Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Son dönemlerde ülkemizde, farklı kalemlerde yapılan zamlarla gerilen ülkem insanları, yeni bir güne yine bir zam haberiyle uyandı ama bu haber öyle manşetlerde yer alan bir haber de değildi, resmi bir açıklama olmadan sessiz sedasız yapılan bir zamdı. Sanırım İstanbulluları en çok geren de, zammın sessiz sedasız yapılması oldu. İstanbul'da #ispark, İsbike ve mesire alanlarına sessiz sedasız bir şekilde ortalama %30 - %70 arası oranlarla zamlar yapıldı. Zammın duyurulma şeklinde baya ilginç yöntemler kullanılmış. Bana göre en ilginç olan yöntem👇

✔En ilginç yöntem 🤔😊

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Mesire alanlarına yapılan zamma bir dönem baya popüler olan #10yearchallange akımı paylaşımına atıfta bulunan paylaşımcının paylaşımı, onu kızdırsa da beni gülümsetti doğrusu😊

#1weekchallange 🤤🤤

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Gel gelelim tepkilerin temeline. Tepkiler sosyal medyada, farklı platformlarda tartışmalarla trend olmaya başladıktan sonra bu haber ulusal medya kanallarında yerini bulmaya başladı.

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Aslında bu zam konusunun bu kadar konuşulmasının temelinde, seçim döneminde sarf edilen sözler ve seçildikten sonra yapılan şeylerin tezatlığı olarak özetlemek mümkün. Seçim döneminde FOX yayınına katılan Sayın İmamoğlu İspark için "hiçbir masrafı yok ve yıllık 351 milyon (trilyonluk) bir cirosu olduğu bu yıllık ciroya rağmen İspark'ın karının 1 milyon (trilyon)" olduğunu belirtiyor.

Doğal olarak İstanbullular; "seçim döneminde bunları söyleyen bir aday, başkan seçildikten sonra hiçbir masrafı olmayan bir belediye şirketine, neden zam yapma gereği duydu?" şeklinde bir sorgulamaya gidiyor.

✔Kucaklama başlıyor🤔

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Zam değildir o, kedidir kedi😊

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Yok artık dedirten paylaşım 😊

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Bu zamlara verilen tepkiler sonrası Sayın İmamoğlu destekçilerinin tepkisinin özetlemek gerekirse. "Ülkede o kadar zam yapıldı sesiniz çıkmadı. İspark'a yapılan şu miniminnak zamma mı takıldınız?" şeklindeydi demek yanlış olmaz sanırım.

✔Her şeye zam oluyorken bu zamma mı takıldın ey vatandaş diyen kullanıcı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Doğalgaz zammına dikkat çeken kullanıcı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

✔Zam haberini yalanlayan kullanıcı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark

Ve Sayın İmamoğlu zamlara verilen tepkilerden çekinmiş olacak ki, garip bir açıklamayla konuya finansal bir düzenleme deyip kelime oyunuyla konuyu farklı taraflara çekti.

Yapılan zamma, hükumetin bir dönem çevir kazı yanmasın tarzı "fiyat güncellemesi" söyleminin Sayın İmamoğlu'nda vuku bulmuş hali de "finansal düzenleme" olmuş. Ee tabi yersen!

Sonuç:

Şimdilik çekilen ya da sanırım geri çekilen, finansal düzenlemenin (zam kararının) en yakın zamanda geri geleceği kesin olarak öğrenmiş olduk.

Senin bu konu ile alakalı gözlemlerin nelerdi? Görüşünde belirt lütfen.

Hoşça kalın🖐🖐

#asesyazdı

Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark
Hani Her Şey Çok Güzel Olacaktı? Twitter'ın Gergin Gündemi: İspark
23
44
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • paslanmazcelikk

  ben bu İmamoğlu hakkında ne zaman bir görüş paylaşsam veya soru sorsam site yönetimini her defasında beni provakatör ilan edip görüşümü veya sorumu kaldırıyor. Tekrar bir görüş paylaşmayı deniyor ve umarım görüşüm kaldırılmaz diye umut ediyorum.
  Atalarımızın bir sözü var: hele şu toz duman bir dağılsın, bindiğin at mı eşşek mi anlarsın. Şimdi yavaş yavaş toz duman dağılmaya başladı ve bindiğimiz bineğin ne at nede eşşek olduğunu anladık. At ya da eşşek diye bindiğimiz binek resmen katır olduğunu sonradan anlayabildik.
  Şimdi gelelim asıl sorulara
  1 İmamoğlu neden görevi dışına çıkıyor? 🙄
  2 kelime oyunlarıyla milleti kandıracağını mı zannediyor? 🙄
  3 hani her şey çok güzel olacaktı? 🙄
  4 hani hiç bir şeye zam yapılmayacaktı 🙄
  5 hani hiç bir belediyeden işçi çıkarılmayacaktı namus sözüydü 🙄
  6 neden bu şahıs pkk savunuculuğu yapıyor? 🙄 Birileri bana bu soruların cevabını verebilir mi? 🙄

  Görüş hala geçerli mi?
 • halilim123

  Ekrem Imamoglunun yaptigi zamlar sayesinde surekli Ak Partiyi elestirenler zamlarin neden yapildiginida ogrenmis oldu artik. Hoş belki biliyorlardi da islerine gelmiyordu.. Ikiyuzluluk moda olmus. Dogalgazi ve Petrolu disardan aldigimizi bile arastirip Toplu tasimalara yapilan zamlar icin Ekrem Imamoglunu savunma pozisyonuna gecmisler.. Hani nerde secim zamani verilen sözler. Ögrenciye indirim yaptin. Ama annesinin Babasinin surekli kullandigi araclara asiri zam yaptin.. Gecmis yillarda bu zamlar daha dusuk tutuluyordu. Hatta bazilarina zam yapilmiyordu bile.. Demek ki neymis Bekara Karı Bosamak kolaymis. Secimden önce bol bol atiyordu..

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak tabiri tam da bu 😒
  Çok şaşırdığım bir durum değil açıkçası, her şey baştan belliydi ama olaylara at gözlüğüyle yaklaşanların hatırına daha güzel şeyler yaşayacağız 😒
  Her şey için teşekkürler tencere/ tavacılar 😒

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye

  Ülkede hereye zam yapıldı adam napsin diyenler var. O zaman tutamayacağı sözleri vermeyecek nokta. Herseyi havadan atıp tuttu. Oyları topladı helal olsun valla. Adam yalan, dolan ile işi götürdü. Bence götürmeye devam edecek bu da bir başarı 👏👏

  Görüş hala geçerli mi?
  • Saw89

   adam hiçbişeye zam gelmeyecek mi dedi binali gelse yapmayacak mıydı

  • Gizli Üye

   Binali in vaadlerinden hiç haberin yok sanırım. Ayrıca adam vaadleri için secilmeden önce adımlar bile atmıştı. Ekrem Bey seçildikten sonra bile hiç bir adım atmıyor. 🙂

  • Saw89

   çok iyi oldu ekrem azda ekrem yesin hep mi siz yiyeceksiniz

  • Hepsini Göster

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2142
 • Gizli Üye

  Şu da çok ilginç ve manidar: Diğer zamlara sesin çıkmıyor da bu zam mı sizi üzdü. Ee ne olsaydı? Onlar zam yapıyor millet ses çıkarmıyor, siz de mi ezeceksiniz milleti? Mantık bu mu? Düşene bir tekme de ben vurayim çünkü diğer tekmelere ses cikmiyor. kafasi mi? Yahu o zamnlara en büyük ses zaten sizlerin seçilmesi olmuyor mu? Görmek istersen tabi.

 • Gizli Üye

  ağustos başında doğalgaza zam yapılmıştı. 2 gün önce yani 1 eylülde doğalgaza yine zam yapıldı ve toplam zam yüzde 32.1. doğalgaza özel tüketim vergisi ödüyoruz yetmiyor zam yapıyoruz, o da yetmiyor yine zam yapıyoruz, o da yetmiyor. seçimin diğer adayı binali yıldırım şöyle demişti; https://www.youtube.com/watch?v=JN74ItuyShs

  ayrıca unutmadan 1 temmuzda da elektriğe yüzde 14.98 zam yapıldı.

  bu yüzden bence diğer zamları da haber yapmakta fayda var eğer tarafsızsak tabii.

  • Gizli Üye

   aklıma gelmişken kullanmasam da sigara yapılan zammını da unutmamak gerek.

  • Brk8217

   Helal 👏👏👏

  • Sigara Alkol daha az tüketilsin diye zam yapılıyor. İspark`a daha az park edelim de çekicilere kapı açılsın diye mi zam yapıldı? Doğalgaz da dışa bağımlıyız, elektriği de doğalgazdan üretiyoruz, dış kaynak maliyetin artınca zam yapılıyor, ispark'ın hangi maliyeti arttı? Çalışan emekçi arkadaşlara zam da yapılmadı. Bırakın bu herşey çok güzel olacak masallarını. Bu adam düzenbazın teki ve görün bakın daha neler yapacak siz körlere.

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye

  Hepsi yalan dolan. Provokatif paylaşımı şikayet ettim. Seçimi kaybettikleri için elektriğe, doğalgaza fantastik zamlar yapılırken kimse dürtülmekten şikayetçi değildi. 1 ayda toplam %30 zam yapıldı ki bu otopark gibi lüks kullanım değil, herkesin zorunlu ihtiyacı olan şeyler. Bu ay yeni bir zam daha gelecek. Artık kışın mum ışığında oturup o mumun etrafında toplanıp ısınırız. Yıllardır yapılam zamlarla ekonomi batma noktasına geldi ve asgari ücretli aileler ekmek ve suyla bile yaşayamayacak kadar sefil durumda. Bu durumdan memnun olup ispark isyanı başlatanlara her şey müstahak diyorum.

  • 7_nmtnh

   Size katılaraktan şunu söylemek istiyorum. Siz olayı çok yanlış anlamışsınız. Burada mesele zam gelip gelmemesi değil. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi.

  • Gizli Üye

   Yahu daha 2 ay oldu hangi sözü yerine getirecek? Enkaz alındı enkaz, ülke baştan sona enkaz durumda zaten. Sırf provoke etmek için 50 tl yapılacak olan öğrenci akbiline 40 yapılsın dendi belediye meclisinde. Ona bile "halk için yapılan tekliflere seve sege açığız" dendi ve 40 tl yapıldı. Yıllarca 85 lira verirken herkes memnundu ama kimse 40 tl'ye düştü diye haber yapıp takdir etmedi. Ülke metropolünde gece 12de hayat duruyordu, şimdi 24 saat metrolar çalışacak. Ama çift basacakmış diye eleştirenler var. Anadolu yakasında o metrolar bomboş gidecek. 2-3 kişi için bile olsa çalışacak. Zararına da olsa hayat durmayacak. Belediyecilik budur zaten. İspark'ı da belediyeden alıp kendilerine bağlamayı düşünüyorlar, biliyorsunuzdur. Eleştirmek güzeldir ve gereklidir ama körü körüne saldıran bu tipler, ülke elden giderken neden hep 3 maymunu oynadılar? İmamoğlu başarılı olmasın diye elinden geleni yapacak bir siyasi ortam var. Alt tarafı bir belediye başkanı 2 ayda ülkeyi mi şahlandıracaktı? Aldığımız nefesten vergi alınacak noktaya geldik. Her şeyi sorgulayanlara, tüm haksızlıklara ses çıkaranlara asla lafım yok. Benim tepkim siyasi propogandacılara, saygılar 🙏

YÜKLENİYOR...