Avatar 2045 Projesi Nedir?

Bir başka ölümsüzlük projesi daha. Fakat bu Cryonics'e göre daha kısa sürede gerçekleşmesi planlanan bir proje. İnsan bedeninin sınırlı yaşam süresi olduğundan dolayı dondurmak yerine daha farklı bir yol izlemeye gitmişler. Gelin bakalım neymiş bu Avatar projesi.

Nedir bu Avatar projesi?

Avatar 2045 Projesi Nedir?

2045 Initiative, kar amacı gütmeyen ve insan hayatını uzatma konusunda çalışmalar yapan bir organizasyondur. 2045 Initiative, 2011 yılında; sinir arayüzleri, robotlar, yapay organlar ve sistemleri araştırmak için Rus bilim adamları ile birlikte Rus girişimci Dmitry Itskov önderliğinde kurulmuştur.

Projenin işleyişi nasıl?

Avatar 2045 Projesi Nedir?

Projede asıl amaç insan beynindeki tüm hafızanın Android bir robotik vücuda aktarılması ve bu şekilde ölümsüz olabilmesi. Bedeniniz ölmüş olacak fakat tüm hafızanız kısmen ölümsüz sayılan bir robota aktarılacak. Tabi bu durum akla birçok soru işareti getiriyor. Proje başarılı olsa bile insan bedeninde olduğu gibi duygu ve hislerimiz gibi insana özel durumları hissedebilecek miyiz? Proje toplamda Avatar A, B, C ve D olmak üzere toplamda 4 aşamadan oluşuyor. Şimdi o aşamalara bakalım.

Avatar A;

Avatar 2045 Projesi Nedir?

Projenin ilk aşaması olan Avatar A bölümünde hedef insan beyninin kontrolünde kullanılacak bir robot. 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Avatar B;

Avatar 2045 Projesi Nedir?

İkinci aşamada ise ölen bir insanın beyni yapay bir vücuda nakledilecek. 2025 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

Avatar C;

Avatar 2045 Projesi Nedir?

Üçüncü aşamada ölen kişinin tüm hafızası, kişiliği, benliği yapay bir robotik vücuda aktarılacak. Resmen yeni bir yapay bedene kavuşmuş oluyorsunuz. 2035 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

Avatar D;

Avatar 2045 Projesi Nedir?

Ve geldik son aşamaya. O filmlerde gördüğümüz hologramik vücutlar var ya, işte tam da onlara dönüşmüş olacağız. Yani bir Avatar hologram olacağız. Maddeden tamamen bağımsız bir şekilde, insan vücudunun yaşadığı hiçbir sorunu yaşamadan ölümsüz olmak mümkün hale gelecek. Son aşamanın 2045'e kadar tamamlanması bekleniyor. Bakalım başarabilecekler mi?

Avatar 2045 Projesi Nedir?
3
5
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Idealog

  Süper gücler donemi baslar boyle olursa. bunu yaptiracak olan sadece varlikli insanlar. e bircogu da dunyaca meshur ve kötü insanlar malum. zihniyetleri hep yasayacak. cok kötü.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

25
 • Kutuptabuztutmuskiz2

  Bunun yerine herkese birer ejderha verilse sonuç daha супер olur bence 🔥

 • Centurion

  Allah, yarattıklarının düşündüklerini düşünemedi. :D Bu tarz saçma sapan projeler sadece hayal ürünü olmaktan ibaret. Bunlara inananlar da harbi harbi zam gelmiş salaktır... :D

 • ALSalvatore

  Gavatar projesi geçen bir videoda izlemistim arabistanda yeni bir şehir kurulacakmış. Tabi full yapay zekalar yaşayıp görücez.

 • Eline sağlık kardeş sen de işlemden geçip avatar olacaksın sanırım.

 • MeIinoe

  İnsan beynindeki tüm hafızayı çekip alabilirlerse kalanı güle oynaya yapılır. Bunu aşamayacaklar. Asla tam anlamıyla olmayacak.

 • Beyinden bahsediliyor. Bu proje tekilliğe ulaşmadan imkansız. Ruslar teori atıyorlar hep ortaya gündemde durmak için

  • Defacer

   Aslında bunun Rus devleti ile hiçbir ilgisi yok. Zaten devlet desteği ile yürütülmüyor projeyi tam olarak araştırırsan görüyorsun. Bu tarz şirketlere devlet hiçbir zaman destek vermiyor, zaten önem verilse belki şimdiye işe yarardı. Hep özel şahıslar değişik fikirler ile harekete geçiriyor. Bugün baktığımızda Elon Musk olmasa Nasa gibi bir uzay şirketinin bile Mars'a insan göndermesi.. ohoo.

 • whatkindof

  Dokunduğumuzu hissedebileceksek olur kabul🤙

YÜKLENİYOR...