Kendini Sevme Yolculuğunda Sana İyi Şanslar Diliyorum

Herkesin, kendisini gerçekten sevmek için bir yolculuğa çıkması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kendimi gerçekten anlayabilecek ve bir şans verebilecek tek kişi benim. O zaman bu bence'de benim yolculuğumla devam edelim. *-*

1- Lütfen kendini yanlış yönlendirme.

Kendini Sevme Yolculuğunda Sana İyi Şanslar Diliyorum

● Hepimizin olumlu ve olumsuz düşünceleri vardır, olumlu mu yoksa olumsuz mu düşüneceğimize her zaman karar verebiliriz. Düşünceleriniz, hayatınızdaki hemen hemen her şeyi belirler. Ne yiyeceğinizden tutun nasıl bir insan olacağınıza kadar. İnsanlık dışı olduğu için bütün hayatınız boyunca olumlu düşünmeniz gerektiğini söylemiyorum, eğer pozitifliğin saf cehalete dönüşmesine izin verirseniz gerçekten acı verici sonuçlar doğabilir. Makul olumsuz düşünceler, bir sebepten dolayı var ve size faydalanabileceğiniz, öğrenebileceğiniz bir şey gösteriyor. Size bir çeşit rehberlik ediyorlar, olumlu olanı görmemize yardımcı olan olumsuz düşüncelerdir. Mesela, ne zaman olumsuz bir düşüncen varsa kendini farklı düşünmeye bilinçli olarak zorluyorsun demektir. Kafanda ”Değersizim” demek yerine, ”Değerliyim, yetenekliyim ve hayatımdaki olumsuzlukları azaltıyorum” diyebilirsiniz. İçsel nefretini ve olumsuzluğunu pozitif düşünce ve sevgiyle karşılamaya değer. Zaman alacak, ama olumsuz düşünceleri olumlu düşüncelerle değiştirmek ne kadar kolay olursa o kadar işiniz kolaylaşır. Bence yapılacak en iyi şey bu düşünceleri tanımak ve onlarla savaşmak. Bu şekilde düşünürseniz, yaşamın tüm yönlerine özen ve sevgi gösterecek şekilde bakmanın bir yolunu bulursunuz. Düşüncelerinizi izlemeye başlayın ve yalnızca olumlu düşüncelerin aklınıza hakim olmasına izin verin.

2- Kendinizin farkına varın.

Kendini Sevme Yolculuğunda Sana İyi Şanslar Diliyorum

● Zihinsel olarak ne olursa olsun sevgiye layık olduğunuzu fark etmeye çalışın. Bunun gibi düşünün, hayatınızın geri kalanında birlikte yaşamak zorunda olduğunuz tek bir kişi var, kendiniz. Diğer herkes ölebilir ya da gelir ve giderler ama ölene kadar sen kendin ile olacaksın. Yapabileceğin tek şey elinden gelenin en iyisini ve bunu yapmak zorunda olduğunu anlamak.

Eğer kendinizi sevemiyorsanız, küçükken kendinizi hayal etmeli ve bu kişiyi rahatlatıp sevmeye çalışmalı, onu hayal kırıklığına uğratmamalısınız. Bizi daha da harekete geçirilebilecek bir kelime kabullenmedir. Bu yüzden kusurlarını kabul etmek muhtemelen kendini sevmeye yaklaşmanın tek yolu olacaktır. Kendinize sürekli öz eleştiri içindeyseniz, bilinçli olarak kabul etmek iyi bir ilk adımdır. Kendimi iyileştiren ve kendimi daima daha iyi olmaya iten kişi benim. Kendime “Bugün kötüydü ama yarın daha iyi olacak” diyebilen kişi benim. Kendi düşüncelerimi düşünen, kendi duygularıma sahip olan ve dünyayı kendi gözlerimle deneyimleyen kişi benim. Kendini sevmek, içindeki her şeyi kabul etmektir. Kendin için üzülmek için hiçbir sebep yok. Hepimiz kendimizi sevmeyi hak ediyoruz ve kendimiz hakkında sevebileceğimiz çok farklı şeyler var. Kendin hakkında güzel şeyler söylemekten utanma ve rahatla. Birçok insan temelde kendilerini sevmiyor bu yüzden yalnız olmadığını bil. Koşulsuz olarak kendinize, seveceğiniz, özen gösterdiğiniz ve inandığınız bir bakış açısı geliştirmeye değer. Yapmanız gereken şey güçlü bir benlik duygusu geliştirmektir.

3- Kendiniz ile barışın.

Kendini Sevme Yolculuğunda Sana İyi Şanslar Diliyorum

● Kendimizi sevmenin en önemli adımlarından biri "gerçeklerime sahip olmak" olmalı. Düşüncelerinizi, duygularınızı, inançlarınızı dinleyin ve kendinize sorular sorun. "Bu konuda nasıl hissediyorum? Bunun hakkında ne düşünüyorum? Yapılması gereken doğru şeyin ne olduğuna inanıyorum?". Başkalarının ne düşündüğü, hissettiği ya da inandığı önemli değil, siz önemlisiniz. Sizden daha kötü olan birçok kişi var ve sizden daha iyi olan birçok kişi var. Yapabileceğiniz tek şey, doğduğunuz andan öleceğiniz ana kadar kendinize nazik davranmak. Kendinize gereksiz yere, acımasız olduğunuza, yavaşça onay vermeye başlamanız yardımcı olacaktır. Hayatınızda meydana gelen her şeyin yanlış olmadığını, biraz da sizin suçunuz olduğunun ve ne olursa olsun değişme yeteneğinizin olduğunun farkına varmalısınız. Aynada gördüğünüzden hoşlanmayabilirsiniz.

Ama hepimiz farklıyız, görünüşümüz ya da sahip olduklarımızla. O yüzden bilin ki bu endişenin hiçbiri hayatınızı değiştirmiyor. Kişisel takıntı, zaman ve yaşam kaybıdır. Aptal, şişman, çirkin veya çekici olmadığını mı düşünüyorsun? Kendini sevmek, göründüğünle hiçbir ilgisi olmamalı, kendini kendin olduğun için sevmelisin ve sadece bir insansın. Kendinizi neden bu kadar sevmediğinizi anlamaya çalışmak göz önünde bulundurmanız gereken bir şey. Kendinizi değiştirmek istiyorsanız, elinizden geldiğince en iyisini yapmak için çalışın, yetenekli olduğun şeylerden memnun ol ya da hayran olmaya değer bir şey elde etmek için çok çalış. Kendini sevmek için sevebileceğin biri olmalısın. Görünüm, yetenek ve becerileri engellemez. Sadece değiştiremeyeceğin şeye odaklanma. Hepimizin kusurları var ve bunları kabul edebiliriz. Kendinle ilgili bir şeyi istemiyorsan, değiştirebilirsin. Yani, temelde hayatın anlamı bu. Ne yapmak istiyorsan onu yap ve sevmediğin bir şey varsa, değiştir ya da değiştiremediklerini kabul et ve onunla başa çıkmayı öğren. Kendinizi tatmin etmeyen şeyin kendinden haberdar olun, daha sonra bunu geliştirmek için kendinizi hazırlayın. Kendinizi yeterince sevmek istiyorsanız, istediğiniz hayatı oluşturmak için ne gerekiyorsa yapmalısınız. Kendinizi geliştirmeye karar verdiğinizde ve sevmeye değer bir "siz" oluşturduğunuzda kendinizi sevmeniz çok daha kolay olacaktır. Hayatınızın kontrol edebileceğiniz yönlerinden memnunsanız, kontrol edemediğiniz yüzeysel şeyler hem sizin hem de tanıştığınız insanlar için önemsiz olacaktır.

4- Lütfen doğru olanı yap.

Kendini Sevme Yolculuğunda Sana İyi Şanslar Diliyorum

● Çoğu insan için en zor şey suçluluk duymadan hayattan zevk almamın doğru olduğunu kabul etmektir. Sadece bir hayat var ve onu kendinizden nefret ederek veya kendinizi sevmekle geçirebilirsiniz. Gurur duyduğunuz bir kişi olun ve eğlenin! Hayat, bu geçici dünyadaki varlığınızın tadını çıkarmaktır. Demek istediğim, hayatınızdan en iyi şekilde yararlanmak varken neden hüzün içinde eziliyorsunuz? Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayı bırakın! Kendini sevmiyorsan, kimsenin seni sevmesini de bekleme!

➤ İyi ve kötü, aydınlık ve karanlık. Diğeri olmadan, kişi anlamını ve amacını kaybeder. Aydınlık (pozitif) ve karanlık (negatif) arasındaki dengeyi bulmak size kalmıştır. Tüm maskelerinizi otantik yapın, dünyaya gerçekte kim olduğunuzu gösterin. Bütün bunların anahtarı tutarlı olmaktır. Neden yaptığını hatırla. Hepimiz istediğimiz şeyleri tezahür ettirmek istiyoruz ama evren inanmayan insanlara bir şey vermeyecek.

Bir daha ki bence'de görüşmek üzere, hoşça kalın! <3


0|3
23

En İyi Erkek Görüşü

 • Çok değerli bir paylaşım olmuş, özellikle: "Kendinizin farkına varın" ve "Lütfen doğru olanı yap" kısımları, takdir ediyorum.

  1|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

22
 • Sevmeye önce kendimizden başlayalım. Emeğine sağlık 😉

  0|0
  0|0
 • Kendimi sevemiyordum moral oldu

  1|0
  0|0
 • Kendimizi sevemezsek başka kimseyi sevemeyiz

  1|0
  0|0
 • Şans olsa sevgi olurdu gibi

  0|0
  0|0

Benzer Sorular

Yükleniyor...