Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

aSeS_06

Son dönemlerde ülkemizde, farklı kalemlerde yapılan zamlarla gerilen ülkem insanları, yeni bir güne yine bir zam haberiyle uyandı ama bu haber öyle manşetlerde yer alan bir haber de değildi, resmi bir açıklama olmadan sessiz sedasız yapılan bir zamdı. Sanırım İstanbulluları en çok geren de, zammın sessiz sedasız yapılması oldu. İstanbul'da #ispark, İsbike ve mesire alanlarına sessiz sedasız bir şekilde ortalama %30 - %70 arası oranlarla zamlar yapıldı. Zammın duyurulma şeklinde baya ilginç yöntemler kullanılmış. Bana göre en ilginç olan yöntem👇

✔En ilginç yöntem 🤔😊

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Mesire alanlarına yapılan zamma bir dönem baya popüler olan #10yearchallange akımı paylaşımına atıfta bulunan paylaşımcının paylaşımı, onu kızdırsa da beni gülümsetti doğrusu😊

#1weekchallange 🤤🤤

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Gel gelelim tepkilerin temeline. Tepkiler sosyal medyada, farklı platformlarda tartışmalarla trend olmaya başladıktan sonra bu haber ulusal medya kanallarında yerini bulmaya başladı.

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Aslında bu zam konusunun bu kadar konuşulmasının temelinde, seçim döneminde sarf edilen sözler ve seçildikten sonra yapılan şeylerin tezatlığı olarak özetlemek mümkün. Seçim döneminde FOX yayınına katılan Sayın İmamoğlu İspark için "hiçbir masrafı yok ve yıllık 351 milyon (trilyonluk) bir cirosu olduğu bu yıllık ciroya rağmen İspark'ın karının 1 milyon (trilyon)" olduğunu belirtiyor.

Doğal olarak İstanbullular; "seçim döneminde bunları söyleyen bir aday, başkan seçildikten sonra hiçbir masrafı olmayan bir belediye şirketine, neden zam yapma gereği duydu?" şeklinde bir sorgulamaya gidiyor.

✔Kucaklama başlıyor🤔

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Zam değildir o, kedidir kedi😊

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Yok artık dedirten paylaşım 😊

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Bu zamlara verilen tepkiler sonrası Sayın İmamoğlu destekçilerinin tepkisinin özetlemek gerekirse. "Ülkede o kadar zam yapıldı sesiniz çıkmadı. İspark'a yapılan şu miniminnak zamma mı takıldınız?" şeklindeydi demek yanlış olmaz sanırım.

✔Her şeye zam oluyorken bu zamma mı takıldın ey vatandaş diyen kullanıcı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Doğalgaz zammına dikkat çeken kullanıcı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Zam haberini yalanlayan kullanıcı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Ve Sayın İmamoğlu zamlara verilen tepkilerden çekinmiş olacak ki, garip bir açıklamayla konuya finansal bir düzenleme deyip kelime oyunuyla konuyu farklı taraflara çekti.

Yapılan zamma, hükumetin bir dönem çevir kazı yanmasın tarzı "fiyat güncellemesi" söyleminin Sayın İmamoğlu'nda vuku bulmuş hali de "finansal düzenleme" olmuş. Ee tabi yersen!

Sonuç:

Şimdilik çekilen ya da sanırım geri çekilen, finansal düzenlemenin (zam kararının) en yakın zamanda geri geleceği kesin olarak öğrenmiş olduk.

Senin bu konu ile alakalı gözlemlerin nelerdi? Görüşünde belirt lütfen.

Hoşça kalın🖐🖐

#asesyazdı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark
Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark
23
44
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • paslanmazcelikk
  ben bu İmamoğlu hakkında ne zaman bir görüş paylaşsam veya soru sorsam site yönetimini her defasında beni provakatör ilan edip görüşümü veya sorumu kaldırıyor. Tekrar bir görüş paylaşmayı deniyor ve umarım görüşüm kaldırılmaz diye umut ediyorum.
  Atalarımızın bir sözü var: hele şu toz duman bir dağılsın, bindiğin at mı eşşek mi anlarsın. Şimdi yavaş yavaş toz duman dağılmaya başladı ve bindiğimiz bineğin ne at nede eşşek olduğunu anladık. At ya da eşşek diye bindiğimiz binek resmen katır olduğunu sonradan anlayabildik.
  Şimdi gelelim asıl sorulara
  1 İmamoğlu neden görevi dışına çıkıyor? 🙄
  2 kelime oyunlarıyla milleti kandıracağını mı zannediyor? 🙄
  3 hani her şey çok güzel olacaktı? 🙄
  4 hani hiç bir şeye zam yapılmayacaktı 🙄
  5 hani hiç bir belediyeden işçi çıkarılmayacaktı namus sözüydü 🙄
  6 neden bu şahıs pkk savunuculuğu yapıyor? 🙄 Birileri bana bu soruların cevabını verebilir mi? 🙄
  Görüş hala geçerli mi?
 • halilim123
  Ekrem Imamoglunun yaptigi zamlar sayesinde surekli Ak Partiyi elestirenler zamlarin neden yapildiginida ogrenmis oldu artik. Hoş belki biliyorlardi da islerine gelmiyordu.. Ikiyuzluluk moda olmus. Dogalgazi ve Petrolu disardan aldigimizi bile arastirip Toplu tasimalara yapilan zamlar icin Ekrem Imamoglunu savunma pozisyonuna gecmisler.. Hani nerde secim zamani verilen sözler. Ögrenciye indirim yaptin. Ama annesinin Babasinin surekli kullandigi araclara asiri zam yaptin.. Gecmis yillarda bu zamlar daha dusuk tutuluyordu. Hatta bazilarina zam yapilmiyordu bile.. Demek ki neymis Bekara Karı Bosamak kolaymis. Secimden önce bol bol atiyordu..
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Gamzeisback
  Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak tabiri tam da bu 😒
  Çok şaşırdığım bir durum değil açıkçası, her şey baştan belliydi ama olaylara at gözlüğüyle yaklaşanların hatırına daha güzel şeyler yaşayacağız 😒
  Her şey için teşekkürler tencere/ tavacılar 😒
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye
  Ülkede hereye zam yapıldı adam napsin diyenler var. O zaman tutamayacağı sözleri vermeyecek nokta. Herseyi havadan atıp tuttu. Oyları topladı helal olsun valla. Adam yalan, dolan ile işi götürdü. Bence götürmeye devam edecek bu da bir başarı 👏👏
  Görüş hala geçerli mi?
  • Saw89

   adam hiçbişeye zam gelmeyecek mi dedi binali gelse yapmayacak mıydı

  • Gizli Üye

   Binali in vaadlerinden hiç haberin yok sanırım. Ayrıca adam vaadleri için secilmeden önce adımlar bile atmıştı. Ekrem Bey seçildikten sonra bile hiç bir adım atmıyor. 🙂

  • Saw89

   çok iyi oldu ekrem azda ekrem yesin hep mi siz yiyeceksiniz

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2142
 • hayalimatmazel
  Biz en başından beri inanmadık. Daha bunlar başlangıç. Her şeye bir anda zam yaptı vakıflara olan paraları kesti.. bir çok insanı işinden etti.. Peki bu paralar nereye gitmekte?
  • Delikanlı adam iyi yaptı ATM personellerini kovarak

  • ıklkjk

   Ayıpsın o paralar dağdakilere gitti

  • @ıklkjk bir somut kanıdın var mı?

  • Hepsini Göster
 • Gülüşün
  😂 hahahaha şimdi anlamışlardır bu adam sizi kandıriyor dedik inanmadılar chpliler zamaninda şimdi olanları şöyle karşılıyordur eminim " olsun ya ekrem abi en iyisini bilir her şey çok gozol olovok falan hahqhahahha
  • sessizelfida

   Kerem abi deyip durdu saflar

  • Gülüşün

   😂 bunlara Ekrem tekme atsa attığın yerde gül biter derler öyle bir kafa

  • sessizelfida

   Haklısın

  • Hepsini Göster
 • SolBakış
  1.
  Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İsparkHani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İsparkHani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

  İSPARK otoparklarının dörtte üçü ruhsatsızken ve bu büyük usulsüzlüğün üstüne yalnızca ücretsiz otoparklardan 2.700.000 ₺ zarar ediliyorken, sırf ücretsiz geçişlerden bile yılda 560.000 ₺ açık varken, üç aylık bir sürede dahi İSPARK'ın zararı 18.000.000 ₺'ye dayanmışken, İSPARK en çok zarar edenler listesinde ikinci sıradayken sesini çıkarmayanlar şimdi İSPARK'a yapıldığını iddia ettikleri birkaç liralık zammı bahane ediyorlar.

  İSPARK milyonlarca lira zarar ediyorken sesini çıkarmayan arkadaşlar, acaba bu zararların ve borçların, usulsüzlüklerin ve tahsil edilemeyen paraların çiçek ve öpücükle mi ödeneceğini zannediyordu? Bu borçlar nasıl ödenecek, bu zararlar nasıl kapanacak sanıyorlardı?

  2.
  Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İsparkHani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İsparkHani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İsparkHani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

  Öncelikle İSPARK'a zam yapılması sözkonusu değil. Kelime oyunu ve algı operasyonu yaparak "İmamoğlu zamma 'finansal düzenleme' dedi." demenin de lüzumu yok, zira adam zaten şu anda herhangi bir zammın sözkonusu olmadığını fakat ilerleyen zamanlarda İSPARK'a zam yapacağını kendi söylüyor. Finansal düzenlemeden kasıt ise İSPARK'taki yolsuzlukların giderilmesi, ruhsat ve İSPARK kasasında bulunması gereken fakat bulunmayan paranın tahsili ile ilgili. Finansal çalışma zam hakkında değil, usulsüzlüklerden doğan ekonomik açıkların tahsili hakkında. Ekrem İmamoğlu, bunu açık ve net olarak söylüyor zaten:

  "Bakın seçimde bangır bangır zarar etmiyor denen kurumu teslim almamızdan itibaren 18 milyon zararı var. 60 binin üzerinde ücretsiz ve indirimli yararlanan araç sayısı var. Derhal talimat verdim, tespit edilsin dedim. 3 bin değil, 5 bin değil, 60 bin. Ücretsiz diyorum, indirimli diyorum. Tümünü elden geçireceğiz. Hangi çağda yaşıyoruz, elden ücret. Burada bir kaçak var, sorun var.

  Ekim itibariyle tahsilat sistemi başlatacağız. Geçici bir dönem teşvik edilmesi için, kredi kartıyla 9 lira ödeyeceksiniz. Sistemin işlemediği bazı otoparklar var. Verimsiz kullanılıyor. Bunlarla ilgili düzenlemeler başlatacağız. Benim İSPARK'ım neden zarar etsin. Ayda 2-3 milyon zarar ediyor. Bir zam çalışması elbette olacaktır ancak şu anda yoktur."
  -Müstakbel Cumhurbaşkanı Ekrem İmamoğlu.

  3.
  Aynı hassasiyeti, "Her şey daha güzel olacak." diyen AKP Genel Başkanı'nın yönettiği ülkede %15+%15 şeklinde, aynı ayda iki defa yapılan doğalgaz zammına -ki tüm dünyada doğalgazın fiyatı inanılmaz derecede düşüyor, bizde artıyor-, sigara, alkol ve çaya yapılan zamlara, yalnızca üç haftada tamı tamına üç defa yapılan elektrik zamlarına da göstereceğinize inanıyorum. Bana kalırsa bu konuda bence yazmanız durumunda "Hani her şey daha güzel olacaktı? Ülkenin değiştirilmek istenen gündemi: Elektrik, su, doğalgaz, benzin, çay, sigara, alkol, dolar, vergiler ve daha niceleri" ismi gayet uygun olur. :)
 • f_t_hs_yg_
  Bakın şu durumu şöyle açıklayayım herkes neden bu zam yapıldığını biliyor, anlıyor ve içten içe istemese dahi bu zamları kabul etmek zorunda kalıyor. Şimdi bir işletmeyi ele alalım 10 birim iş yapıyor 2 birim ise gideri var bu gider doğrultusunda bir plan çiziyor birden hoba bir zamlar geliyor yine 10 birim iş yapıyor 14 birim harcıyor ve şartlar gereği 10 birim iş yapmak zorunda ama 14 birim ile yıllarca zarar edip bir de üzerinde olan zamlar ile 5 yıl sonra 10*5=50 ve (14*5)+15=85 birim zarar ve ortaya çıkıyor. Bu durumda şirket 4,5 yıl kadar borçlanıp aynı düzende kısır döngüye girip hatta üstüne üstelik nerden geldiği belli olmayan 15 birim gider kalemine giriyor. Siz şimdi bu şirketi nasıl ayakta tutmaya çalırşınız gider birimlerini her an dengeleyerek şimdi dengelenme süreci olmayan şirket nasıl olur da düzelir zam yapıp kar elde edene dek bu süreçten sonrada giderlerinin açığını zam ile kapatarak durumda olay zaten bu. Ben beyninizi şimdi acayip derecede yaktım biliyorum fakat ortada acayip bir fiyatlandırma var bunu anlıyabiliyormusunuz? (Bu söylediklerimde ispark için değil ortada dengesiz bir piyasa düzenini açıklamak içindi yanlış anlaşılmasın)
 • ululabubu
  Tamamda biraz mantıklı düşünün ülke ekonomik krizdeyse ve her şeye zam gelmişse ve ona rağmen bazı şeyler kontrol altına alma çalışmaları yapılıyorsa ve başarılı da oluyorsa diyebilecek bir şey yok bundan sonra zaten hiçbir şeyin düşmesini beklemeyin adamın sihirli deyneği yok cumhurbaşkanı da değil bizim beklentimiz Binali ye göre daha iyi olabilmesiydi ki daha iyi oldu bu konuda şikayetleri olanda yazsın göndersin kardeşim
  • Güldürdün

  • ululabubu

   Tamamda İstanbul u su basıyor ekrem İmamoğlu nerde o oluyor nerde bu oluyor nerde adam kaç aydır görevde sanki Tüm istanbulu bir anda paldır küldür düzeltecek İstanbul un gelirini giderini bilmiyoruz veya neyin ucuzlaması neyin pahalılaşması gerektiğini de tramvaylar sabahtan akşama kadar olma geldi onun haricinde indirimlerki bunlar olurken bir yerden ek gelir felan gelmiyordu bir yerden kızınca birinden patşatmışlar işte İstanbul u aldığında da borç içinde aldılar boşuna mı ibb toplantıları youtube konuldu zannediyorsunuz ki brn CHP liyim diye desteklemiyorum çünkü değilim ama sandık başına gittiğimde bakıyorum parti başlarına iki ittifak var ekstra bağımsızlar Binaliye bakıyorum hiçbir kararı kendi alamıyor parti ve Cumhurbaşkanı desteği ile bir şekilde gelmeye çalışıyor ve AKP yönetiminden bıkmış bir halk kitlesi var kime atacaktık pardon ki şu an vıcık vıcık biz demiştik diyen * . iplerin sayısı çoğaldı lan dan. galaklar siz atmadınız o atmadı o zman nasıl başa geldi her bir şey seçiminde ve sonrasınds bu yaşanıyor az kararınızın arkasında durun dahada batmayoın verdiysek çaresizlikten verdik bir halt yapmıycaksa da bir dahaki seçimde görüşürüz bu kadar o zmana kadarda hak aramak isteyen hakkını hak aranacak yerde arasın swni fe anlıyorum halkın tepkisini merak ettiğin için sordun kızgınsın bitti gitti

  • İnsanları kızdıran bu işte. Şöyle yapacağız böyle uçacağız deyip de dediklerinin arkasinda durmamaları. madem bunlar siyasetçi her şeyi plana alıp yapamayacakları şeyleri söylemeyeceklerdi. Zamları geçtim. Masum insanları işten çıkarıyorlar..

  • Hepsini Göster
 • Neskuzusu
  Nerede o horşoyy gozol olocok diyenler bir ara yorum manyağı yapıyordunuz buraları
  • birmahluk

   Bende tam onu düşünüyordum bir tanesi kalmamış djspsjsospsşşs

  • Saw89

   yoo burdayız güzel olacak evet sizin gibiler bir temizlense

 • Aslında bu zamlar falan mesele değil. Mesele bir sürü söz verip, tam tersi yapılması. Ekrem İmamoğlu beylikdüzü belediye başkanlığındaki kötü karnesi yapacaklarının teminatıydı. İstanbul'a yazık oldu.
  • sessizelfida

   Ahan da erkek versiyonum

  • Bakalım bu sefer kimlerin heykelini dikecek.

  • sessizelfida

   Kim?

  • Hepsini Göster
 • Doktorkedii
  Öncelikle şunu bir idrak etmemiz lazım. Biz dış geliri olan, ithalattı ihracatından az olan, üreten bir ülke değiliz. Bizim hizmet almamız için daha hak ettiğimiz para cebimize girmeden geri çıkması gerekiyor. Bu sadece ispark ya da İstanbul mevzusu değil. Doğal gaz %15 zamlandı bir anda, elektiriği, marketi, içkiyi sigarayı zatan hiç saymıyorum bile.

  Yapılanın da algıda seçicilik olduğunu düşünüyorum. Başka bir şey zamlanınca “Doğal gaza zam geldi” deniliyor bu olayda “İmamoğlu zam yaptı.” diyor insanlar. Gerçekten her şeyin daha güzel olması için böyle bir şeye gerek olduğunu göremiyorlar mı? Zaten yönetim iyileşse, ekonomi iyileşse, belediyelere ayrılan bütçe artsa böyle bir şeye gerek olmayacağını kimse göremiyor mu? Yoksa görmek mi istemiyor, merak ediyorum.
 • RuuDy_RuuD
  aSeS_06 Bu İmamoğlu düşmanlığı nerden geliyor? Adam ne yapsa sen hemen o konu üzerindesin ve de hep olumsuzluk üzerine :)

  Bu İspark 2018 ayının son 3 ayında 18 milyon zarar etmişti İmamoğlu gelmeden önce... İmamoğlu da şimdi zararı kapatıyor demek ki :)
 • pisagorun_pisi
  Severdim ama Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atamızın posterini o cumhuriyetin koruyucusu askeri şehit eden terorist köpeklere hediye ettikten sonra gözümden düştü
 • SizeGoreOyle
  Ne chpnin ne de akpnin comari cekilmiyor cidden ya bir insani kayitsiz sartsiz savunanlari anlamiyorum cidden...

  Vatan ugruna yapilan seylere bakmiyolar takim tutar gibi kisilere saplantili asik gibi konusuyolar bunu erdogan gibi imamogluda anlamis olmali.
 • barraquda
  Dur daha nasıl kucaklayacak bak da gör.. kucakladiktan sonra da kucagina oturtacak.. smsle isten kovulan yuzlerce insan tvlerde cocuklariyla birlikte isyan ediyor goz yasi dokerek.. bazi cok bilmisler de diyor ki , isten cikaran o degil.. de gett.. 5 yasinda cocuk guler buna.. bir talimatiyla tum o insanlar isine geri döner.. neyse.. her sey guzel olacakmis.. nasil yers kose yapti adam.. biz bu adam kibirli bir multimilyoner zaten , sadece daha fazla guc pesinde.. açın halinden anlamaz.. cem uzan veya donald trump modeli dedigimizde eksi manyagi yapti herkes. Yine yapsinlar , adam vukuat ustune vukuat yapmaya devam edecek , siz yine eksileyin.. ben İstanbul'da yasamiyorum. Cok da fifi.. durun daha nelere ne zamlar yapacak o belediye, gozleriniz yuvalarindan firlayacak..
  • cherish_

   seçim sırası ve işe alım sence etik mi? seçim tekrarlanırken işe alım sence etik mi? başkan adayının kendisine, eşine, çocuklarına, ailesine ve seçmenine gerçek hayatta ve sosyal medyada trollük yapıp küfür ve hakaretler edip de o kurumda çalışmaya devam etmek sence etik mi? etik mi değil mi onu söyle sadece.

  • barraquda

   Senin baban da bu insanlardan biri olsaydi bu yorumu yazar miydin merak ediyorum. Ates dustugu yeri yakar. 12 senedir calisanlar bile isten cikarildi. Anahaberlerde bu aksam saydilar.. isim isim.. bu ulkede patronuna , hukumete , komutanina , c. baskanina soven herkes isten cikarilsa calisan insan kalmaz bunu da unutmayalim.. bahane degil bunlar.. bu adam multimilyoner emlak zengini.. jet sosyeteden biri.. sen su gune kadar boyle birinin halkin arasina karistigini veya açin halinden anlayanini gordun mu , sorarim sana. Bu adamin halkin babasi olacagini mi dusunuyorsunuz hala? Cikaracaksa bile bilgilendirirdi onceden. Insanlar is bulurdu vs oyle cikarirdi. Okul acilirken smsle gule gule diyerek degil. Senin baban bu isten cikarilanlardan olsaydi ayni yorumu yapacak miydin sen de bana bunu soyler misin? Ortada mazlum ve magdur insanlar var. Bunca insan ve cocuklari hayvan mi? Kimsenin umrunda degil.. ooo baskanimiz cikardi haklidir o. Sen acliktan aglayan bir cocuk gordun mu hic hayatinda? O insanlardan birinin evladi bu yuzden aglasa , sorumlusu vebali onundur.. magdur etmeden cikaracakti o zaman..

  • cherish_

   soruna cevap vereyim; evet. aynı yorumu yazardım. kuzenim banka müfettişi. yaklaşık 2 sene önce de işine son verildi hemde önünü kesmek için, yani yükselmesini engellemek için. dediğim tek şey "başka bir bankaya müracaat et" oldu. benim sorumun cevabı bu değil. cumhurbaşkanına sosyal medyada ya da toplum içinde bunları söyle bakalım neler oluyor. cumhurbaşkanı ya da sıfatı ne olursa olsun sıradan bir insan olsa bile hakaret etme hakkı yok kimsenin. kişilik hakları var. kimse bir başkasına hakaret ya da küçük düşürücü ithamlarda bulunamaz. mesela benim sana ya da senin bana hakaret etme ya da küçük düşürücü ithamda bulunman dava konusudur. (sadece görüş ayrılığımız olduğu için tartışıyoruz. bu da en doğal hak. kavga değil tartışma altını çizerim.) aynı şey ekrem imamoğlu için de geçerli. cümleyi tam hatırlamıyorum ama; "yanlışlıkla işine son verilen varsa yeniden başvursun değerlendirmeye alacağız" gibi bir şey demişti 2-3 gün önce gelen işçilerin temsilcilerine. sürekli aa imamoğlu bunu yaptı yalan söyledi, aa bunu yaptı yalan söylüyor filan demeyi bırakmak lazım. yani atılan iftiraların gerçekten iftira olduğu tescillenmiş oluyor böyle yapınca. multimilyoner diyorsun da adam çalmış mı? başkalarının paralarını mallarını mülklerini zimmetine mi geçirmiş? multimilyoner ya da jet sosyete olmak suç mu? binali yıldırım'ın ve ailesinin mal varlığı 2002 sonrasında kurulmuş şirketleri ve gemilerini sıradan olağan bir şey mi? yine soruyorum. seçim sırası ve işe alım sence etik mi? seçim tekrarlanırken işe alım sence etik mi? başkan adayının kendisine, eşine, çocuklarına, ailesine ve seçmenine gerçek hayatta ve sosyal medyada trollük yapıp küfür ve hakaretler edip de o kurumda çalışmaya devam etmek sence etik mi? önceden başka yerde işten çıkartılan işçilere de ses çıkardın mı? mesela tekel işçilerine? hakkını arayan işçilere destek oldun mu? hakkını arayan işçilere polis müdahale ettiğinde ses çıkardın mı? hak savunuyorsak diğer işçilerinde haklarını savunmak lazım değil mi?

 • Cane_Cano
  Çift basıyoruz, mutlu oluyoruz!

  “Her şey çok güzel olacak” sloganıyla belediye başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu, daha yolun başındayken çıkmaz sokağa girdi.
 • Her şeyin çok güzel olmayacağını baştan biliyordum şaşırmadım
 • demlikk
  al birini vur ötekine
  gençliğimiz talan oldu be onu ne yapacağız :)
 • birazkülbirazduman
  Komiksiniz desem değilsiniz de. İspark yıllardır hortumlanırken hiç bu tavırla soru sorduğunuzu görmedim site de? Bakın bu iki yüzlülüktür.

  Elbette düzenleme yapılacak adamın anlatmaya çalıştığı bu ama çocuga anlatır gibi anlatsa yine anlamazsınız.
  • KazimAbiniz

   Cevap verenler Maasli AkTroller kardesim.

  • arxmystery

   Hortumlanırken orada mıydın? Somut belgen varsa paylaş biz de bilelim.

 • sessizelfida
  İyi de sorun başka şeylere zam yapılması değil, bu adamın şerefi üzerine falan biiir sürü yemin edip söylemesi ayıptır, yoldan çıkmasıyla alakalı
  • Şarhoşun gece yazdığı gündüz okunmaz derler.😂

  • sessizelfida

   Pardon?

  • Vaatler vaatler vaatler. Üçü bir arada olunca bukadar. Bakalım daha neler görecek istanbullular

  • Hepsini Göster
 • muhalefet34
  Yakita yapilan zamma aliştiniz da isparka yapilan zammi koydu.
 • Kertenkele2019
  Bence adam çok az zam yapmış en az yüzde ikiyüz yapmalıydı herşeye zam yapılınca dogal ama imamoğlu yapınca mı anormal bir durum oldu anlamadım doğrusu :))
 • Saw89
  isparka ettirilen zarar vatandaştan çıkacak mecbur hazinede belediyelerde para yok şunu anlasın herkes artık bu ülkeye sıcak para girmediği sürece bu zamlar devam eder akp chp mhp kimse düzeltemez dış bağımlılık olduğu sürece zamlara alışın ekrem imamoğlu tek başına bişey yapamaz
 • AişəTürkovaa
  Demekki neymiş bu siyasetçilere güven olmazmış bunu bir kez daha anlamış olduk
 • liber_tango
  Her şey 💩 güzel olacak! Zengin daha zengin benim fanatik halkım hep daha fakir olacak!
 • ozii44
  Yani zam yapan kişler belli ispark tam anlamıyla belediye yönetimine geçtimi yönetim şu an kimde hukuki süreç arkdaşlar bu işler öyle kolay değil
 • Ulan ülkede destekleyecek bir parti de kalmadı. Hepsi yalan dolan
  • Siyaset danışıklı dövüş. Kardeşi kardeşe vurdurur ama yasiler mecliste karşılıklı çaylarını içerler

 • cesursuz
  Heh işte 1 bencede butün zamlar belirtilse keşke o zaman derdim bu siyaset yapmıyor diye ama böyle tek taraflı bir yazı olduģu için siyasi olduğu çok açık ondan cvb verme gereği duymuyorum.
 • mrsbarbiec
  Sözde ekmek su bedavaydi 😀😀😀😀😀
  • Saw89

   eski belediye kaç para borç bıraktı haberin var mı senin anca yatın bedava ekmek su gelsin

  • mrsbarbiec

   O zaman yapamayacağı sözler vermicekti sokakta görüyorduk reklam panolarinda

  • Ekmek su süt bedavaya inanan da ne bilim varsa tabı 😂😁bende akıl var diye gezmesin

  • Hepsini Göster
 • ıklkjk
  Bu adamın neyind güvendiniz siz
 • kafasibidünya
  Şu adamı görmeye tahammülüm yok
 • PacoRabanne1
  He de geç ya bunlar guru sıkı boşa sıkar.. dolu sıksada ayağına sıkar
 • ƘíηgAятнυя
  İyi de hükümetin yaptığı kol gibi zamları normal bulup imamoğlu yaptı diye ciyaklayanlar ikiyüzlü olmuyor mu? E kardeşim gel hepsine kızalım hepsine söylenelim yoook olmaz öyle di mi
 • baycoloney05
  16 milyon zarar ettirmisler asil. akpden onun. hesabini. sorun. dogalgaza yuzde 50. Zam geldi onda neden sesiniz. cikmio. aktrolmisimuz nesiniz :)
  • baycoloney05

   Boyle siyasi paylasimlara. neden izin veriulyorsun. KS yonetimi?

 • Asabi_filozof
  Ülkenin genel durumu bu keşke başka zamlar geldinde bu kadar gür sesiniz olsa
 • kararsızman
  Birader imamoglu yalanladi hala burda trolluk yabiyonuz ya hadi ordan
  • Cane_Cano

   İspark ücretlerine yüzde 40'a varan inanılmaz bir zam yapıldı. Sabahtan akşama kadar tüm araçlardan zamlı tarifeler alındı. Ancak akşam saatlerinde Ekrem İmamoğlu çıktı, "Sistem hatası oldu, zam yok!" dedi.

   İlginç olan şu ki bu açıklamaya rağmen İspark görevlileri araçlardan zamlı ücret almaya devam etti. İmamoğlu altını çizerek, "Arkadaşlara talimat verdim, zam olmayacak ve alınan fazla paralar vatandaşa iade edilecek" demesine rağmen İspark girişlerine asılan, "Otopark ücretlerine zam gelmiştir, fiyat tarifesini okumayı ihmal etmeyiniz" şeklindeki yazılı açıklama kaldırılmadı.

   Kaldırılmadığı gibi zamlı fiyat tarifesi aynen devam etti.

 • Donsuz1donjuan
  Güzel oluyo işte :)) bunlar ne. İyi günleri İstanbul un ekremi gör neler yapacak
 • Değişgen
  Bunlar daha iyi günlerimiz...
  • Saw89

   19 senedir iyi günümüz yok

 • HairpiN
  Zam gelemeyen bana birşey gösterin? Gün geçmiyor ki bir zamla daha uyanmayalım
 • Neoliberalizm
  25 yıldır uyuyanlar şimdi mi uyandı?
 • kepçük_sogan
  Göreci bitene kadar bakıcaz zamlar normel borç batagında belediye hdp ile görüşmeleri rahatsiz edici
 • Kanks3453
  İşte imam para olmadan guzellık olmaz diyor kanks 😂
 • -byhans-
  Siz böylelerine kanarsanız olucağı bu herşey b*k gibi oluyor
 • biradetmehmet
  zaman yok finansal düzdü
 • Emre580501
  Zamımıza koyuyolar ayak üstü 😀
 • massivestroke3422
  Umutluydu herkes noldu şimdi
 • Beyazkin34
  Hadi bakalım eko bizi yanıltmassın inşallah
 • Halid_Bin_Velid1
  Millet layık oldugunu bulacak.
 • KazimAbiniz
  Cevaplari AKPnin fake hesaplari doldurmus :D
 • üçgenkafa
  Boş vaadler, boş sözler. Gelende takıyor, gidende.
 • Gamzeli_Adam
  0 dk lık parka o fişlerdeki para nasıl çıkıyor?
 • ececikcikcik
  Teraziyi sarsmayın! Güvenler sarsılır...
 • masal6363
  budaha başlangiç
 • domaltanbey
  Kucaklamaya devam 😂
 • Minimalizm
  Kedidir o kedi çok iyiymiş
 • MYSTERİOUS_ADAM
  Köprü geçildi maske düştü
 • merakligenc009
  Kötü olmuş
 • Yaşartü
  Bu tip adamlara güvenilmez
 • Gizli Üye
  adamların kucagına İstanbul bombasını bıraktılar. deli gibi borç var. il meclisi onların. borçları ödemek için borçlanmak gerekiyor.
 • Gizli Üye
  Her şey güzel mi değil mi?
 • Gizli Üye
  25 yıllık yönetim değişti mutlaka bazı değişim sancıları olacaktır
 • Gizli Üye
  Ülkede saniye başı zam yapılmış isparkada yapılsın ne olucak adam başarılı iştirakler yapmıştır sanmıyorum onun yaptığını açıklar nasılsa
 • Gizli Üye
  Aynı 💩un laciverti😂 neyse gülmemeliyim herşey çok güzel oldu 🤓
 • Daha Fazla (3)
YÜKLENİYOR...