Ahmet Kural'a 16 Ay 20 Gün Hapis Cezası

Serap Aksu r
Ahmet Kural'a 16 Ay 20 Gün Hapis Cezası

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davada karar çıktı. Ahmet Kural'a, 16 ay 20 gün hapis cezası verildi. Mahkeme, verilen cezanın ertelenmesine hükmetti...

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Ahmet Kural ve şikayetçi Sıla Gençoğlu avukatlarıyla katıldılar. Ahmet Kural’ın avukatlarının, tanık dinletme ve olay yerinde keşif yapılması talepleri reddedildi. Taleplerin reddedilmesi üzerine Ahmet Kural’ın avukatları da reddi hakim talebinde bulundu. Mahkemede reddi hakim talebinin reddine karar verdi. Esas hakkındaki savunmalarının sorulması üzerime Kural’ın avukatları, yazılı savunmaları tekrar ettiğini belirtti. Kural’ın Avukatı Sibel Aydın, müvekkilinin adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini, adil yargılanmadığını savunarak, taleplerinin reddedilmesini eleştirdi. Ahmet Kural’a son sözü soruldu. Kural’ın avukatları da “Son sözünü soramazsınız. CMK 216 buna manidir. Sormak isterseniz kürsü sizindir" dedi. Kural, "Bana attıkları uyuşturucu kullanıyor iftirasına yönelik ona ve bana test yapılsın. Ben kimseyi darp etmedim, hakaret etmedim. Masumum, beraatimi istiyorum" dedi. Mahkeme kararını açıklamak üzere duruşmaya 20 dakika ara verdi.

Ahmet Kural'a 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası...

Sıla'nın açıklamaları...

Sıla Gençoğlu, mahkeme kararına ilişkin açıklama yaptı. Gençoğlu, "Türk adaletine teşekkür ediyorum. Bu pozisyona düşmüş ve düşebilecek bütün kadınlar için güven verici. Çok zor ve travmatik bir dönemdi benim için. Bunun iddia olduğu söylendi, türlü iftiralara uğradım, dünya kadar manipülasyon yapıldı. Bunların karşısında ne kadar kuvvetli de olsanız, ekonomik özgürlüğnüüz elinizde de olsa, mesleğiniz altın bilezik gibi dursa da kolay değil sağlam kalmak. Sahiden bugün adalet beni yüreklendirdi. Susmak, iyi bir fikir değil. Belki birilerinin hayatını kurtarabilirsiniz. Birilerinin hayatını kuratarbilirsiniz" dedi.

Ahmet Kural ve avukatının açıklamaları...

Kural'ın avukatı, "Bütün delillerimiz reddedildi. Son anda çıkan bir tanığımız var. Sıla'nın evden sessizce çıktığını söyledi. Bu tanığı önerdik bu da reddedildi. Temyize gideceğiz. Ahmet Kural hiçbir şekilde hapis yatmayacak" dedi. Kural ise mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada, "Geçmişte yaptığım bir hata burada karşıma çıkıyor, hodri meydan ikimize de uyuşturucu testi yapılsın, 18 saat sonra eğlence görüntüleri var, delillerimiz reddedildi, bunun bir üst mahkemesi var daha bitmedi. Ceza falan yok bunu söyleyeyim. Asıl kendisi hep kadınlara hem erkeklere fiziksel olarak şiddet uygulamayı çok sever" sözlerini dile getirdi.

Mahkeme, verilen cezanın ertelenmesine hükmetti...

Son Güncelleme: 1 May 2019 / 16:05
Ahmet Kural'a 16 Ay 20 Gün Hapis Cezası
29
14
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ateist_Türk
  Sıla açıklama yaptı, Türk adaletine teşekkür ediyorum muş. Davayı kazanınca teşekkür ediyor oluyor, ama kaybetseydi adalet yok derdi. Türk adaleti diye bir şey yok. Bu ülke masumiyet karinesini bile çoktan çöpe attı. Ortada kanıt yok bir şey yok, neye göre çıkmış bu kadar ceza. Akp adaletsiz bir parti, feminist bir parti.
  Manipülasyon ve iftira demiş, en büyük manipülasyon ve iftiralar erkeklere karşı yapılıyor.
  Bir erkek nasıl olur da bir kadını 45 dakika boyunca küllükle döver. Kanıt araştırdılar, kanıt da çıkmadı. 16 ay hapis verilmiş. Yahu bu ülkede kadın adama tecavüz iftirası atıyor, adam masum yere 6 ay hapiste yatıyor. Suçsuzluğunu ispatlayıp çıkıyor bir şekilde, ama iftiracı kadına bir gün hapis cezası bile verilmiyor. Ve bütün vakalar da böyle. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin erkek düşmanlığı ve feministlik yapıyor. Kadınlara yönelik bütün davalara müdahil olup en yüksek cezaları verdiriyor, ama erkeklere bir şey olunca davalara müdahil olmuyor, olsa bile işkence suçu işleyen kadına bile 3 sene hapis cezası verilmesi konusunda tepki vermiyor. İndirimsiz ceza veriyoruz diyor, indirim vermesen ne yazar zaten ceza 3 sene.
  Bir ara da şey demişti, rızaya falan hiç bakmayalım, bu konudan çok çektik. Cezası ne ise verelim. Yani şey demek istiyorum, rıza ile yapılıp yapılmadığına bakmayalım, kadın tecavüze uğradım diyorsa direk ceza verelim.

  Ahmet Kural' a hapis cezası verilmesi Türkiye'de adalet olmadığnı, masumiyet karinesinin çalışmadığını ve Türkiye'de hukuk fakültesi açmanın bir anlamının olmadığını gösteriyor. Türkiye asla bir Avrupa ülkesi olamayacak. Bu ülkedeki bütün hukuk fakültelerini kapatsalar yeridir.
  Görüş hala geçerli mi?
  • *Yani şey demek istiyor Fatma Şahin, rıza ile yapılıp yapılmadığına bakmayalım, kadın tecavüze uğradım diyorsa direk ceza verelim.

   Yazmak istedim yukarıda, yanlış oldu o kısım.

 • EvreninEvrimsizAdamı
  Ahmet Kuralın suçsuz olduğuna inanıyorum. Sılanın ise bu iftirayı intikam amaçlı attığını düşünüyorum. Şayet eğer ortada gerçekten bir fiziksel şiddet iddiası var ise gereken ceza verilmeli. Ancak kolundan tutma, çekme ya da sözlü kavga gibi küçük şeyler şiddet olarak nitelendirilerek karar verildiyse böyle adaletin orta yerine k*yayım..

  Mahkeme neden olayın araştırılmasını, tanık dinletilmesini ve uyuşturucu testini reddediyor? Adalet bu mudur? Gerçeklik böyle mi tecelli edilecek? Kadın beyanı esas alınarak yapılan dava ne kadar adaleti çağrıştırır. Yazıklar olsun...
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • atombombasietkisiii
  Sıla açıklamalarını bile duraksar bir şekilde ifade etti. Korku gibi değil sanki beyninde hesaplamış gibi. Bu olayda kadına şiddet veya tehdit, hakaret dışında şeyler de var gibi. Yani Ahmet Kural paranoyak mı da önüne gelene hakaret savursun?

  Her halukarda Ahmet Kural gibi Sılanın da havası söndü. Boş yere kadın hakları demesin bir zahmet. Kendisinin de bazı haller karşısında nasıl tepkiler verdiğini biliyoruz çünkü.
  Görüş hala geçerli mi?
 • küçükabla
  Olaya hem kadın hem erkek olarak bakmak en mantıklısı.
  Tamam Ahmet son derece haklı değil ama Sıla'nın açıklaması da doğru değil. Paran varsa adalete teşekkür edebilirsin, paran varsa dosyanı en üste koydurabilirsin, peki ya parası olmayan kadınlar? İşte onlar adalete teşekkür etmezler, çünkü kocalar tarafından öldürüldükleri için söz hakları zaten bitmiştir.
  O yüzden paran varsa adam yerine konulursun.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1227
 • asel147
  mahkeme kafasına göre hareket edemez demekki ortada olan bazı şeyler var basına yansıtılmayan bu sebebten böyle bir karar verildi. ahmet kuralı aklanmaya çok ugraşıldı. yok işte morluk yok olduda 18saat sonra eglence görüntüleride sıla ona vurmuşta madem öyle niye o suçlu? hakim neden böyle bir karar versin. biraz mantıklı olun
  • Ne güzel bir manipülasyon yapıyorsun. Mahkeme hata yapmış demektir. Burdan çıkarılacak sonuç bu. Burdan çıkarılacak sonuç, mahkeme karar verdiyse, demek ki yapmıştır kesin Ahmet Kural bir şey diyemezsin. O zaman aynı mantıkla şunu da düşün bakalım. Erkek kadına tecavüz ediyor. Mahkeme erkeğe ceza vermiyor. O zaman şey diyelim biz de , mahkeme ceza vermediyse, demek ki kadın iftira atıyor demektir, erkek tecavüz etmemiş demektir. O zaman serbest bırakılan bütün tecavüzcü erkekler mahkeme tarafından doğru karar verilerek serbest bırakılmıştır. Aynı mantıkla bunu düşün o zaman. Siz kadınlar yemin ediyorum şeytan gibisiniz. Şu yazdığın yorum o kadar manipülasyon ve erkek düşmanlığı içeriyor ki.
   Mahkeme kafasına göre karar vermezmiş öyle mi? 6284 ne diyor, kadın beyanı esastır diyor. Erkeklerin adil yargılanma hakkı bile yok. Hukuk diye bir şey kalmadı Türkiye'de. Masumiyet karinesi bile işlemiyor.
   www.hurriyet.com.tr/.../durun-iftira-attim-40419582
   Şu haberi bir oku. Mahkeme hata yapıyor mu, yapmıyor mu bir gör bakalım. Kız tacize uğradım diyor, mahkeme 20 sene hapis veriyor. Kız son anda iftira attığını söylemese masum bir erkek 20 sene hapis yatacaktı. Senin gibi erkek düşmanı feministler de kararı alkışlayacaklardı.

  • asel147

   bu benim fikrim. bu durum ile senin bahsettigin şeyler aynı degil. 2tane ünlü ve zengin insan var ortada. senin o bahsettiklerin gariban insanların başına geliyor genelde haklısın. eğer ahmet kuralın avukatının dedigi gibi sılanın gösterdigi deliller sahte olsaydı bu kdr suçlanamazdı bu kdrı mümkün olamazdı ayrıca bu adamın eski kız arkadaşının söyledikleri var. ben sadece yorum yapıyorum yoksa erkek düşmanı filan degilim. erkek kız yok insan olmalı herkes. kibarca fikrime katılmadıgını belirtebilirdin. yoksa banane ahmet kuraldan banane sıladan yani.

  • asel147

   kadın haklı. ahmet kural haksız. sıla onu aldatmış olsa dahi ayrılırım yoluma bakarım. işleri çirkinleştirmem adam olan bunu yapardı. haklı bir yani yok bunun siz bunu anlamıyorsunuz

  • Hepsini Göster
 • endmuhh
  taib bu ceza daha temyiz vs olucak. malesef adalet sistemimiz uzun uzadıya. ama karar erken denilebilcek sürede gelmiş o açıdan mutlu oldum. hatta keske 1 2 haftada karar verilebilse ama malum devlet kagnı gibi. ceza konusunda benim vicdanıma göre 16 ay aşırı çok. tamam vurdu etti ok. ama 16 ayda adamın hayatını mahfeder. cezalarda asırıya kacmak toplumu ters yçnde bozar. kimse dillendirmez bunu. bu adam ve bu haberi okuyanlar ömrü boyunca kadınlara fiske vurmayacaklar. cekincekler. kadın dayak istesede katiyen. şahsiyetlerini ezdircekler bazen. bazen baskasına vurdurtcaklar hapisten korkularına. kimisi kanıt olmamasına özen gösterecek. olay 2 cinsi birbirine yaklasıtrmak. birini diğerine tehdit unsuur yapmak değil. tedirgin etmek değil. tamam ceza verilsin. ama 1 ay bence bundan cok daha etkili olurdu. medya takip ederdi. gün gün sayılırdı. 16 ay hayat sermayesınden calınması cok bence. ayrıca sıla hanımın acıklamalarına da kızdım. olayı kadın geneline getirmesi. tüm kadınlar. vs. masallah parti kursa popüslisizmi biliyor. ama kadınlarda bu dayanısma var. ama cidden bu erkek dünyasını itiyor. burda benim gördüğüm bir erkeğin bir kadını dövmesi değil bir insanın bir insanı dövmesi. cinsiyetçiliğe karsıyım birinin diğerini eziyorsunuz bizi algısı ile ezmesini. tabi yanlıs anlasılmak istemem. kimse kimseyi dövmesin. kadında erkeği erkekte kadını.
 • Qjupiter
  Sıla’nın abartılı ifade verdiği, Kural’ın haksızlığa uğradığını düşünen tek ben değilim sanırım🤔
  Sıla’nın ilk ifadesi ile son ifadesi arasında dağlar kadar fark var. Kurmaca olduğu bariz mahkeme nasıl bu kadar net karar veriyor tüm delilleri incelemeden anlamak güç
 • İsimsizByn
  Ahmet Kural suçsuz diyenler Ahmet Kural sevenler :D
  Ünlü biri neden ünlü birine şiddet uyguladığına dair iftira atsın?
  ben sıla hayranı değilim, ahmet kural hayranı da değilim.
  ikisi de tanınmış, bilindik insanlar ve çocuk da değiller.
 • LeydisiStonem
  Sıla bir işler çeviriyor bu aralar ergen kız triplerinde zaten.. Zerre kadar samimi bulmadım açıkcası. Kadına şiddete sonuna kadar karşıyım ama Ahmet Kuralın yeteri kadar dinlenildiğine, söz hakkı verilmiş olduğuna inanmıyorum.
 • pentin
  Mahkeme bu şekilde karar verdiyse, demek birçok delil gördü. Açıkçası kadınlara karşı şiddete göz yumulması çok çirkin. Ben çok yerinde buldum kararı, Sıla'ya da geçmiş olsun diliyorum.
  • myname06

   tabiki kadına şiddet söz konusu bile olmamalı.. ama biraz gariplikler var bu olayda sanki.. :/

 • RubyRouge
  Ahmet Kuralın tanıklarının dinlenmemesi, delil toplamaya itiraz, hakim itirazına itiraz, bilmiyorum bana biraz şaibeli göründü bu durum..
 • ladysmithh
  sılanın alması gereken cezayı ahmet kurala vermeleri bence garip olmuş.
 • PetrolHeads
  O kadar yalanlamıştı şiddeti, doğruymuş demek.
  İkisini de gerçekten çok severim ama kadına şiddet varsa cezasını çekmeli.
 • Kaslıfilozof
  Şunlara dikkat edin beyler;
  - seks yapıyorsanız kadının size iftira atma (tacavüz vs.) elinizde kanıt olsun.
  - Sevgiliniz varsa yine delil toplayın bir anlaşmazlıkta size iftira atıp hayatınızı karartmaya çalışmayacağını bilemezsiniz.
  - Feminist, kezo, cahil kızlarla flört etmeyin selam bile vermeyin (hesabı erkek öder mantaliteli bir kız mesela iyi bir kezoluk turnusolu)
  - Ahmet Kural s*lanın bdsm sevdiğinine değindi laf arasında anlayan anladı böyle bir fantezi yapacaksanız elinizde kanıt olsun sonra kadın bana tecavüz etti şiddet uyguladı diyemesin. Ortalık ruh hastası kadınlarla dolu.
  - Kadınlara güvenmeyin söyledikleri çoğunlukla yalandır :)
  - Karı yalakası erkek arkadaşlarınız varsa bu tipleri dışlayın, bu mallar yüzünden karı milleti prim yaptı bunlar erkek değildir.
 • dnmz27
  Bizde demin bunların ilişkisinden bahsediyoduk adalet yerini buldu kadına şiddet kadar aşşağılık bir hareket yok bu zamanda
  • Senin gibi erkekler çoğalmalı. Erkeklerin yorumlarını okuyordum ve hepsi kendince şiddete bir gerekçe göstermeye çalışmış. Hemde aşağılıkça sebepler. Senin yorumunu görmek beni öyle rahatlattı ki...

  • dnmz27

   Erkekler yapısı gereği kadınlardan güçlü ama bu gücü kadına kullanmak gerçekten nasıl bir beyin yapısı deilmi

 • EmirAdakul
  Abi bir kadına nasıl el kalkar ya ilk duyduğumda şok geçirmiştim demek ki doğruymuş. Ya ben kayga ederken bile biriyle vurmuyorum bir kadına nasıl vurayım
 • tambirpanpiş
  Kesinlikle yetmez. Daha fazla yatmalı. Kadına şiddetin cezası 1 yıl 4 ay mı yanİ?
 • kasvetilikadın
  Parayla çıkar sılanın böyle olayı olduda yeni sevgilisine ne dersin orus punun
 • Ahmet Kural, Sıla Gençoğlu'ya yaptığı şiddet göstermesinden dolayı, hatasının bedelini ödeyecek.
 • AlfaErr
  Sılaya inanasım gelmiyor,1 gün önce şiddete uğrayıp ertesi günlerde gülmek falan... tiyatro gibi geldi, itişmeler olmuştur belki ama
 • NihanMeva
  Ahmet Kural şiddet yanlısı biri tedavi görmesi lazım
 • Beyfendi3517
  Ben Ahmet kuralın böyle birşey yapacağına düşünmüyorum sılanın iftira attığını düşünüyorum.
 • Fenerium92
  Bu konuda tam detaylı bilgim yok ama, gördüğüm ve düşündüğümü yorumluyacam sadece...

  Öncelikle ikisi haklı ve haksız yönleri var,
  Sıla’nın morluklar içinde yaşanması, sürüklemediğini şiddetli uyguladığını kesince düşünüyorum..
  nedeni bu şekilde morluk sürüklemeyi benzemiyor.

  Ve Ahmet Kuralın hakkında bazı şeyleri iftira atıldığını bilmem uyusturucu maddeleri katkida bulduğunu soylemesi Sıla’nın haklı olduğunu göstermediğini düşünüyorum burada...

  Belliki birbirilerini o kadar çok sevmişler ki sancı şekilde birbirilerini bazı takım bilinilmeyen şeylerden yalanlıyorlar.

  Sıla Ahmet Kuraldan kurtulmak ve yakasından düşmesini istedi ki bu iftirayı kullanmıştır diye düşünüyorum.

  Ve iki ünlü böyle durum düşmesi hiç hoş olmadı.
 • 291960
  Hic umurumda değil topluma mal olmuş insanların böyle gündeme örnek olması hiç hoş değil cezası daha fazla olmamalıdır
 • X_ツキヨミ_X
  bu adam da ne çekti ama
 • Bayses
  Para cezasına çevirirler
 • çokotella
  Bana Ahmet Kural suçsuz gibi geliyor
 • CirkinlerKralicesi
  Ben konuyu bilmiyorum ya :D
 • ByHakan16
  Sebepsiz iftira
 • gökyüzüiçimde
  Bu adam aklanmadı mi ya
 • dreamliner61
  kurtulduk mu yani bitti mi bu gündem?
  çok şükür
 • SelimmS
  Iyi oldu bitti
 • Zenith
  Girmeyecekse neden ceza verilir?
 • Jagras
  Hatun milleti tehlikeli beyler. Dikkat edelim.
 • hahasankelhakelhasan
  Ahmet kral adam
 • irice45
  az bile
 • hoda1071
  ahmet kural masum olduğunu söylüyor.
  • Herkes masum olduğunu söyleyebilir. hele ki bir kadına saatlerce şiddet uygulamış bir erkek zaten yalan söyler.

  • hoda1071

   @tambirpanpiş Ahmet kural eğlenildiğini söylüyor kendiyle

  • Saçmalayın yahu! Hakimler mi eğlenecek?

  • Hepsini Göster
 • ertesi gün hapı gibi.
 • Brk8217
  kadına uzanan eller kırılsın :X
  • RubyRouge

   İki davar eksilemiş, hayret

  • Brk8217

   @RubyRouge davarlar işte sanki yanlış bişey söyledim

  • RubyRouge

   Buralarda delikanlı geçinip gücü evdeki çocuğa kadına yeten iktidarsızlar işte..

  • Hepsini Göster
 • tavuk_vicdanlı
  Allah kurtarsın Ahmet kuralı
 • MagRipOgLu
  Yazık oldu
 • GezenKırmızı
  Biride onu dövseydi daha iyi olurdu :)))
 • Kadinlardan uzak durmak en iyisi
 • Uğur1113
  Bence haketmedi
 • Mavzer55
  Parasi çok 2 ay sürmez çıkar
 • Gizli Üye
  Az bile
 • Gizli Üye
  Sıkıldım sanırım artık bu haberlerden hangisi doğru hangisi yanlış belli değil ınanamiyorum artık çoğu şeye
 • Gizli Üye
  Bu devirde türk kızından sevgi şefkat bekleyen enayinin aklını düdükleyeyim. Bakınız şekil A.
YÜKLENİYOR...