Kurban Bayramı'nda Kadınların Koşturmacası

Kurban Bayramı müslüman alemi için çok değerli önemli bir ibadetimizi gerçekleştirdiğimiz gündür.Bugünde esas için erkeklere düşüyor fakat onun arkasında dağ gibi kadınlarımız var.Çok yoruluyolar epey uğraş veriyolar kendileri,tabiki söylediklerim birer şakaydı.Başlayalım bakalım Kurban Bayram'ında kadınlar nasılmış bakalım..

Uyanamayan Kadın

Sabah bayram namazı var malum kadın kalkıpta kocasını kaldırması lazım ya da kızlar babanızı,abi,kardeşlerinizi kaldırmanız lazım fakat kızların içinden şu cümle geçer ''ulan namaz bana farz değil neden ben kalkıyorum.'' Aslına bakarsanız haklısınız fakat bizlere eşlik edin işte kapıdan uğurlayın namaza.

Kurban Bayramı'nda Kadınların Koşturmacası

Her işi kendi yaptığını sanan kadın

Bu modelimizde ise gün içinde yapılan her işin kendi yaptığını söyler.Sanarsınız ki kadın beline bıcağı masadı takmış kasaplık yapmış :) Eve gelen senin payına düşen eti bölerek dolaba sığacak hale getirdin başka ne yaptın ki öyle değil mi :)

Bu kadar olumsuz şey aslında yeter değil mi çünkü epeyce eleştiri alacağım belli.Ama bu bayramı bize bayram olarak yaşatan kadınlarımız esas işi bayramdan önce yaparlar.

Bayram temizliği

Epeyce yorucu bir iştir çünkü her yer temizleniyor.Birde anlamadığım şu bayram temizliği denilip yatak odası temizlenir.Sanki misafir yatak odasına giriyor bunuda anlamış değilim. :) (Kısa oturmaya yani bayram oturmasına gelen misafirler için söyledim.Akrabalar şehirdışından gelebilir orası ayrı)

Bayram tatlısı, böreği vs.

Bu işlerde epey uğraş gerektirir kadınlarımız uğraşıyolar.şu an işler biraz hazıra dönmüş ama ben yine sizin yaptığınızı kabul ediyorum hanımlar..

Uzun lafın kısası

Bayramda kadınlarımız giyinip süslenip bayram gezmelerine giderler.Bayram size bayram hanımlar.Erkek kardeşlerim abilerim bizlere sizlere kolay gelsin :)

Şeker tadında bayram geçirmeniz dileğiyle...


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Bunların hiç birini yapmıyorum kabul. Ama misafirlerin hepsini ben ağırlıyorum.

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • İşe birde iyi tarafından bak bol bol et yiyoruz

    0|0
    1|0
Yükleniyor...