Erdoğan: Kadın Kadın ile Koşar, Erkek Erkekle Koşar

Sait Özseven r

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadın ve Adalet zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Kadın kadın ile koşar, erkek erkekle koşar. Olması gereken budur. Çünkü yaradılışa, fıtrata uygun olan da budur.

Erdoğan: Kadın Kadın ile Koşar, Erkek Erkekle Koşar
Recep Tayyip Erdoğan Kadını ve erkeği aynı çizgiden yarışa başlamaya zorlayarak zaten ilk adımıyla adaletsizliğe açılan bir anlayıştan insanlığın hayrına sonuçlar üretmesini beklemek mümkün gözükmüyor" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Grand Cevahir Otel’de düzenlenen 3. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ndeki konuşmasında, AKP’nin en büyük başarılarından birinin de kadına, çocuğa, yaşlıya ve engelliye, dezavantajlı olarak tarif edilen kesimlere özel önem vermesi olduğunu söyledi.

Bu kesimlerin her birinin toplumda hak ettikleri yere gelebilmeleri için çok gayret gösterdiklerini, çok imkan sağladıklarını dile getiren Erdoğan, “Şahsen siyasetin hangi kademesinde söz sahibi olmuşsam orada kadınlarımıza alan açmaktan onlarla birlikte yol yürümekten daima şeref duydum, onur duydum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlüklerde adaletin farklı tanımları olmakla birlikte, burada herkese hakkını verme yönü üzerinde durmak istediğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Adalet herkese hakkını vermektir. Dikkat ederseniz herkese hakkını vermek demek, bir şeyi herkese eşit şekilde dağıtmak veya herkese aynı şekilde davranmak anlamına gelmiyor. Burada da yanlış hareket etmeyelim. Büyükle küçüğü aynı terazide tartamazsınız. Güçlüyle zayıfı aynı yarışa sokamazsınız.

Bazıları ‘eşit, eşit’ diyor da şimdi yani biz 100 metreyi kadın-erkek aynı şekilde mi koşturacağız? Böyle bir şey olabilir mi? Hadi eşitiz; erkekle, bayan 100 metreyi koşsunlar. Bu adalet olur mu? Olmaz. Olması gereken nedir? Kadın kadın ile koşar, erkek erkekle koşar. Olması gereken budur.

Çünkü yaradılışa, fıtrata uygun olan da budur. Onun için de dünyanın hiçbir yerinde zaten böyle bir uygulama da yok. Zalimle mazlumu aynı dairede tutamazsınız. Bunun için Mevlana Hazretlerinin, ‘Adalet, bir şeyi yerli yerine koymak, zulüm ise bir şeyi olmaması gereken yere yerleştirmektir’ tanımını önemli gördük. Şayet her şeyi yerli yerine koymazsak zulüm yoluna girmiş oluruz. Cinsiyet konusunda da aynı durum geçerlidir. Yaradılıştan gelen fiziki özelliklerini, duygusal farklılıklarını, becerilerini gözetmeden erkeği ve kadını aynı kefeye koyarak adil davranmış olamayız, olamazsınız. Dikkat ediniz burada kadının eksikliğinden değil, fıtri farklılığından kaynaklanan bir ayrışma söz konusudur.”

Dünyanın hiçbir yerinde kadınla erkeği her anlamda eşit tutarak elde edilmiş bir adaletin olmadığına işaret eden Erdoğan, önemli olanın her iki cinsin öne çıkan hususlarını en ideal şekilde değerlendirerek bir denge kurabilmek ve hakların adil şekilde dağıtımını sağlamak olduğunu söyledi.

Kaynak:AA

Erdoğan: Kadın Kadın ile Koşar, Erkek Erkekle Koşar
30
69
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • PembePanzer
  Helal olsun sana başkanım. Yürü be.
  Bazı tipler ıkına ıkına 90 iq'u zor çıkaran beyinleriyle, erkek oldukları için kendilerini kadınlardan üstün görüyorlar.
  Sanki dünya hala kas gücüyle gelişiyor, insanlık kas gücüyle ilerliyor. Kadın haklarında batıyı örnek almayıp arabistan'ı örnek alacak sanırım haşmetlimiz.
  Eskiden kadınların mülk sahibi olma hakkının olmamasını, "erkekler kadınları koruyor işte ne güzel, hem bak erkeğe ne çok yük biniyor ama kadını için katlanıyor." kafasıyla savunan red pillciler vardı. Bunlara göre kadın korunmaya muhtaç, narin bir canlı. Kadın adına bir mülkü kontrol ederek kadınlara iyilik yaptıklarını düşünüyorlar. Mesela kadınlar neden araba kullanıyor? Hayır bir de kaza yapıyorlar. He erkek kaza yapmıyor mu? Yapıyor ama sorun bir neden yapıyor? Sinirli oluyor, hızlı gidiyor, alkollü oluyor, arkadan biri çarpıyor falan bunlar doğal, insani şeyler ama kadın neden kaza yapıyor? E çünkü kadın eheh başka bir açıklamaya gerek var mı allah aşkına?
  Bence erkekler kadınların arabalarını kullanmalı. Hem kadının narin kolları ve ayakları yorulmamış olur. Her kadına erkek bir şoför atayalım ve o olmadan arabaya binemesin. Bakın gördüğünüz gibi tek derdim kadınların daha rahat yaşamaları. Of inanılmaz zekiyim.
  Çok komik yahu diyecektim de diyemedim çünkü bir kadın olarak bu ülkede yaşıyorum. Acı yani, baya acı.
  Bir de cumhurbaşkanımızın ve daha alfabemizi bilmeyen başbakanımızın adıyla üniversiteler var bu ülkede. Bu da bir çeşit acı.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Bu adamlarin zihniyeti aha aslinda surda yazildigi gibi. Yuzlerine vurulunca sonuna kadar inkar etmeleri yok mu bir de, 'Yok efendim biz kadin erkegi ayristirmiyoruz' demiyorlar mi deli ediyorlar insani.

  • msakin

   Sonuna kadar haklı bir yazı. Anlayana ne mutlu

 • louqoum
  Seni de zaten o sebeple diktatörler ile kıyas ediyor tüm dünya. :)

  40 yılın başında mantıklı birşey söylemeye çabalamış fakat kendi vatandaşı açlıktan intihar ederken elin arapına suriyelisine para akıtan şahıs için çok trajikomik bir açıklama olmuş.
  laylaylom edepten bahsetmesi kadar samimi :)
  sen adaleti yandaşlarına, kendi sürüne dağıt. çiftçi, emekli, yoksul, memur zaten güçlü. onlara vermesen de olur.
  Görüş hala geçerli mi?
  • louqoum

   "laylaylom" kelimesinin yerine hayat kadını olacaktı :)
   sapığıyla ünlü sitede argoya çok dikkat ediliyor :)

En İyi Erkek Görüşleri

 • KoşanUçak
  Çok saçma! Ben her alan da kadını ve erkeyi eşit görüyorum ve görmeye de devam ediceğim. Güç denildiği taktir de neden her daim akla fiziksel güç gelir? Peki neden fiziksel güç denildiğin de akla ilk gelen varlık erkektir? Belki de "Güç" denilen kavram yanlış biliniyor olamaz mı? Yani demek istediğim şu aslın da "Güç" nedir? Bu sorunun bir çok cevabı var fakat bizi ilgilendiren "Fiziksel, düşünsel ve ahlaksal bir etki yapabilme ya da bir etkiye direnebilme yeteneği." tam da bu cevap. Fark ettiyseniz burada Erkek ve ya Kadın vurgulanmamış. Yani güç olguya, kavrama ve ya canlılara göre değişen bir şeydir. Fakat yukarıdaki yazı da okuduğumuz şey olanaksız ve yanlış. Kadının ve Erkeyin fıtratı aynıdır, isterse kadın erkeyi geç bilir ve ya erkek kadını. Bu tamamen kişi ve durumlarla ilgili, artık zihinleri değişmesi gerekiyor!
  Görüş hala geçerli mi?
  • ufukyy

   Ananı ve bacını askere göndererek işe kendinden başlayabilirsin

  • KoşanUçak

   Afferim abime cahilce yorumunu yaptın şimdi küçük dünyana gidebilirsin.

 • Ragnar_Lodbrok
  Bu adamin hakkaten ne konustugunu bilmeden ettigi bu laflardan gina geldi.

  Arkadas cik kos, sokakta senden hizli kosacak elli kadini toplarsin direkt, kadin ile erkek 100 metre rekoru arasinda 1 saniye mi ne fark var, yani ortalamada kadinlar da erkekler kadar hizli kosuyorlar.

  Hadi bunu gectim, esitlik konusunda anladigin fiziksel esitlik mi? Bu kadar sig mi bakiyorsunuz olaya? Bireysel ozgurluk, toplum icimde ayrilmama, kimsenin kayrilmamasi gibi kavramlara karsi sunabildigin arguman bu nu?

  Politikacilar cidden git gide daha da fazla anlamsiz soylemlerde bulunuyorlar.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Yorumlara da bakiyorum da, halen daha 'Esitlik adalet ayni sey degildir' falan diyen, bu adamin bu sacma soylemini hakli bulan var.

   Ne demisti Carlin reis?

   - Eger bir ulkenin vatandaslarinin cogu bencil ve cahilse, onlari yonetenler de bencil ve cahil olur. Politikacilar gokten zembille inmiyor, bu ulkenin ailelerinde dogup, bu ulkenin kulturunu alip, bu ulkenin tedrisatinda yetisiyorlar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2867
 • SinirliBiber
  Tamam öyleyse erkekler meclisten çıksın. Ülkeyi bence kadınlar yönetsin. Daha hoş bir havası olur. :):
 • Kendi düşüncesidir. Katılmak da mümkün, katılmamak da
 • ipekmeyd
  ne kadar cahil bir açıklama... kadınlar biyolojik eşitlik istemiyor ki kadınlar adalette, sosyal alanda ve kamuda eşitlik istiyorlar. biyolojik olarak zaten farklıyız biz sadece haklarımız eşit olsun istiyoruz. konuyu saptırıyor, yazık.
  • KoşanUçak

   Biyolojik eşitlik dahi olsa yine de cahilce. Yazıda elle tutulur bir taraf yok.

  • ufukyy

   Ne kadar kıt beyinlice bir yorum okumamışsın bile onu söylüyor zaten cumhurbaşkanıda

  • KoşanUçak

   @ufukyy Yorumun da kendinden bahsetmişsin, herhalde kendini çok seviyorsun afferim sana.

  • Hepsini Göster
 • Nihâl_Deniz
  Hayat görüşümü baştan ayağa değiştirmeme vesile olan liderim.
  Sen yürü
  Millet yürüyecek arkandan.

  Eşitlik diye diye kadın mı erkek mi ne olduğu belli olmayan insanımsılarla doldu dünya

  Ne erkekler evlenecek kız bulabiliyor
  Ne kızlar dogru dürüst bir erkek
  Yaradılışla bukadar oynarsan olacağı bu
  Mükemmel dünya masalına inananlara acıyorum
  Oklar, kılıclar, kalkanlar gitmiş yerine nükleer silahlar, atom bombaları, biyolojii savaş silahları gelmiş
  At arabası gitmiş yerine motorlu taşıtlar gelmiş
  Veba, sıtma, kara humma gitmiş
  Yerine AIDS, kanser, obezite gelmiş
  Dünyayı mükemmel yaptım, herkes hümanist oldu, din yok savaş yok dersin, bir afet gelir, bir göktaşı çarpar, bir kasırga vurur kıtlık olur, açlık olur senin o hümanist dediklerin birbirini yemeye başlar...
  Dünya sadece yeni dertlere evrilir
  Cenneti dünyada bulmaya çalışıp insanlıkla da oynuyorlar
  Bu gidişle yapay zekâlar dünyayı ele geçirirer

  Velhasıl
  Kadın kadındır erkek erkek
  Bunu zorlamanın bir anlamı var mı?
  Eşitlik değil dengedir aslolan.

  ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN REİS
 • Ateist_Türk
  Akp kadar erkek düşmanı bir parti yoktur. Sadece 16 yıllık iktidarlarında erkeklere tonlarca ayrımcılık yaptılar. Şu çıkartılan kanunlara ve uygulamalar bakın.
  "Tacizde tecavüzde kadın beyanı esastır" feminist erkek düşmanı Akp nin çıkarttığı ve binlerce masum erkeği hapse atan bir partidir
  -Sadece erkeklere yönelik olarak uygulanan kimyasal hadım işkenceleri.
  -Süresiz nafaka uygulaması ve nafaka uygulamaları
  - Kadınların işlediği suçların neredeyse yüzde 99 unda kadın erkeğe şiddet uyguladığında, bıçakladığında, öldürdüğünde, sahte taciz ve sahte tecavüz bildirdiğinde hep zanlı kadın serbest bırakılmıştı, hiç ceza aldığını bile görmedim. Akp kadınları tanrı olarak görüyor.
  -Akp erkek suç ile itham edildiğinde en yüksek cezaları verir, kanıt olmasa bile, kadın yalan mı söyleyecek diye düşünürler. Ama kadının kanıtlı suçuna ceza bile vermez ve serbest bırakırlar.
  Akp yi iktidara getiren feministler ve Kürtlerdir.
  Akp'den daha erkek düşmanı bir parti yoktur sanırım. Anti feminist olduğunu söyleyenler asla Akp ye oy vermemeli. Akp ye oy veren biri feministtir.
 • srkn01
  Arkadaş sizin misyonunuz vizyonunuz nedir bizi cahiliye dönemine götürmeye and mı içtiniz? Kadınları fizyolojik olarak zaten aynı değil erkeklerle onu herkes biliyor zaten şiddetin kadınlara yapılması da bu yüzden neden bir kadın erkeğe şiddet uygulamıyor?
  Ayrıştırın, ötekileştirin sonra millet ikiye ayrılsın amaç nedir peki...
  Sen bu ülkenin başkanı oldu hoş olmasan iyiydi ama halkımız böyle uygun gördü. Bu makamı size veren halka karşı sorumluluklarınız var bunun içinde kadına şiddet yok sanırım. Bu ülkede kadına yapılmayan kalmadı bir lider olarak hiç empati yapmıyor musun Sayın Başkan?
  Ayrıştırmak yerine birleştirmek neden yok sizin düşüncenizde yani oraya gelmişsiniz , o makama hizmet edeceksiniz yani milletinize sonuçta sizi millet oraya getirdi dediğim gibi herkes benim gibi aksini düşünmüyormuş demek ki ama kanunlar ve ya yaptırımlar daha ağır olmalı siz bunları kontrol etmelisiniz!
  Çıkıp oraya biz gelmeden önce şiddet bu kadar şimdi bu kadar biz bilmem kaç oranında azalttık derseniz sözünüze belki itimat edebilirim ama konuştuğunuz şeyin bunlarla uzaktan yakından alakası yok. Korkarım Arabistan gibi olmayız gençler dinini bilsinler ama bilime yönelsinler. Kurum ve ya kuruluşlar gençlere yardım etsin bireyler bilinçlensin bunlar bile şiddeti azaltacak yegane çözümler...
  Bu ülkede sadece kadına şiddet yok kaldı ki hayvanlara bile şiddet , tecavüz var. Hayvan hakları mesela gündeminizde mi?
  Hoş insan hakları korunamazken bu bir hayal ancak neyse...
 • FundaKoc1
  yav un ithal etmiyoruz deyip ardından un ithal ediyoruz diyen bir adam bu söylediklerini kaale almıyorum
  • Nihâl_Deniz

   Cümlenin tamamını dinlemeyip kırpılmış videolardan takip edersen böyle olur.
   Un ihtiyacımızın çok fazlasını üretiyoruz dedi ve rakamlarla açıkladı
   Yine de ithal ediyoruz çünkü bunu fabrikalarda farklı durumlarda kullanılacak şekilde işliyor, paketliyor tekrar yurt dışına İHRAÇ EDİYOR VE ÜLKEMİZE PARA KAZANDIRIYORUZ. dedi.

  • FundaKoc1

   @Nihâl_Deniz aah ah safım benim. ben bu insanların içinde 3 senemi yedim. ne olduklarını iyi bilirim siz inanmaya devam edin sonunuz hitlerin yönettiği almanyanın sonu gibi olacak az kaldı ama almanlar gibi değilsiniz bu günlere bile gelemeyeceksiniz.

  • Nihâl_Deniz

   17 yıldır aynı terane
   Bıkmadınız :))

   Dün biri de bana cahilsin, diplomasızsın, eğitimsizsin, kesin 15 yaşında evlendirildin evde koca parası yeyip poponu büyütüyorsun gibisinden iftiralar atıyordu.
   Iftira atmak bukadar kolay olmamalı ama okadar emin ki benim kim olduğumdan, cahil olduğumdan, diplomasız olduğumdan... diplomayı götürüp gözüne soksam bana inanmaz.
   Sende 3 senemi yedim muhabbetiyle gel şimdi
   Tabii biz de Mars'ta yaşıyoruz ve onların ne olduklarını bilmeyen saflarız 😂
   Herşeyi siz biliyorsunuz
   Böylesi bir cehaletle başa çıkılamaz malesef.

  • Hepsini Göster
 • Kartal022727
  Arkadaş bu kadına sen eşit degilsin gibi bişeyler diyen var mı nerdeyse kadın hakları erkeklerden çok hatta bayandır diye alttan aldıgımız idare ettigimiz öncelik verdigimiz bile oluyor
 • Blue_Circle
  Konuyu fena halde saptırmış. Ne okuyorum ben diye iki kere düşündüm anladığıma emin olmak için. Evet, cinsiyetin dezavantajlarını ortadan kaldırmak adına kadın ve erkek olarak müsabakalarda ayrım durumu yaygın ama bunu fıtrat kelimesi ile pekiştirmek, yani taraflı bir yaklaşım sergilemek etik değil. Eşitlik talebi yanlış anlaşılıyor, kamuda hak tanınması iken istenen birileri çıkıp sürekli kas-iskelet karşılaştırması yapıyor. Bu derece bağımsız olmak da takdir edilesi, zor doğrusu.
 • TaşPrenses
  O yüzden mi onun yönettiği ülkede bu kadar kadın öldürülüyor? Ben bu adamın samimiyetine inanmıyorum bunları söylerken. Adaleti sağlayana kadar da inanmayacagim.
 • Fargo501
  16 sene de Türkiye de Kadınların İş Dünyasın dan nasıl sistematik bir şekilde uzaklaştırıldığını ve kadınların eve ve aileye mahkum edildiğini istatistiki veriler ve diğer detaylı raporlar ortaya koyuyor. Tüm bunlara paralel olarak RTE nin demek istediği de bu zaten! "İŞ DÜNYASIN DA KADINA YER YOK! " "İŞ DÜNYASIN DA KADIN VE ERKEK BİRARA OLAMAZ!" Verdiği mesaj açıkça budur.
 • Cankız__
  Cok guzel anlatmıs haklı bencede bu Konuyu bile baska yerlere ceken ler var yazık
  • Cankız__

   Benı eksileyenlerde onlar sanırım

 • Ebru1987
  Doğruları söylemiş , insanı yaradılış yapısından erkk ve kadın aynı eşit şartlarda yarışamaz , calışamaz , kapitalist sistemin oyunları kadın erkek eşit çalışın kazanın harcayın
 • DєɲiȥBєɣ
  Bu tipini sevdiğimin adamı her gün çıkıyor mutlaka karşıma
  Hakkı rahmetine kavuşsa da kurtulsak
  Ülke bir feraha erse 😃
 • 0CemTuran0
  Çünkü yaradılışa, fıtrata uygun olan da budur. Onun için de dünyanın hiçbir yerinde zaten böyle bir uygulama da yok. Zalimle mazlumu aynı dairede tutamazsınız. Bunun için Mevlana Hazretlerinin, ‘Adalet, bir şeyi yerli yerine koymak, zulüm ise bir şeyi olmaması gereken yere yerleştirmektir’ tanımını önemli gördük. Şayet her şeyi yerli yerine koymazsak zulüm yoluna girmiş oluruz. Cinsiyet konusunda da aynı durum geçerlidir. Vizyoner bir bakiş acisi
 • nedesembilemedim40
  1400 yıl öncesinin arap mitolojisini kendisine rehber edinmiş imam hatip lisesi mezunu bir adamın söylediği söz. Mitolojilere inanmam.
 • hhyenaa
  Cumhurbaşkanı olmasına rağmen parti görüşünü katarak konuşuyo :D Komik ğsşw9sl28kd
  • ufukyy

   Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminde cumhurbaşkanı partisinin başındadır zaten biraz araştırarak yorum yapalım lütfen

 • Mechul_ist_li
  Ayrımcılık yapıla yapıla ülkenin haline bak.
  Koşarken yanındakinden tahrik olmak nedir bu nasıl bir abazalıktır.
  Çalarken Çırparken Hak yerken Din yok, Ahlak Yok Adamlık Yok.
  Koşarken mi var.
  Pehhh Pehhh
 • DusunenHanim
  Dogru soylemis, hak veriyorum. Esitlik her zaman adalet degildir.
 • experienced16
  .

  Uzmanlara sormak lazım diyeceğim ama, genelde iki cins biri birinden fiziki olarak çok farklılar.

  .
 • maviistiridye
  Gayet mantıklı açıklama
  Erkekle kadını yarıştır sonra kadınlar hep ağlasın nedne biz hiç yenemiyoruz diye
 • kendinceyazabilen
  Eşitlik ve Adalet aynı şey değildir bunu anlatmaya çalışmış, katılıyorum bu konuda haklı 👍
 • Sessizlik_1990
  😂😂😂😂 Böyle dediyse vardır altında birşeyler, Bakalım Bahceli neler istedi. Yakında bu cümlenin kokusu çıkar. Kadın kadınla Erkek erkekle koşsun
 • _KARAKTERLİ_
  Eline sağlık 😇 güzel bence olmuş. Emeğine değmiş...
 • merveeturgutt11
  yüzeysel bakınca doğruda şimdi :D yaa arkadaslar sizin kadın dediğiniz kelime basit değil 9ay karnında çocuk taşıyor geceler boyu uykusuz kalıyor regl dönemindeki ağrıyı saymıyorum, evlensin kocasına yemek ütü herşeyi üstleniyor. en önemlisi evi ayakta tutuyor. birde şöyle düşünün ki o KADIN asker, mimar, doktor, pilot vs vs. buna siyasi bakmayalım da erkeğin yapamadıgı çoğu şeyi kadın yapıyor. güç diyorsanız erkeklerin yapmaya korktugu askerliği mesleği olarak yapan kadınlar var aynı şarttta aynı koşulda fiziksel olarak aynı değiller ama çoğu erkekten daha iyi yapıyolar tşklr iyi günler :)
  • Hiç şüphesiz istisnalar var tabi ki ama bu genel durumu değiştirmez.

 • klm0606
  Eşitlik, adalet gibi kavramları bu ülkem öğrenemeyecek
  • googoook

   canım sen hiç olimpiyadları izlemedin mi? Hangşi olimpiyad yarışmasında erkek ve kadın birlikte yarışıyor? işte sizin zihnetindeki insanlar bu kadar akılsız bilgisiz ve beceriksiz.. En doğru sözün bile altında gerizakanızla birşeyler bulmaya çalışıyorsunuz.

  • klm0606

   Az öteyeee hadii

 • Pıtırcık_00
  Eşit diyorsak kanun önünde eşitlik fiziksel olarak değil tabi ki ama illa ayrı yerlere koyacak kadınla erkeği
 • mert26
  Herşeyi islamiyete uygun hale getirecekseksek eminenin üzerine 2 tane daha kadın ile nikah kıy öyle konuşalım :D
  • Yokkkkkkkkkk

   Öyle birşey mi var at yarra

  • Yokkkkkkkkkk

   Evrime göre kadınla erkek eşit değildir olamaz olması teklif dâhi edilemez

  • Yokkkkkkkkkk

   İslamda da öyle birşey yok gotünden element uydurma

 • xtekilax
  Tam bir cinsiyetçi
  • Yokkkkkkkkkk

   Evrime göre kadınla erkek eşit olamaz ve sana birşey söyleyim eşit olması mümkün değildir dünyada eşitlik yoktur hiçbir şey hiçbir şeye eşit olamaz sadece denklemlerde eşitlik çıkar

  • googoook

   canım sen hiç olimpiyadları izlemedin mi? Hangşi olimpiyad yarışmasında erkek ve kadın birlikte yarışıyor? işte sizin zihnetindeki insanlar bu kadar akılsız bilgisiz ve beceriksiz.. En doğru sözün bile altında gerizakanızla birşeyler bulmaya çalışıyorsunuz.

  • ufukyy

   Bunlara laf anlatamassın doğru konuşsada ağzıyla kuş tutsada olmaz bunların atatürküne sövüp çıkacaksınki birazda onlar sinirlensin

 • GündüzYüzlüAdam
  Haklı bence de. Adalet ve eşitli farklı şeyler. Ama tüm konuşmayı bunun üzerine yapması doğru değil. Biraz da kadınlara karşı adalet konusunda bişeyler konuşsaymış iyimiş.
 • BayPanda
  Vallahi billahi bıktım millet marsa uzay aracı indiriyor biz neleri konuşuyoruz... Yok soğan 5 lira yok kadın kadınla erkek erkekle koşmalı... Sen bunlara karışacağına bilimle savunmayla ilgilensene
 • joeblack18
  Mantıken dediği doğruda o konu ile ilgili bu cümlenin nereye gittiğine görede yorum yapmakta gerekir vallahi kadınlar erkeklerinde yapabilieceği bir çok alanda oldukça birikimliler yanii güç olarak erkeğin üstesinden gelebileceği onun kazanabileceği bir çok alanda üstün vaziyetteler...

  Mesela osmanlı'da yapı, imar, çeşme, hastane yapımı, yol yapımı veya mahalli bir çok idari işler padişahın eşi üzerindedir padişahın eşi bu işler ile ilgilenir.

  Bu işleri yapanlarda zaten sıradan bir bayan değil bilgili, birikimli, donanımlı kişiler zaten padişah eşi olacak kadında öyle olur yanii anlatmak istediğim büyük işleri büyük insanlar yapar

  Bizim erkeğin bile yapamayacağı veya bir kadının asla yapamayacağı bir iş olarak görülen bir konuda başarı sayılan KADIN sıradan birisi olamaz ki.. eline sağlık
 • BildiginErkek
  Erdoğan ı ve Ak Partiyi destekliyoruz. .. Başka soru?
  • BildiginErkek

   Yazıyı şimdi okudum da... Erdoğan doğru söylemiş.

 • Centurion
  Kırk yılın başında doğru bir şey söylemiş. Allah erkeği kadından üstün yaratmıştır ki kadını koruyup kollasın diye. Dayak atsın diye değil.
 • EhliyetsizPilott
  tamamen cinsiyetçi cahilce bir açıklama, diplomasız bir başkandan ne bekliyorduk ki
 • _Kızılımsı
  buyur burdan yak aha.
 • whitehair77777
  Zihniyet bu olduğu için fazla yorum yapmak istemiyorum. Ayrımcılık yapmamak gerek...
 • Kadın ve erkek farklıdır. Eşit değildir birbirini tamamlayandır
 • kamilzengin
  Öff yürü git la bişey dicem silivri ordan göz kırpıyor
 • BiiKediGördümSankii
  Fiziksel farkın olduğunu bilmediğimizi sanıyor galiba... birisi söylesin biliyoruz...
 • HelloKlabir
  aradaki inceliği anlayamayanlar sadece chpliler olur. Reis'i anlamak zeka ister
 • peteninejdergası
  Haklı. Kız var mı erkeği geçen yarış olsun güç olsun yapısı ayrı!
 • perişanteyze
  erkek ve kadın yapıları farklıdır bence doğru
 • _король
  Ne diyor bu yahu? 🙄
 • tüm hakaret eden şahıslar içeri alınmalı.
 • SonÖküz
  Reis haklı
  Dağılın ulan
 • Gatto
  Ne desem bilemedim
 • Sonbahar3
  Doğru söylemiş
 • _Bonita_
  Bu zaten olimpiyatlarda da böyle
 • holistik
  sevmedim..
YÜKLENİYOR...