Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Elon Musk "Sizce Ben Deli miyim?"

Sıwar

Öncelikle ilk benceme hoş geldiniz. Umarım sıkılmadan okursunuz. Şimdiden keyifli okumalar. Her ne kadar sosyal medya kullanmasa da Elon Musk hakkında çıkan haberleri kaçırmam ve size bugün onu tanıtmak istedim.

Elon Musk; Genç yaşına rağmen, bir çok makale, dergi kapaklarına ve kitaplara konu olmuş, çağımızın dahi kişiler listesine yer almış, karizmatik kişiliğiyle, hayatını yazan bir yazara aynen şöyle diyor "sizce ben deli miyim?"🤔

Bir çok başarısızlığa rağmen hiç bir zaman umudunu kaybetmez. Başarısızlıklardan beslenir.
Bir çok başarısızlığa rağmen hiç bir zaman umudunu kaybetmez. Başarısızlıklardan beslenir.

Türkiye'de olsa gerçekten bu adam deli diyebileceğimiz, bu kadar parası varken uçuk projelerle parasını yatıran bu deli adamı tanımaya başlıyayım artık...

En fakir ülkeden en zengin ülkeye, roket hızıyla tırmandı.
En fakir ülkeden en zengin ülkeye, roket hızıyla tırmandı.

Dünyanın en fakir ülkesi olan Güney Afrika'nın Pretorya ülkesinde doğdu.

Günde 10 saat okumak onun için sıradan bir durum.
Günde 10 saat okumak onun için sıradan bir durum.

Öğrenmeye aç bir çocuk olarak hep kendini geliştiren, günde on saat kitap okumak normal bir durum olarak karşılıyor. Hafta sonları iki kitap bile okuduğunu söylüyor.

"Bir keresinde okulun ve komşu okulun kütüphanelerindeki kitapların hepsini bitirmiştim. Bunları üç ve dördüncü sınıfta yapmıştım. Böylece Britonnice Ansiklopedisini okumaya başladım. Oldukça faydalı oldu" diyor.

"Neyi bilmediğimiz hakkında bir fikrimiz yok. Her şeyi orada olduğunda farkına varıyorsunuz."

Bir şeyi kafasına koydu zaman, o konu hakkındaki bütün kitapları okuyup bir uzman kadar bilgi sahibi oluyordu.

Elon Musk Sizce Ben Deli miyim?

-Cebinde beş kuruş bile yokken büyük düşünüyor.

-Defalarca başarısız oldu ama hiç vazgeçmedi.

-Tatilden nefret ediyor. Ailecek gittiği bir tatilde sıtmaya yakalandı. Sonra şunları söyledi. "Ölmeye çok yaklaştım. Bu benim tatilden aldığım dersti."

Hayallerinden vazgeçmiyor.
Hayallerinden vazgeçmiyor.

Eşi onun hakkında şunları söylüyor:" Eşi eve 7-8 'de geldiği İçin yakınan arkadaşlarım var. Elon eve 11'de geliyor ve biraz daha çalışıyor. İnsanlar onun yaptığı bu fedakarlığı anlayamıyor."

Allah eşine sabırlar versin. Hiçbir kadın, kocasının işkolik olmasını istemez sanırım.

Elon Musk Sizce Ben Deli miyim?

Ama tüm bu başarılardan ziyade şu iki konuya vurgu yapmak istiyorum. Her insan dört dörtlük değildir. Elon Musk'ın bu başarıları gerçekten göz dolduruyor lakin ben daha çok bardağın dolu tarafından bakmaya çalışırım.

Biz insanlar hayatta bazı şeyler kazanırken bazılarını da kaybedebiliyoruz. Musk'ın yaşamı ve insan ilişkileri her zaman iyi olmamış ama çocukluktan aldığı temelinin ne kadar sağlam olduğu belli. Ön yargılara karşı yine hedeflerine odaklanıp ilerlemeye devam edebiliyor.

Bu benceyi sizinle paylaşmanın nedeni; çocukların küçüklükten eğitilip, temellerini alıp geleceğe daha sağlam adımlarla yol almalarını vurgulamak.

Yalnız Atakan Kayalar gibi, yetişkinlerin bile anlayamadığı felsefe kitapları değil, çocukların hayal güçlerini geliştiren kitaplara yönlendirmek daha sağlıklı olur.

#elonmusk #sıwar

Elon Musk "Sizce Ben Deli miyim?"
2
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

21
  • Güzel bir benceydi eline saglık hoşuma gitti cogu bence hoşuma gitmez okumak istemem kitap okumak cok iyi ve yararlı ama malesef normal hayatta cok kitap okuyamıyoruz iş güc cıkıyor keşke 1 2 saat vakit ayıra bilsek kitap okumaya ama ayıramıyoruz
  • ehfufmr
    Bu adam deliyse hepimiz delirmeliyiz demektir 😊
  • Mark34
    Zekligin adini deli yapmislar
YÜKLENİYOR...