙂 okuduğunuz için teşekkür ederim, mutlu ve aşklı günler diliyorum.

#miseylaismay

İnsanları Kolay Tanımanın 3 Altın Kuralı Nedir?
2
3
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • İnsan ilişkilerinde kurallar ve kalıplar bizleri her zaman yanlışa yönlendirir. Kimseyi de tanımak zorunda değiliz. Seni mutlu edenle yoluna devam et. Gerisi bok yesin 😂

  Görüş hala geçerli mi?
  • miseylaismay

   Herkes bildiğini yapsın

  • Öyle yapacaksın bunda şüphe yok ama ben sadece uyarmak istedim. Haklı çıkmak gibi bir huyum vardır. Kimsenin zülmesini istemem.

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Ciddi olmak konuşurken fazla gülmemek insanlara acımamak kendimiz olmak

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
YÜKLENİYOR...