Eski Futbolcu Ümit Karan 20 Ay Hapis Cezası Aldı

Tugrul Turcan r
Ümit Karan
Ümit Karan

İstinaf Mahkemesi, eski milli futbolcu Ümit Karan'a, "Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel saldırı" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Karan savunmasında, "Ben Survivor'da kadınlarla yan yana bulunduğumda bile herhangi bir şey yapmadım" diyerek suçlamaları kabul etmedi. Yerel mahkeme, Ümit Karan hakkında beraat kararı vermişti. Dosyası Yargıtay'a gidecek olan Ümit Karan, şimdilik cezaevine girmeyecek...

Eski futbolcu Ümit Karan, 2015'te oturduğu apartmanın güvenlik görevlisi İ.A.'ya "Basit cinsel saldırıda" bulunduğu gerekçesi ile hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi, delil yetersizliğinden Karan'ın beraatine karar verdi.

İSTİNAF MAHKEMESİ'NDEKİ İLK DURUŞMAYA KATILMADI

İ.A.'nın Avukatı Işıl Gülümser dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşıdı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi'nde bugün görülen karar duruşmasına sanık Ümit Karan ve Avukatı Ayhan Sağıroğlu ve İ.A.'nın Avukatı Işıl Gülümser katıldı.

Tutuksuz yargılanan sanık Ümit Karan, kimlik tespiti sırasında Makedonya'da futbol takımı çalıştırdığını ve aylık gelirinin 2 bin Euro olduğunu söyledi. Savunmasına, "Hayatım boyunca kimseye yanlış yapmadığını" sözleri ile başlayan Ümit Karan, "Suçlamalar doğru değildir" dedi. Karan, suçlamaların çıkar amaçlı yapıldığını iddia etti.

'OLAYDAN SONRA MÜVEKKİLİM PSİKOLOJİK RAHATSIZLIK GEÇİRMİŞTİR'

İ.A.'nın Avukatı Işıl Gülümser, müvekkilinin çıkar elde etmeye çalışmadığını belirterek, "Olaydan sonra müvekkilim ciddi psikolojik rahatsızlık geçirmiş ve tedavi görmüştür. Olaydan sonra çalışamaz duruma gelmesine sebebiyet vermiştir. Müvekkilim ili terk edip başka ile taşınmak zorunda kalmıştır. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

SAVCI CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Savcı Levent Çağıl mütalaasında, Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi'nin sanık Ümit Karan lehine verdiği beraat kararının kaldırılarak sanığın, "Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel saldırı" suçundan cezalandırılmasını istedi. Savcının esas hakkındaki mütalaasına karşı savunma yapan Karan'ın Avukatı Ayhan Sağıroğlu, şike davasından en az ceza alıp iş bulamayan tek futbolcu olduğu için Makedonya'da çalıştığını söyledi. Müvekkilinin kimseyi öpmediğini, öpmeye de teşebbüs etmediğini söyleyen Avukat Sağıroğlu, müştekinin İstinaf talebinin reddine karar verilmesini istedi.

'ATATÜRKÇÜLÜKTEN CEZA VERECEKSENİZ KABULÜMDÜR'

Son sözü sorulan Ümit Karan, "Ben bu ülkeye hizmet ettim. Hayatım boyunca kimseye yanlış yapmadım. Ben Atatürkçüyüm. Bana Atatürkçülükten ceza verecekseniz kabulümdür" dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ersoy Yüce, "Atatürkçülere ceza mı veriliyor" dedi. Araya giren Karan'ın Avukatı Ayhan Sağıroğlu, "Başka bir şey söylemeye çalışıyor" dedi.

'SURVİVOR'DA KADINLARLA YAN YANA BULUNDUĞUMDA BİLE BİR ŞEY YAPMADIM'

Bu diyaloğun ardından tekrar söz alan Karan, "Ben Survivor'da kadınlarla yan yana bulunduğumda herhangi bir şey yapmadım" diyerek beraatine karar verilmesini istedi.

KARAN'A 1 YIL 8 AY CEZA VERİLDİ

Kısa bir ara veren 20. Ceza Dairesi, Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi'nin beraat kararını kaldırdı. Daire, oy çokluğu ile Karan'a, "Sarkıntılık düzeyinde kalan basit cinsel saldırı" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Üye hakim Kadir Erdal, beraat yönünden görüş bildirerek çoğunluk kararına muhalefet etti. Ümit Karan'ın bu kararı Yargıtay'a taşıma hakkı bulunuyor.


Son Güncelleme: 7 May 2019 / 04:05
Eski Futbolcu Ümit Karan 20 Ay Hapis Cezası Aldı
6
17
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • endmuhh
  henüzceza onaylansın bakalım. daha belli değil belki kadın iftiracı ki olabilir adam meshur ve paralı. ama ben sunu söylemek istiyorum. bu olay tabi anlatılmamıs basit cinsel saldırı denmiş. hukukcu değilim ama fiziksel dokunma öpme sözle sarkıntılık anlamında birşey diye biliyorum. 20 ay cezayı cok buldum. yani şimdi bir kıza hani diyelim şişt yavrum bu ne güzellik off desem 20 ay hapismi. ben tabi bu yapılsın demiyorum. ama cezalar harcore arttırılmıs onu farkettim. zamanında tecavüz cinayet teshir taciz vs haberlerinin etkisi ile. bir söz var hani deliye o... demiş hardıstadan s. çmış. yani az cok bir makuliyet önemlidir. ya da bakıyorsunuz simit calan cocuk haberlerinde büyük cezalar. yani mantıgım almıyor. adam banka soyuyor bu cezayı almıyor ya da bıcaklıyor birini almıyor. yani bence sözlü tacizden bacaktan bıcaklamak hafif bir suc. bıcaklanmak ölüm riski içeriyor neticede. belkisakatlık. neyse tabi hanım kardeslerimiz bu konuda hassas beni de sosyal lince tabi tutabilirler korkusu yaşamıyor değilim:D malum bu konular hassas o yüzden gerçek dünyada bu konularda yuvarlak cümleler kuruyorum burda ise özgürce fikrimi yazsamda orda malsef olmuyor
  Görüş hala geçerli mi?
 • Ateist_Türk
  İftiradır yüzde 90. Yargıtay akp nin. Hukuksuz kararlar çıkıyor genelde yargıtaydan. Eğer kanıt yok ise "kadının beyanı esastır" deyip ceza veriyorlar. Erkeklerin düştüğü hale bak. Kanıt neymiş de ceza veriliyor. Kanıt var mı peki? Kadınlar yolunu bulmuş. Önüne gelen taciz, tecavüz iftirası atıyorlar. Bir erkekden nefret mi ediyor, çıkarlarına ters bir şey mi yaptı, hemen taciz, tecavüz iftirası.
  www.hurriyet.com.tr/.../durun-iftira-attim-40419582

  Eğer ki iftira olduğu tespit edilirse o iftirayı atan kadına hapis cezası verilmeli. Ümit Karan'ın böyle bir şey yapacağını hiç sanmıyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Morleylaklar
  Buyüzden cezaevine giren olmadi zaten bu ülkede.. önce bir tecavüz etmeli sonra medya bunu dünya aleme duyormali ozmn mecburen atarlar
  Görüş hala geçerli mi?
  • mexemet

   İyi halden geri çıkıyorşar bir takım elbise giymek iyi hal olduğu müddet hapis bile hikaye

  • Morleylaklar

   @mexemet tecavüzcüler eksilemis😅

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

515
 • El-Chapo-Denisino
  Millete sokakta penisini açıp gösterenler adli koşulla serbest bırakılıyor. Sözlü taciz iddiası ile yargılanan adam 20 ay ceza alıyor. Böyle adalet sisteminin böyle düzenin ben anasını avradını g*tünden s*keyim
 • bigpeople1
  Vay be neler oluyor. İnşallah öyle birşey yapmamıştır. Sarkıntılık düzeyi ne demek ya illa tecavüze mi uğraması gerekiyor?
  • cabukisim

   sarkıntılık düzeyinde kalan bir olayla tecavüz aynı suç mudur? cezası aynı olabilir mi? mesela bir insana tokat atmakla silahla vurup yaralamak aynı şey olabilir mi? Cezası aynı olabilir mi?

  • bigpeople1

   Olamaz tabikide. Peki sen tokatla sarkıntılığı neden kıyaslıyorsun?
   Kimin doğru söylediğini bilemeyiz inşallah böyle bir olay yaşanmamıştır, yaşandı ise Allah kızın yardımcısı olsun.

  • cabukisim

   kıyaslamıyorum... senin yazdığın "Sarkıntılık düzeyi ne demek ya" şeklindeki tepkinin yersizliğini izah etmeye çalışıyorum... her suçun bir derecesi vardır... olmasın mı? "illa tecavüze mi uğraması gerekiyor?" diye sormuşsun... işte gerekmemiş ki dava açılmış ve mahkum olmuş

  • Hepsini Göster
 • biradetmehmet
  Ben Atatürkçüyüm. Bana Atatürkçülükten ceza verecekseniz kabulümdür" dedi.
  Atatürkü niye karıştırmış ki
  • MTayakkabı

   show yapıyor. Atatürkçülükten ceza verin de ne demek. Ne alaka.

 • Sanal_Adam
  Suçu varsa, umarım cezasını çeker.
  Suçu yok da iftiraya uğradıysa
  Dava açan taraf umarım cezasını çeker.
 • Suçlu ise cezasını mutlaka çekmeli, gelişmeleri takip edeceğim.
 • desıktırlo
  Ümit yüz verse kucağına atlayacak nice süt dilimleri var iken bu kadının şikayeti sadece para koparmak gibi geldi bana.
 • Bugra
  Binlerce insana rol model olan birisinin adı bu tür olaylarla anılmamalı, umarım suçsuzdur.
 • Sokrates1977
  önce arda sonra ümit
  iftira iftira iftira...
 • SonModelUye
  %100 alıntı bir konu.
 • BlueKnight
  Zaten hangi yapan evet ben yaptım dediki...
 • esil_berat_
  kardeşim ünlıde olsa o da hapisi hak eder bence
 • gr3yblack
  Buyüzden cezaevine giren olmadi zaten bu ülkede..
 • Pulpffictionn
  Sapık işte ne olcak
 • MagRipOgLu
  Yatmaz
 • HAKAN1093
  güzel
 • emreozturk2
  iyi olmuş
 • Gizli Üye
  Güvenlik görevlisi İ. A.' Ümit Karani tahrik edecek kadar güzelmiymis?
  Ümit Karan parasi var, sporcu, üstelikte yakisikli, cinsellik icin güvenlik görevlisi İ. A. mi kalmis, MANTIK disi bir olay.
  Zenginlik, söhrette basa bela, bu olayda Ümit Karani kene gibi yapismislar anlasilan.

 • Gizli Üye
  Ilginç olmus
 • Gizli Üye
  2 yıldan az süre bunun yatarı bir hafta yatmaz bence.
 • Gizli Üye
  Sevmiyorum bu adamı. Ceza almasına üzüldüm. Ornek alan çok kişi var sonuçta.
YÜKLENİYOR...