Süleyman Soylu: Hukukun En Temel Görevi Milletin Oylarını Teröre İstismar Ettirmemektir

Faruk Ayhan Utkan r
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Hukukun en temel görevi milletin oylarını teröre istismar ettirmemektir. Soylu, 3 HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı'nın görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Soylu, "Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir. Terörle demokrasi arasına bir meşru kanal açmaya çalışanlar sorumsuzluk işlemektedirler." ifadelerini kullandı.

Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenlerin büyük bir hata işlediklerini söyleyen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa'nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır. Buna kurallar, anayasa, belediye kanunları bir cevap verdi, 'Bir daha bunu tekrarlamayın' dedi. Fakat hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasimizi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına leke sürmektedirler.

Son Güncelleme: 28 Ağu 2019 / 04:08
Süleyman Soylu: Hukukun En Temel Görevi Milletin Oylarını Teröre İstismar Ettirmemektir
5
12
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • 0Mısra-ıBerceste0
  Devletin kanalına terörist başının abisini miydi kardeşimiydi neydi çıkarken nerelerdeydi? Apo soysuzuna avukatlar gönderilirken neredeydi? Ayrıca bu belediye başkanlarının adaylıkta sicillerini ve gerekli temiz belgelerini onaylayanlar kimlerdi? Hdp 'nın meclise girmesi için gerekli araştırmaların yapılıp alınmasında kimin parmağı var? Kozmik odayı kendi popo korkusu yüzünden açtırıp yüzlerce vatan evladının şehit düşmesine sebeb olan kişi 20.000 lira maaş ile neden hala danışmanlık yapmakta? Terör ve fetö bağlantıları bulunan yandaş politikacılar neden hala serbest? Bunlar tamamen siyasi oyunlar gaz alıp gaz verme sistemi diyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  Pkk#ya son zamanlarda darbe üstüne darbe atiliyor, kökü kuruyor ama ses hdpkk dan cok icimizdeki, kendimizden sandigimiz HAINLERDEN geliyor. Bu bukadar ikiyüzlü ÖKÜZÜ olan ÜLKEYI yönetmek gercekten zor, pkk bir kisi öldürse Devlet birsey yapmiyor diye YAYGARA yapan kisiler, iki yüzlü hainler, yapincada Devletinin yaninda degil terör sevici olup cikiyorlar..
  Görüş hala geçerli mi?
 • sucguklumahmut
  Bu adamlar madem teröristti 1-) adaylığını neden kabul etti ysk
  2-) kırmızı bültenle aranan teröristbaşının kardeşini devlet kanalına çıkarırken aklınıza gelmedi şimdi mi aklınıza geldi terörle mücadele merak etmeyin 2023 e kadarki süreç son çırpınışları kendi topuklarına sıkıyorlar daha da sıkacaklar bunların sonu berbat olacak
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

410
 • aerolite
  Sözde değil gerçek bir hukuk devletinde olsaydık akp , tüm yönetici ve uzantılarıyla birlikte tıpkı Fetö gibi bir terör örgütü olarak yargılanır ve hak ettiği en ağır cezalara mahkum edilirdi sayın bakan bey.
 • bitch_world
  Adayların terör suçlarına bulaşmamış olması şartı yok muydu?

  Soylu şu ülkenin görüp görebileceği en yabşak ikinci kişisi. İlkini zaten biliyorsunuz.
 • Volrath
  Cok samımı degıl bu insanların bu durumu bugun olan degıl neden ıc isleri bakanlığı bunlara secime katılabilir ıznı verdı ya da adalet bakanlığı
 • Cüneyt özdemir bile hiçbişi diyemedi bu konuya sildim kendisini.
 • gsmurat1905
  Bunlar böyle yaparak kredilerin tüketiyorlar. Böyle devam etsinler yakında bakanlık dahi hiçbir kamuda çalışamıcak devam böyle😂😂😂
 • hiçışıkyok41
  Helal olsun Soylu kardeş. Tüm Türkiye düşmanları ve terör örgütleri nefret ediyo senden. İyi vuruyon inlerine inlerine varsın çıldırsınlar
 • tutkuylasevbeni
  Pkk’lı teröristlerin TBMM de ne işi var asıl mesele budur.
 • OzlemC1
  nasıl seçim kazanacaksınız ozaman keltoş
 • ClasssMAN
  Bu adam samimiyetten çok uzak...
 • yargıç_bey
  Hihi tamam
 • biradetmehmet
  Teröre yardım ve yataklık TCK ya göre suctur
 • 01musto
  Bu iyi oldu
 • BenZero
  Zamanında neden girdiler seçime hiç girmesinler
 • Gizli Üye
  Valla diyecek çok şey var da denilmiyor
YÜKLENİYOR...