Nereye Kadar Mücadele Etmeli?

Hugger

İnsanoğlu dünyaya geldiği andan itibaren hep empoze edilen bir şey vardır. Nedir bu hayata karşı dik durmak ve hiç bir zaman hayata karşı mücadeleden vazgeçmemek. Ama bazen işler hiçte istendiği gibi gitmez ve insan hatalara karşı da mücadele etmekte ısrarcı olabiliyor.

Nereye Kadar Mücadele Etmeli?

Aşk ilişkilerinde de bu böyledir. Hep yarı yolda bırakmamak ya da sonuna kadar mücadele etmek gerektiğine inanırız ve bu yolda da gereken mücadeleyi veririz. Peki insan kendi kendine de bazen soruyor? Bu mücadeleyi verirken kaybolan Zaman kimin umurunda?

Kendimizden başka hiç kimsenin umurunda değil buna inanın. Evet sonuç alacağımıza yürekten inanıyorsak mücadele etmekten vazgeçmek ahmaklık olur. Ama sonunu kestiremediğimiz bir muamma peşinden gitmeye çalışıyorsak ve bu uğur da mücadele veriyorsak ben derim ki bu nokta da kendi hayatımızı kendi iyiliğimizi düşünelim ve zararın neresinden dönersek kardır diyerek yolumuza bakalım.

Mücadele hakeden içindir. Dipsiz kuyular da mücadele vermek sadece Zaman kaybıdır. Ne demiş Tolstoy

Pişman oluruz diye yapmadıklarımızdan dolayı bugün bütün pişmanlıklarımız.

Nereye Kadar Mücadele Etmeli?
7
3
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • çayvariçersen
  bugün okuduğum en güzel ve en anlamlı paylaşımdı :) ( en azından şuana kadar. :)

  Bu mücadeleyi verirken kaybolan Zaman kimin umurunda?
  Kendimizden başka hiç kimsenin umurunda değil buna inanın. Evet sonuç alacağımıza yürekten inanıyorsak mücadele etmekten vazgeçmek ahmaklık olur.

  -Tolstoy'un sözüne gelince. bir nevi çok doğru ama bu sözü 2 anlama yordum ben. nacizane. :) pişman olurum diye yapmadıklarım için ileride pişman olup olmayacağımızı önceden bilemediğimden, o an ne hissediyorsam onu yaşarım. inan pişmalıklarımız ve keşkelerimiz bizi pişiriyor. bir sonraki adımlarımız daha sağlam ve temkinli oluyor. en azından bu benim için böyle :) ya ileride yaptığım için pişmanlık duyarsam peki? ( bkz. Yukarıda bahsekonu örneğim) işin bir de o tarafı var.
  şöyle söyleyim; şu an bana çok doğru gelen yaşadığım birşey belki 5 yıl sonra bana yanlış gelecek dolayısıyla içinde bulunduğum durum, imkanlar v. s. bircok faktör her ne kadar biz istemesekte yaşamaya sürükler bizi. yapacak birsey yok. pişmanlıklarımız ve yaşanmışlıklarımızla olgunlaşıyoruz birazda. :)
  keşke yerine iyi ki demek ümidiyle :)
  Not: umarım bu paylaşımı hazırladığına pişman etmemişimdir seni ;)
  tolstoya'da benden selamlar :))
  çenem düştü :D meğersem ne cok yazasım varmış bugün :D
  Görüş hala geçerli mi?
  • çayvariçersen

   o an hakettiğini düşünürsün elinden geleni yaparsın. haketmediğini anladığında iş işten gecmiş oluyor artık yapacağını yapmışsındır çoktan :) değmemiş o ayrı. dersin. zararından dönsen bile verdiğin mücadelene mi yanarsın akıp giden kaybolan zamanına mı? o da cabası. :(

  • çayvariçersen

   biri beni durdursun :D

  • Hugger

   Öncelikle Bu güzel yorumun için ben sana teşekkür ederim. Kendi his düşüncelerime böylesine güzel bir cevap aldığım için ayrıca sevindirdin beni. Yaptığın yorum neredeyse başlı başına bir Bence oluştururdu :) Tolstoy için de Aleyküm selam görürsem söylerim diyorum.. Benden de bir not olsun o zaman : Yazdıklarımın hepsi son zamanlarda ki yaşanmışlıklarımla alakalı gerçek kesittir.. ;)

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

62
 • tsdmrfry
  aslında bende mücadele ettiği için pişman olanlardanım peşinden gittikce totosu kalkan birinin egosunu okşadım fazlasıyla... şu an acı içindeyim :(
  • çayvariçersen

   canım unutma. kaldırdığın her dötün pilotu sensin. onu indirmekte senin elinde :)
   çok pofpoflamayacaksın. sonra çok güveniyorlar dötlerine :D

  • tsdmrfry

   Haklısın ama nasıl indireceğimi bilmiyorum :/

 • asikondemo
  Pışmanlık duymak zorunda kalmamak için anı iyi kullanmak grek. sevdiğiniz insana korkmadan seviyom deyin, sonra pişman olursunuz. isterse kabul etmesin. önüne bakarsın. aklında soru kalmaz.
 • __NoName__
  Hayat boyu mücadeleye devam
 • Meraklıköftee
  Dogru demis tolstoy amca
 • NarÇiçeği92
  Olmuyorsa zorlamaya gerek yok
 • Gizli Üye
  Elimden gelen herşeyi yapmama rağmen halen olmuyorsa ayağımdan geleni yapıp giderim :)
 • Gizli Üye
  Çok güzel bir yazı.
  Hayat devam ettikçe mücadelede devam ediyor işte.
  Emeğine sağlık devamını bekliyorum..
 • Gizli Üye
  Hak eden kişi için sonuna kadar mücadele edilir.
  • Hugger

   Keşke her hayatımıza girenler de sonuna kadar hak etse de biz de mücadele etsek

YÜKLENİYOR...