1 ay

Türkiye'de PKK medyası neden çok fazla, Türkiye'de ifade özgürlüğü aslında yeterince yok mu?

jazz-yapma

Türkiye'de PKK medyası, ya da PKK demesek bile Kürtçülük pompolayan bir sürü internet medyası var. Bunlardan bazıları:

Bianet, Gazete Duvar, T24, Diken, Sendika. Org, Independet Turkish, Evrensel vb.

Bunlardan bazılarının Batılı vakıflar tarafından fonlandığı sır değil artık. Suriyeli ve Afgan sığınmacıları savunan Medyascpoe da ABD'li bir vakıftan fonlandıklarını itiraf etti. Nevşin Mengü gibi sol liboş ve vegan bir tip bile sığınmacıları savunuyor. Normalde sığınmacı görse ödü patlayacak bir insan. Asla onlarla aynı mahallede bile yaşamaz.

Bir de bunların en belirgin yayınevleri vardır ki o da İletişim Yayınları'dır. Sahibi Osman Kavala denen adamdır. Azılı Türk düşmanı Ermeni ya da Alman istihbaratı tarafından fonlanan ve Türkleri soykırımcılıkla suçlayan yazarların kitaplarını basıyorlar. Araya da tepki çekmemek için Atatürk, Yakup Kadri ve Cemil Meriç'in kitaplarını basmışlar. (Zaten bir onlardan para kazanıyorlar)

Düşünüyorum da, AKP'ye muhalif biri olarak söylüyorum; Türkiye'de bence ifade özgürlüğü haddinden fazla var. Hem ne biçim var. Düşünsenize ülkenizdeki terör örgütünün siyasi partisi var. Amerika'da sen gidip IŞİD ya da El-Kaide'nin temsilcisi olan bir parti kurabilir misin? Türkiye'de FETÖ ve El-Kaide'yi temsil eden bir parti yok ama PKK'yı temsil eden bir siyasi parti var. Üstelik FETÖ ve El-Kaide'nin de bir kitlesi var, yok değil. Şimdi Türkiye'deki selefi ve El-Kaideci lobiyi saysam o da ayrı bir konu. Türkiye'de aynı zamanda bir İrancı lobi bile var, onlar da Türkiye düşmanı. Şimdi sen gidip İran'da Türkiye yanlısı lobi oluşturabilir misin? Onların başını Nurettin Şirin denen adam çeker ve PKK'yı savunur. Bu adam televizyonlara bile çıkıp yorum yapıyor. Bazen vallahi de bu ülkede katı bir otoriterlik gerekiyor. Ülkede binbir türlü istihbarat örgütlerine ve yabancı lobilere çalışan tipler hep ön planda. Yani büyük bir temizlik şart ve bu yüzden 2023'te Erdoğan kazansa sırf bunlara karşı olduğu için çok da gocunmam.

Türkiye'de PKK medyası neden çok fazla, Türkiye'de ifade özgürlüğü aslında yeterince yok mu?
0
4
Görüşünü yaz