Güleda Cankel Hayatta Kalabilmek İçin 17 Saat Mücadele Etmiş

Güleda Cankel 19 Yaşında Öldürüldü
Güleda Cankel 19 Yaşında Öldürüldü

Isparta'da, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer P. tarafından öldürülen 19 yaşındaki Güleda Cankel'in hayatta kalabilmek için 17 saat mücadele ettiği, 3 kez de kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Güleda'yı öldürmek için Muğla'dan gelip, 2 gün otogarda bekleyen Zafer P.'nin, Cankel'in kaldığı aparta gittiği saatten cinayeti işlediği zamana kadar geçen 17 saati anlattığı, emniyetteki ifadesi ortaya çıktı.

Olay, dün saat 11.00 sıralarında, Isparta Fatih Mahallesi'ndeki aportta meydana geldi. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Zafer P. tarafından önce boğazı sıkılıp, kabloyla boğulduktan sonra kalbinden bıçaklanarak, öldürüldü. Muğla'dan gelerek, işlediği cinayetten 3 saat sonra polis merkezine gidip, teslim olan Zafer P.'nin ifadesine ulaşıldı. Üniversiteli Güleda'nın, hayatta kalmak için 17 saat mücadele ettiği, bu sürede 3 kez Zafer P.'nin elinden kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Zafer P.'nin, emniyetteki ifadesinde, Güleda Cankel ile görüşmek için 15 Kasım Cuma günü Muğla'dan Isparta'ya gittiğini ardından kızın kaldığı aparta geçtiğini söylediği belirtildi. Evde kimse olmadığını anlayınca otogara döndüğü öğrenilen Zafer P.'nin 2 gün burada beklediği, 17 Kasım Pazar günü saat 18.00 sıralarında ikinci kez Güleda'nın kaldığı aparta gittiği, ışığın yandığını görünce zili çaldığı kaydedildi.

Güleda Cankel'in kapıyı açıp, kendisini görünce hızla kapattığını, 'Seninle konuşmam gerekiyor' deyince yeniden açtığını anlatan Zafer P., emniyetteki ifadesinde şunları söyledi:

İçeri girdim, yaklaşık 5 dakika sonra kapı çaldı. Gelen, Osman diye biriydi. Güleda, içeri almak istemedi. Ben Osman'ı gördüm, aşağı beraber indik. Osman, bana, Güleda'yı rahat bırakmamı söyledi. Ben de '5 yıllık arkadaşlığımız var, nasıl bırakayım?' dedim. Güleda'yı telefonla aradım. Açmadı, Osman'la apartın önüne geldik. Kendisi dışarıdaydı. Osman, 'Sen gelme Güleda'yla konuşmam lazım' dedi. Ben de gitmedim. Bir süre sonra yanlarına gittiğimde Osman, Güleda'ya dönerek, 'Zafer'e söylemek istediğin bir şey var mı?' dedi. Güleda 'Yalnız kalmak istiyorum' dedi. Osman'a gitmesini söyledim. O da gitti. Güleda ile eve çıktık. 'Eğer bana iyi davranırsan kötü davranmazsan seninle beraber devam edebiliriz' dedi. Beni neden bıraktığını sorduğumda '5 yıl senin gibi birini boşa sevmişim. Sen gereksiz birisin' dedi. Tokat attım, küfretmeye başladı, tekme attı. Annesini ve Osman'ı aramak istedi. Telefonunu aldım. Mesaj attığı için annesi aradı. Telefonu kendisine verdim. Konuştular ama benden bahsetmedi. Kapatınca telefonu geri aldım.

Zafer P., ifadesinin devamında, telefonu elinden aldıktan sonra Güleda'nın, kapıya doğru koşmaya başladığını; ancak anahtar kendisinde, kapı da kilitli olduğu için kaçamadığını söyledi. Güleda Cankel'i boğazını sıkarak, yan odaya götürdüğünü anlatan Zafer P.'nin, şunları kaydettiği öğrenildi:

Boğazını sıktığım için hava alamadığını, dışarı çıkmak istediğini söyledi. Dışarı çıktık. Markete gittik. Aniden beni itekleyerek, kaçmaya başladı sonra geri gelip, telefonunu istedi. Birini aramak istediğini söyledi. Ben de verdim. Osman'ı aradığını görünce telefonu geri aldım, yere atıp, kırdım. Bir kez daha kaçmaya başladı. Peşinden koştum ve yakaladım. Aparta kadar kucağımda götürdüm. 'Eşyalarımı ver, gideceğim' dedim. Eve çıktım. Tekme attı. Ben de boğazını tekrar sıktım. Bir süre sonra hava alamadığını söyledi. Dışarı çıkmak istediğini belirtti. Ben de 'Kaçmayacaksan çıkarız' dedim. 'Kaçmayacağım' dedi; ancak dışarı çıkınca tekrar kaçmaya başladı. Yakaladım. Apartın önüne geldiğimizde tokat attım, ittirdim. Yere düştü. Bağırmaya başladı. Kafasını çarptı.

Güleda Cankel Hayatta Kalabilmek İçin 17 Saat Mücadele Etmiş

Para çektim, taksiyle hastaneye gittim sonra Güleda'yla beni karakola götürdüler. Güleda, şikayetçi olmadı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine, olay yerine sağlık ve polis ekiplerinin geldiğini; ancak Güleda'nın kendisinden şikayetçi olmadığını öne süren Zafer P.'nin, "Onu ambulansla hastaneye götürdüler. Benden şikayetçi olmadığı için birileri beni otogar civarında bıraktı. Para çektim, taksiyle hastaneye gittim sonra Güleda'yla beni karakola götürdüler. Güleda, şikayetçi olmadı. Onu polis aracıyla evine götürdüler. Beni de ifademin ardından bıraktılar. Ben de aparta gittim. Nasıl olduğunu sordum. Başının ağrıdığını, midesinin bulandığını söyleyince tekrar hastaneye götürdüm. Saat 05.00 sıralarında eve döndük, uyumuşuz. Saat 10.00 gibi kalktık. Kahvaltı yaparken Güleda, bana, 'Sen nasıl erkeksin? Bana saldırdın, beni dövdün' dedi. Bu sırada Osman, telefonla beni aradı. Konuşmak istediğini söyledi. Ben de Muğla'da olduğumu söyledim. Güleda'ya aralarında bir şey olup olmadığını sordum" dediği öğrenildi.

Zafer P., Güleda Cankel'i saat 11.00 sıralarında öldürdüğünü belirttiği ifadesinde, "Cinayeti işledikten yarım saat sonra evden çıkarak, annemi aradım, cinayet işlediğimi söyledim. Sonra karakol yakınına gittim. Yarım saat bekledim. Bu sırada babam başta olmak üzere diğer akrabalarımı da aradım. Bana teslim olmamı söylediler. Ben de karakola geldim" dedi.

🌸 GÜLEDA CANKEL 🌹 (@guledacankel)'in paylaştığı bir gönderi ()

Güleda Cankel Hayatta Kalabilmek İçin 17 Saat Mücadele Etmiş
22
39
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • morsaçlıkedi
  İfadesinin hepsinin doğru olduğunu düşünmüyorum. O kadar kaçmaya çalışmış ama şikayet etmemiş. Tehdit etti kızı büyük ihtimalle. Kızı suçlayamam. Gencecik yaşında neler gelmiş başına ama sokaklarda kaçarken hiç mi yardım istememiş gitmiş tekrar telefonunu istemeye o caninin yanına. Bizim milletimizde ne kadar duyarsız sokakta görüyorsun ama müdahale etmiyorsun... Kızın evine alması da saçma geldi bana orada da yalan ifade olabilir. Kadınlarımıza susmamayı dik durmayı ve kendini fiziksel ve ruhsal olarak savunmayı öğretmeli ve nasıl insanlar sevilebilir kimden uzak durulur öğretilmeli. Erkeklere de eli uçkurunda gezmemeyi kadınların mal olmadığı fiziksel olarak güçlüler diye her haltı yapmamayı tam tersi kadınları korumayı onlara saygı duymayı öğretilmesi gerek. Yazıklar olsun böyle topluma. Biz insanlarımızı kadın veya erkek olsun eğitemedikçe bu böyle devam eder.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Amphitryon

   Tebrik ediyorum şu kafaya ihtiyacımız var 🙏

 • VoiceVibes
  İlk karakola gittiklerinde şikayet etmemesi büyük aptallık.
  Kimse kusura bakmasın bu gibi bazı olaylarda kızların da suçu var, sen katlanmak zorunda değilsin böyle birine, şikayet edeceksin. Cahilce davranıyorlar, iş işten geçmiş.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Boğa1993
  Herkes erkeği suçluyor evet erkeğin bir cana kiymaya hakki yok ama kadinlar kizlarimizda biraz edepli uslu olsa belki bunlar başa gelmez sürekli daldan dala atlamalar 5-10 kisiyle konusmalar falan kimbilir belki erkek iyi biriydi onu o hale getiren kizdir..5 yillik iliski.. bide ölmeyi kendi istemiş gibi şikayet bile etmeye tennezzül etmemış hayat aptala acimaz kiza acidigimdan daha çok erkeğe aciyorum bir yaramaz bir kiz icin değmezdi hapishanelerde çürümeye yazik gençliği gidecek... hickimse kizlar ölüyor diye kizlarin yaptiklari haltlari görmüyor.. erkek dayanamyip onun askindan mektup birakip intihar etseydi feminazi feministler bu kadar tepki verir miydi? bence vermezdi kiz ölünce daha değerli çok niye kukusu var cünkü kiz...
  Görüş hala geçerli mi?
  • dhdjjv

   Ne hatasindan bahsediyorsun? Ne ruh hastası sacma bir kafa yapin var senin? Al ışte bu beyinsize iyi bakın. Yarın haberlerde sevgilisini nasıl bogazladigini anlatabilir bu p*ć

  • Boğa1993

   Ben hicbir canliya zarar vermem rahat olun anca onu sizin gibi salak beyinsiz karşi cinsin hayatinda sevgili olarak seçtiği mağara adamlari yapar...

  • Boğa1993

   @dhdjjv bana ettigin hakaretleri aynn sana geri iade ediyorum seviyeni haddini bil iste erkekler böyle tahrik ediliyor sonra erkek suçlu oluyor bir feminazi daha yani şiddetin sadece erkeklerin sucu olmadiginin tahrik unsurunun sucu oldugu bana yapilan hakaretler canli örneği.. kadin kiz olduguna bakmadan erkege hakaret ettiginde öldüğünde şiddet ģördüğünde aģlamayacaksin bende bundan bahsediyordum fiziksel siddet kötüde piskolojik siddet çok mu iyi bu kizin bana yaptigi piskolojik şiddet.. sivri dilinizi biraz tutsaniz basiniz belaya girmez...

 • BerkMen91
  Olayları anlatırken sanki yalan söylemiş gibi yüreğim sızladı ya biz aman sevdiğimize bir şey olmasın korkusuyla yaşarken millet neler yapıyor tüküresim geldi suratına adi şerefsiz hapishanenin dibinde geberirsin umarım.. Birde ilişki bitiryorsa bitiyor yani bazı kızlar evet saçma şekilde bir anda ayrılabiliyor onlarında kişilikleri öyle karakterleri öyle sırf bu yüzden cinayet işlenir mi? Allahından bul diyip çekip gideceksin terbiyesiz o kızı seviyorsan en adi itim yani bazen sevmek bile bırakmak demektir.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2037
 • iSLaMıN_SoN_oRDuSu
  Kusura bakmayin ama suç erkek kadar kizda da var nasil olurda bir erkek, kizi dövüp hirpalayip boğazını sıkmasına ragmen tekrar evine alır kabul eder...

  Nerden bulaşıyorlar böyle kanı bes para etmez insanlara anlamıyorum

  Gurursuzluk diz boyu bu erkeklerde, biri beni istemese ben 10 istemem sanki kendi malıymış gibi ayrılmak isteyince zorlamalar filan
  Ve daha kötüsü böyle cinayete kdr gitmeler
  • O an hangi kafayla düşünceyle hareket ettiğini bilemeyiz ki

  • Ne olursa olsun ben bir kiz olsam biri bana Öyle siddet uygulasa kesinlikle yüzüne bile daha bakmam
   Belki bu kızın anne babasi bugüne kdr bir fiske vurmadi, o ne hakla vurabiliyor

  • İşte yerimizde olmadığınız için bilmiyorsunuz mesele bu

  • Hepsini Göster
 • korman
  Böyle aptal ve ruh hastası tiplerı neyle nasıl buluyorlar anlamak mumkun degıl muhtemelen cıktıkları zamanda sıddet görmus bu kız ama işte bazı şeylerı yakalamak ıcın ılla yasama gerekmıyor bu anlamda kızalrımızın cok secıcı ve zekı olması gereklı. Mgazadan bırsey alırken 30 yer gezıyorsunuz kolunuza hayatınıza alacagınız erkegı nıye ıyı arastırıp secmıyorsunuz bunu ben anlamıyorum allah rahmet eylesın ama umarım başkaalrına ders olur böyle seyler
 • Gastex
  Ölmek üzereyken hala sevgilisini satmayan koca yürekli Güleda seni unutmayacağız.Boğazını sıksa bile onunla aynı odada yatabiliyor helal olsun çok cesur.
 • barraquda
  Bu kadar manyak insanlarin bu derece cok oldugunu bilmek.. bu nasil bir saplantidir ya benimsin ya topragin diyecek kadar... tek celsede idam vereceksin 2 tanesine ve asacaksin da.. aninda sona erecek bunlar.
 • İnkisârı_hayâl
  o kadar bağırmış hiçmi bir müslüman el atmamış , veya ilk karokala gittikleri zaman neden şikayet etmemiş, hadi o etmemiş güvenlik görevlileri ne olup bittiğini anlamayacak kadar cahil mi neden önlem alıp çocuğa uzaklaştırma verip kızı korumaya almamış. her taraftan bir çelişki çıkıyor. Allah rahmetiyle muamele etsin ne diyelim.
 • Bad boy dediğiniz tipleri görün işte kimlerin başını yakıyorlar. Şu sevdanızdan vazgeçin. Masum insanlar ölmesin artık.
  • Bad boy severler eksilemiş asjksjkdkf. Tabi zorlarına gitti... Devam edin, sizin yüzünüzden masum canlar kaybetmeye devam edeceğiz.

 • _BraveHeart_
  Yazacak kelimeler yetersiz Rabbim kimseye evlat acısı yasatmasın.😐
 • Erkek dediğin serseri olacak diyen kızlar bunu bir kez daha gördü. Anlamadığım şey bunca olaya rağmen hala eve alması, şikayet etmemesi vs. Kimse öldürür diye korkmuştur demesin. Adam zaten zevk için boğazını sıkmaz.
 • Çok üzücü Allah rahmet eylesin kimsenin basına gelmesin. Bu çocuk egitim siz mi acaba ya da ceza az diyemi bu hale geldi. Bence degil kadın düşmanı kadın örgütleri böyle diyorda. Bu olayların bitmesi için acil arastırılma yapılsın safsata degil günah yazık bu kadınlara
 • moodinlove
  Ne kadar ruh hastası aşağılık insanlar var ya ayrılmak istedi diye bir kıza daha doğrusu bir insana bu yapılmaz ayrıca kızın şikayetçi olmamasıda tuhaf şikayetçi olsa belki şu an yaşıyodu. Ailesine ve yakınlarına çok büyük baş sağlığı diliyorum allah sabır versin😔😔😔
 • Okurken nasıl kötü olduğumu anlatamam, yorum yok çünkü konuşursam boşuna konuşurum içime atmak en iyisi
 • Varsınickimolmasin
  Ben anlamıyorum yaaa
  Bu adam sana neler yapmış ve sen şikayetçi olmuyorsun bir daha görüşüyorsun onunla !!!
  Kız kendi gitmiş resmen ölüme
 • Tam olarak hislerim.
 • Amphitryon
  Neden şikayetçi olmamış ki ben bu kızları da anlamıyorum bazen. Lan yanındaki herif psikopat her an her şeyi yapabilecek bir manyaksa eğer daha neyi zorluyorsun.. Yazık Mekanı Cennet Olsun 🙏
 • ISpectra07
  Seven erkek kıskanır diyenler kendinizi alkışlayın işte görün marifetinizi.
 • Omurilik
  İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

  Ondan geldik, dönüş ancak yine onadır...

  Genç kardeşlerimizin haberlerini böyle okudukça üzülüyor ama elimden bir şey gelmiyor, insanları dengelerini yitirdi, bir hadiste beyan edildiği üzere, ahir zamanda öldüren neden öldürdüğünü, ölen neden öldüğünü bilmeyecek, çünkü ikiside ateştedir buyuruyor peygamberimiz...


  Bu ölüm de unutulacak ve yenileri eklenecek ancak tekbir gerçek varki ölen kardeşimizin ölüm acısı ve arkasında kalan gözü yaşlı aile... Sabırlıklar diliyorum..
 • ClasssMAN
  Şikayetçi olmasa bile bu adamın tutuklanması gerekirdi Emine Bulut cinayetinden hiçmi ders çıkarmadılar bunlar...
 • GenÇ_KanaRYa94
  İnsanın erkekliğinden utandıracak bir cinayet... Sabahtan beri etkisinden çıkamadım 🤔🤔
 • sananeeeeeeeeee
  İfadeler çok saçma geldi kaçmak istiyor ama hastaneye vs gidince de şikayetçi olmuyor.
 • nirhamm
  Eğer şikayetci olsaydın şu an hayatta olurdun, kurtulma fırsatı olmuş aslında ama yapmamış, inşallah ömür boyu içerde yatar. Erkekler dur durak bilmiyor
 • EjderhaAnnesi
  İfadeleri saçma. Uyduruyor muhtemelen. Okurken tüylerim diken diken oldu..
 • Gölgene_bile_güvenme
  Bakın kızlar bir erkeğin maçoluğu sizi cezbetmesin, adamlığına bakın birazcık birde zengin kızlarına özenip şununla biraz oyun oynayayımda demeyin.
 • yanlizkurt8434
  Sevgili peşinde koşan kizar ibret alın , aklınız ermeden sevgili yapmayın. insanin kanı donuyo okurken... peki o piçin yüzünü neden gizliyorlar
 • Barışİnfinity0
  Kızlarda nerde serseri nerde karaktersiz var onların peşinden koşuyor Sonuç ortada.
 • BaronLuden
  Bizim gibi beyefendi düzgün erkeklere sırf çirkin diye bakmazlar ama böyle erkeklere bakar kızlar ne diyeyim...
 • sıradanalperr
  Tamam yeter sen çok iyi bir insansın hiç böyle şeyler yapmazsın çok duyarlısın herkes çok kötü herkes sana güvenebilir tamam anladık prim yapma artık a q yeter
  • Memlekete senden daha faydalı bir insan olduğuna bahse girerim, birisine laf söylemek için dönüp aynaya bakmak gerek ama sen bakma çük dışında birşey göremezsin çünkü sen busun.

  • Pişman oldum dediğime

 • KinderimiYedi
  Bir şeyler yanlış geldi bana. Anlamadım kızı suçlu duruma düşürmüş resmen
 • yolcuadam
  Şerefsizler içim kötü oldu okurkenDaha kız gençliğinin baharında üzüldüm böyle tipleri sevmeye devam eder ülkenin kızları yazık
 • Aberksoy
  Adamsın lan öldür helal hatta kendinide öldürde sizin gibi kardeşim larından kurtulsun bu millet
 • Erkeklıgimden utandım bunları yapacak kadar vicdan yoksunu nasıl olur anlamıyorum
 • Soliedpsyche
  Yazık diyorum cidden.. Kız daha cocuk denilecek yaşta..
 • Kadifeciceegi
  Allah belasını versin surunsun adi köpek yaşatmasınlar onu o ceza evinde
 • SusBakimSenAaaaaa
  5 yillik iliski mi14 yasinda sevgili yapilinca iste böyle oluyor Allahim sen koru
 • cartelbirnumara
  Elbette o şerefsiz en ağır cezayı alsın ama, anlamadığım kısım neden şikayetçi olmamış?
 • şerefsiz adam bu caniliği nasıl yapar insan sevdiğine
 • Dreamnightss
  Elime gelmez ki bacım evladını hayatını karartayım yazık oldu gencecik kıza
 • scorpion026
  orda yazdığı gibi türk kızları katillere aşık efendi olunca mıymıy pısırık olursun.
  • Kadifeciceegi

   İnsan aşık olacağı insanı secemiyor ne yazikki bu yüzden yargilama yapman saçma

  • scorpion026

   @Kadifeciceegi hiç saçma değil Allah size akıl vermiş değil mi? 2 saatte aşık olup 2 günde sevgili ol ne karşındakini tanı. gözünüz bişey görüyormu? dedim efendi sessiz bir erkek olsa suratına bakmaz bune mıymıy sesi cıkmıyor pısırıkl damgası vurup gönderirsiniz. çoğunuzdaki mantık budur.

  • mariap

   Bir insanın bir katile aşık olması için ruh hastası olması gerek. Yalnızca Türk kadınları değil, hiçbir kadın katillere aşık falan değil. Özgüven eksikliğinizi böyle hassas konular üzerinden kusmayı kesin.

  • Hepsini Göster
 • Sever mi her kalp katilini🙁
 • Bukernb
  Standart keko hikayeleri
 • adsızbiriyim1903
  Çok kötü oldum şu an yaa
 • _HaZeLL_
  Kadına kalkan eller kırılsın!
 • Melsas
  Yuh ya yuh bu ne 🤦🏼‍♀️🙊🙊 ağzım açık okudum
  • KenanBey1

   Kızın şikayetçi olsaymış keşke başta.. Cinayeti işleyende müebbet yemesi lazım, fakat türkiyede yer mi bilemem..

 • Yamuşşşş10
  Allah böyle sapıkların cezasını versin
 • Cani herif ne desek #GüledaCankel'i geri getirmez.
 • ssevemr10
  Pislik
 • hayletdayi
  böye cani katiller idam gelmeli
  • hayletdayi

   idam ceazası meclise gemeli gerkirse referandum olsun evet oyu veririm

 • Drakula3584
  güzel insan işte allah belasını versin.
 • kosovaallı98
  Şerefsizzz adi herif
 • scorpiongirl429
  Tabi %100 dogru da olmayabilir anlattiklari...
 • Powermen
  Lanet olsun bu Adalete İdam SART!
YÜKLENİYOR...