2 ay

CHP'li Lütfü Savaş; Cumhurbaşkanı adayımızı uluslararası güçler belirleyecek dedi. Konu hakkındaki düsünceleriniz nelerdir?

halilim123
CHPli Lütfü Savaş; Cumhurbaşkanı adayımızı uluslararası güçler belirleyecek dedi. Konu hakkındaki düsünceleriniz nelerdir?
Lütfü Savaş, “Cumhurbaşkanı adayı sadece başarı sadece birikimle olmuyor; ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı aday yapacaklar” cevabını verdi. ABD’deki başkanlık seçimleri öncesi, New York Times’a röportaj veren ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye’de muhalefeti destekleyerek AK Parti iktidarını değiştireceğini söylemişti.

CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ABD Başkanı Joe Biden’ın “Türkiye’de muhalefeti desteklediğimizi göstermeliyiz” sözlerini akıllara getiren bir açıklama yaptı. CHP’nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin bir soruya cevap veren Savaş, “Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı aday yapacaklar” dedi.

CHP’nin cumhurbaşkanlığı adayına ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu esnada, sunucunun “Cumhurbaşkanlığına aday gösterileceğinizle ilgili sizin de isminizin yer aldığı bazı haberleri okuduk” sözlerine yanıt veren Savaş, “Kimin ismi ön plana çıkarılıyorsa o tehlike arz ediyor, onu yiyelim demektir. Ben, bu konuda hiçbir şeye aday değilim” ifadesini kullandı.

CHP'li Lütfü Savasın bu ilginc acıklaması hakkında ne düsünüyorsunuz.
Kaynak haber
CHP'li Lütfü Savaş; Cumhurbaşkanı adayımızı uluslararası güçler belirleyecek dedi. Konu hakkındaki düsünceleriniz nelerdir?
4
15
Görüşünü yaz