Cumhurbaşkanlığı'nın Sosyal Medyada Yayınladığı Kadına Yönelik Şiddet Videosu Dikkat Çekti

Cumhurbaşkanlığı, sosyal medya hesabından yayınladığı, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü için hazırlanmış kısa filmde 'Kadına şiddet hapiste biter' konusunu işledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan kısa film oldukça dikkat çekti.

"Çalışma hayatındaki kadınlarımız ülkemizin gücüne güç katmış, başarılarıyla yüzümüzü ağartmıştır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde yaptığı konuşmasında ise şunları söyledi:

Çalışma hayatındaki 9 milyon 122 bin kadınımız, ülkemizin gücüne güç katmış, üretimleriyle, başarılarıyla yüzümüzü ağartmışlardır. Kadınlara sadece iş hayatında adalet sağlamakla kalmadık, kadına yönelik şiddetin her türlüsünü en ağır şekilde cezalandırma yoluna gittik.

Kaynak: Sputnik

Cumhurbaşkanlığı'nın Sosyal Medyada Yayınladığı Kadına Yönelik Şiddet Videosu Dikkat Çekti
21
61
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye

  Akp feminist erkek düşmanı bir parti olduğu için erkeklere yönelik hiçbir farkındalık yaratmaz.. Erkek haklarını asla savunmazlar, erkekler umurunda bile değildir akp'nin. Bu zamana kadar ne zaman erkek haklarını savunmuşlar acaba. Hiçbir zaman.
  O kadar erkek taciz ve tecavüz iftirasına uğruyor. Masum yere hapse giriyor. Bir kere olsun çıkıp erkek haklarını savundular mı, "kadın beyanı esastır" ı çıkaran akp dir. Süresiz nafakaları çıkaran akp dir. Sadece erkeklere yönelik olarak uygulanan hadım işkencelerini çıkaran yine akp dir.
  Kadın erkeğe şiddet uygular, bıçaklar , öldürür ama hiçbir zaman ceza verilmez. Yüzde 90 vakada serbest bırakılıyor. Ama buna rağmen ne kimse farkındalık yaratır, ne medya haberini paylaşır Erkekleri resmen köleye çevirdiler. Erkeklerin sorunları kadınlardan 100 kat daha fazla olmasına rağmen neden erkek sorunları konuşulmuyor. Kendine anti feministim diyen, erkek haklarını savunan asla akp'ye oy vermemeli.

 • Dostoviski

  Hala yorumlar'da akp yandaşları var gülermisin ağlarmısın onlara karşı gelirseniz aykırı konuşursanız fetöcü diye yorum yapıyorlar dış güçler ananizi nokta... sizin, bu cahiller yüzünden biz perişan oluyoruz kardeşim oy kullanırken eğitime dikkat edilmeli adam kör cahil ne yazdığını biliyor ne konuştuğunu, yorumların altını okuyun bizzat kendiniz görün yuh arkadaş mustafa kemal yillarca bu cahiliye ile mücadele etti, ama akp ile yeniden hortladı, bunların allahı tayyip vallahi billahi tayyip, sapıklık bunlarda , çocuk istismarı bunlarda, hırsızlık bunlarda, rüşvet bunlarda ama onlar kendilerine müslüman diyorlar yazik ulan size allah hepinizin belasini versin vatan hainleri.
  “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim. sozune geldik.

  • Ağzına sağlık noktayı koymuşsun ama anlayana

En İyi Kız Görüşleri

 • 34caramel34

  Bok hapis var küçük kıza 6 kişi tecavüz ediyor altısı serbest kalıyor sebeb kız sesini çıkaramadığı için razı gelmiş oluyor muş ya kocaman yaşta ki bir bayana 6 kişi gelse o da sesini çıkaramaz ölümle tehtit edilir hem o kadar şiddet uygulanıyor ki sadece bazıları haberlerde yayınlanıyor ve hepside genellikle serbest kalıyor mesela bugün İstanbul'da kadınlar bugün için yürümek istemişler polisler engel olmuş hatta bir keresinde bir minübüste bir bayana saçına dokunarak taciz eden adam kadın karşılık vermeyince adam ayağa kalkınca kadını durduk yere dövdü kamera kayıtları var kadının dişi kırılmış darp raporu bile var ama adam serbest bırakılmıştı ve ikinci defa çağrıldığında adamın kendi yaptığı suçtan aranması olduğu için tutuklandı kadına yaptığı şiddetten değil

  • Asıl taciz ve tecavüz iftirası atan kızlar serbest bırakılıyor. Bu ülkede kadınlar tanrı olarak görülüyor. Şu ana kadar istisnasız bir şekilde hiçbir iftiracı kız ceza almadı, hepsinde serbest bırakıldı. Akp erkek düşmanı feminist bir partidir. Sen erkeklerin sorunlarını ve mağduriyetlerini görmek istemiyorsun ve bencilce düşünüyorsun. Yahu bu ülkede erkekleri katleden, işkence eden kadınlar serbest bırakılıyor. Kadınlar yüzde 90 suç işledikleri vakalarda serbest bırakılıyor. Birazcık erkeklerin sorunları ve mağdruyetleri ile ilgilen.

  • bsrnbaharr

   Pardon Erkeklerin mağduriyeti mi? Onca şiddete tecavüze maruz kalan kadın varken ve bir önlem alınamıyorken sen erkeklerin mağduriyetinden bahsediysun hadi anlat bakalım ne mağduriyetiniz var?

  • @bsrnbaharr Siz kadınlarda bencillik var, çok bencil ve ben merkezli düşünüyorsunuz. Ben yorumumda bir sürü şey yazdım. Ama onları hiç umursamamışsın ve bir kulağından girmiş diğerinden çıkmış. Şimdi sana bir sürü link atacağım. İstatistik de paylaşacağım. Erkekler kadınlardan 5 kat daha fazla katlediliyor. Erkeklerin sorunları yok değil, medya erkeklerin sorunlarını haber yapmıyor. Yani ortada 2 tane kötü durum var. Hem erkekler daha çok mağdur, buna rağmen kadınların sorunları ile ilgileniyor medya. Burada iki tane büyük problem var. Bak sana tüik istatistiklerini atıyorum. Boşlukları sil ve linki yeni bir sekmede aç.
   https:// pbs. twimg. com /media/ DIQpPkoVwAAXb9s. jpg

  • Hepsini Göster
 • louqoum

  Ne oldu hani en az üç çocuktu?
  Çocuğu olmayan kadın yarım kadındı?
  Kadına, çocuğa, hayvana ve doğaya olan şiddetin rekor artışı bu samimiyetsiz bakış açısı yüzünden olabilir mi acaba?
  Kendi anasını eşini çocuğunu damızlık olarak gören biri için çok komik beyanlar. At ile kelebek ilişkisi gibi.

  Buyur bakalım aynı erdoğan bilinci yerindeyken hür iradesiyle neler zırvalamış: www.birgun.net/.../...sal-katilimi-yok-155493.html

  • ebrl07

   Mükemmel özet.

  • Lêctum

   Puffffff. Bu ne böyle?
   Zihnini okuyamam ama çok büyük bir değişiklik var gerçekten.
   Yine de olumlu düşünelim. Belki bu zırvalamalırından pişman olmuştur, hah?

  • louqoum

   @Lêctum 10 kasım 30 ağustos 29 ekim gibi anma ve bayramlarda atatürkçü kesiliyor. iki gün dayanamayıp kurmaylarına yobazlığa devam talimatı veriyor.
   kadınlar günü anneler günü insan olacağı tutuyor ertesi günü eşit değiliz ki zaten diyor :)
   bir gün asker üniforması giyiyor, ertesi gün pkklılarla masaya oturuyor.
   ya meclis kürsüsünde şerefi üzerine ettiği tarafsızlık yeminin iki gün tutamadı :)
   valla müritleri bile hızına yetişemiyor. bizim hiç umudumuz yok. :(

  • Hepsini Göster

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1959
 • nedesembilemedim40

  ortamlarda kadına şiddete karşıyız dersin kim bilecek, gündemden düşünce de kadını aşağılayıp kadına şiddete kadın cinayetlerine teşvik edersiniz insanları, islamcıların alah bir lafına bile inanmayacaksın. allahın da allah belasını versin beni bu topraklara gönderdiği için.

  • ha bu arada video yu izlememiştim, izledim ve 6284 sayılı yasadan bahsediyor, şunu çok rahat söyleyebilirim ki videodaki çoğu şey yalan, uzaklaştırma kararı verilir ve kişi buna aykırı davranırsa hapis cezası verilir diye yazıyor ama daha uygulandığını bile görmedim, uzatma kararını uzatıyorlar sadece. Yani video da yalan dolan. Kimleri saldınız da kadını döveni mi hapise atacaksınız.

 • laistsav

  Ya tamam güzel de kadınlar çiçektir böcektir onları koruyalım mesajı vereceğine kadınlar da erkekler gibi bireydir onlara saygı duyalım mesajı verseydi yıllardır, bazı erkekler kadınları malları gibi görme hatasına düşmezdi belki de. Hapis tabii ki caydırıcı ama keşke tehditle insanları ikna etmektense ülkede kadına bakış açısını değiştirebilsek...

 • _KARAKTERLİ_

  Hadi ya öyle mi!
  Aldığımız tedbirler derken uzaklaştırma emrini kast ediyorlar herhalde !

  Kadına şiddet gösterene uzak dur demek bir yaptırım sayılmaz. Bir kısa film paylaşma ile insanlar "a adalet var ülkemizde" demeyecek!

  Sezgi kırıt uyuşturucu verilip tecavüz edilip öldürülürken neredeydiniz?
  Bunu yapanların 1 yıl hapishanede tutup bıraktınız

 • Elendil07

  Afedersiniz yalanlarını seveyim. 1 yılda kaç kadın öldü bilmiyoruz sanki. Ne korunuyorlar ne de bununla ilgili ağır cezalara çarptırılıyorlar. 4-5 aydır başkan kendileri çıkarsın bir Cumhurbaşkanlığı kararnamesi de görelim inanalım. Hayvan hakları için de ağır cezalar çıkacaktı hikaye oldu. Kimse kusura bakmasın doğruya doğru.
  Lütfen tarafsız ve adil olun , elinizi vicdanınıza koyun.

 • holistik

  Önce erkek ve kadın olarak kafalarımızı değiştirmeliyiz. Eğitim bilincimiz ve birey bilincimiz yerinde olmalı. Saygı çerçevesinde kişiler anlaşabilmeli. Bunlar olmadıkça kadına da erkeğe de şiddet hiç dinmeyecektir.

 • AtLaS_006

  Kadina yonelik sitdet e karsiyim ama
  Bazen sacma kararlar verilip insanların hayatı sonebiliyor.
  1 kiz yuzunden 20 yil hapis cezasi akmis insanlar taniyorum.
  Insanlari kandirip parka cagirip yakalatiyor ailelerden davadan vaz gecmek icin 10 bin tl istiyor davadan vazgecsede kamu davasi devam ediyor.
  Boylesi durumda 2 tarafta sucludur kadinida alsin iceri devlet.

 • GuneyCandaroglu

  Reis maşallahın var. Allah seni başımızdan eksik etmesin reis! Seni beğenmeyenler var, hakkında ileri geri konuşanlar. Ama sen duruşunla hepsine veriyorsun cevabı reis!

 • Samuray

  Bugün kadınlar yürüyüş yaparken Polis biber gazı sıktı ayrıca bu hükümet döneminde cinayetler artmıştır ve ne yazıkki devlet hiçbir önlem almamıştır devletin payı çok büyük

  • Aynen ve bayanlar hiç bir şekilde olay çıkarmadığı halde yaptılar bunu yazık valla yazık türküm diye gezeler bide

 • recalar

  Kadınlar pozitif ayrımcılık istemiyorlar. Onlar herkes gibi eşit imkanlarla eşit şartlarda çalışmak istiyorlar.

 • experienced16

  .
  Söz konusu şiddet ve kadına şiddet olunca

  Şiddete karşı olan her türlü hareketi destekliyorum.

  .

 • sevgivarsaherşeyolur

  Hapisle bitse nolacak ya af geliyor ya beraat ya ceza indirimi hal böyle olunca hapse atmanın ne anlamı var?

 • süperbenn

  Kadın erkek eşitliğini tartışana kadar kadın erkek adaletini konuşmamız gerekmektedir diye düşünüyorum.

 • PİŞŞTTTT

  daha caydırıcı cezalar olmalı hadım gerekirse idam onun için bile referandım yapmalıyız aslında

 • _Expendable

  Sadece kadına şiddet ile sınırlı kalmamalı.

  Bazı suçların cezası idam olmalı. ya da ömür boyu hapislerde indirim uygulanmamalı.

 • EgeYalım

  Erkek düşmanı bir toplum inşasının çabası. Kadınları, erkeklerden nefret ettirecek bir video. Gerçekçi değil. Felsefesi sakat. Feminizm ile bir yere varılmaz.

 • _король

  İyi demiş güzel demiş.. Ama şu kadına karşı şiddetin cezasını daha da artırması lazım.

 • Fkusna_Huy

  Madem böyle düşünüyorlar, şu dinci cemaat ve atrikatların da bir kulağını büksünler. Kızlarınızı okutmayın diye yırtınıyor şerefsizler.

 • TaşPrenses

  Hadi canım oradan..
  Göz boyama mı bunlar? Gerçek mi?

 • superpsikolog

  Hapis maddesi var ama bu emri hukuk verir. Hepsine hapis uygulaması tabiki yok.

 • I_zAHMETli_I_BEY_I

  Çok geçikmiş birşey bu umarım yapılır umarım bu saçmalık son bulur

 • Mtunaa

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’nde yaptığı konuşmasında ise şunları söyledi:

 • cenkamet

  hepsi lafda insanlar geçim sıkıntısı yüzünden ayrılıyorlar şiddet artıyor ne yapmış kime yardım etmiş laf salatalığı

 • Drakula3584

  Kendileri de şiddeti destekliyor ne çabuk unuttular geçmişlerini kimi kandırıyor bunlar.

 • Hakanozturk1010

  kadina degil cinsiyet ayirmaksizin butun bireylere ve hayvanlara siddete hayir.

 • biradetmehmet

  toplumsal olarak şiddete tepkimiz büyük ama her yerde şiddet uygulamayada meyilliyiz bu nasıl oluyor

 • ErosOkuKırdı

  Bazı geri zekalılar da işsizliği kadın iş gücüne bağlamıştı.

 • Kartal022727

  Cumhurbaşkanı bu olaylarda çok hassas

 • dragon3131

  kadına şiddete hayır

 • bana_bak_

  şiddete hayır toplumca hayır diyoruz

 • Aleyna3461

  Siddet hayır

 • Gargamelin_kızı

  Kadina siddete hayir

 • Billy59

  Şiddete hayır !!!

 • Glikozen

  Evet iyi yapmışlar

 • Sonbahar3

  Şiddete hayır

 • Sensevyeter

  25 kasım
  kadına yönelik şiddete hayir.

 • MagRipOgLu

  Şiddete hayır

 • elyasa80

  İnsana ve canlılara karşı şiddete hayır

 • Julidetrkm

  Daha sert önlemler alinmali

 • Haunters

  Herşey sözde icraat sıfır

 • ScorpionVeSubzero

  Gayet güzel olmuş

 • Game-Master

  Her türlü önlem alınmalı

 • HelloKlabir

  kadınlar çiçektir

 • ÇiğKöfteKafası

  kadına şiddete hayır

 • SeksStar

  Adam gibi adam

 • rroommeeoo

  Şiddetin her türlüsüne hayır...

 • DомİинNо

  Kadına şiddet gösterenler hapislerde sürünecek.

 • Hçkms

  Algı algı algı

 • HandsomeJack

  artık kadınlar şiddet görmesin.

 • Foxy8

  Şiddet olmasın

 • Hüseyin_33

  Kadınlar poşet değildir kullanıp atılsın

Yükleniyor...