Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Faydalı mı?

BuzHanım

Hint felsefesi olan yoga, beden ve zihinle yapılır. Zihin ve bedenin iş birliği içinde olduğu bu aktivite aynı zamanda ruhu doyurur. Zihinsel ve bedensel olarak pozitif hissetmeye yardımcı olur.

Yoganın aşamaları ve farklı uygulamaları vardır. Bu aşamalardan biri ise yüz yogası. Son zamanlarda oldukça popüler olan yüz yogası, yüz kaslarını destekler ve genç ve dinç bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur.

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Faydalı mı?

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası, yüze yapılan egzersizler olarak tanımlanabilir. Yüzün farklı kısımlarında el yardımıyla yapılan hareketler ile yüz yogası yapılır. Olduğundan daha genç görünmeyi sağlama ve sarkmaları önleme gibi faydaları bulunur. Yüz yogasını gün içinde veya akşamları pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Yüz yogasını cilt bakım rutinine ekleyerek kullandığınız bakım ürünlerinin faydalarını destekleyebilirsiniz. Bu sayede yüzünüz olduğundan daha genç ve aydınlık bir görünebilir.

Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Faydalı mı?

Yüz Yogasının Faydaları

Düzenli yapılan yüz yogasının çeşitli faydaları vardır. Başta sadece yüzde faydası olduğu gibi görünse bile yüz yogası zihin ve beden için fayda sağlar. Yüz yogası egzersizlerini yaparken zihin dinlenir ve odaklanma sürecini destekler. Aynı şekilde yüzdeki kan dolaşımını artırarak uykusuzluk ve yorgunluk hissini azaltmaya yardımcı olur. Düzenli yapılan yüz yogasının bazı faydaları ise şöyle:

  • Kan dolaşımını hızlandırır bu sayede cilt daha canlı ve aydınlık görünür.
  • Masrafsız bir güzelleşme yöntemidir. Sadece egzersizleri doğru ve düzenli yapmak yeterlidir.
  • Yaşa bağlı oluşan kırışıklık ve sarkmaları yavaşlatır.
  • Cilt hücrelerini hareketlendirir.
  • Düzenli yapılan yüz yogası yüzde orantılı bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur.
Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogası Faydalı mı?
10 Görüş