29yasındayım kendımı begenilmeye sevilmeye layık görmüyorum

aslında elim yuzum duzgun ama kendımı surekli asagalıyorum ama dikat ediyorumda nerde gercekten cok cirkin kız var tavan yapmışvaziyette özguven neiş anlamadım acaba diyorum bundanmı lütfen ciddi olanlar yazsıns akın bunu aş demeyin yapamiyorum v beceremiyorum neolucak bu halim bende sevilmek begenilmek isterım ama bu ozguvensızlık beni bitirdi ensonunda

0|0
516

En İyi Erkek Görüşü

• Sana bir kıssa anlatacağım kendin değerlendir.Bu kıssadaki göz senin şuandaki halin olsun.Tamam :)

Adamın birisi çok yardımsever ve sürekli ibadet edermiş.Yıllarını böyle geçirmiş ve vefat etmiş.Sorgu sırasında sormuşlar adama Amelin (yaptığın işlerle) mi yoksa Rabbin sana merhametiylemi sorgulanmak istersin.Adamda o zaman azıcık kibir olmuş ve amelim demiş.Sevaplarına güvendiği için.Ameli sol teraziye adamın 1 gözünü (senin şuandaki halin ) ise sağ tarafa koymuşlar.Birden göz yere ağır basmış.Yani Allah'ın verdiği rızık illahi para değildir vucudumuz güzelliğimiz veya bir bakışımız rızıktır.Bunu iyi kullan.Sevgilerle...

0|0
    0|0
    • haklısın

• Ben haklısın lafını duymak için yazmadım bunu.Değişeceğim kendimi seviyorum değerli buluyorum cümlesini duymak istiyorum.Söyle bakalım ama gülümseyerek söyle :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• özgüveni sadece tipe bağlamak ne oluyor onu anlamadım ? Herzaman senden güzelleri ve senden çirkinleri olacak başka hiç mi yeteneğin yok ? Yani etrafta o kadar iş bilmez halden anlamaz. Ne büyük bilir ne küçük ne saygı ne sevgi ne kadınlık yapmayı bilir ne sadakati blir milyonlarca kadın var bunlardan üstün yanların yok mu senin ?

2|0
    0|0
    • var tabi altın gibi kalbım var ama degerım bilnmiyor

• evet olabilir

• sence yakışıklılar güzeller ilişkilerde ne kadar başarılı ? Sen sanıyormusun onlar günlük güneşlik yaşıyor ilişkileri :D

• Bak sadece basit kadın karşısındaki erkeği güzelliğiyle etkilemek ister çünkü o kadında onu etkileyecek başka bir özellik yoktu. Onu bepenen erkek de basit erkektir. Çünkü o adamda dazekayı anlayavak kapasite yoktur ama güzelliği görecek göz vardır. Ayrıca çirkin de olmadığını söylüyorsun. Bu durumda şansın oldukça yüksek. Ama denemeden bunu kimse bilemez. Dene ve emin ol sonucunda şaşıracaksın.

0|0
    0|0
    • haklısın

• dogru gercek seven deger evrmez bu tıp seylere haklısın umarım iyibiricıkar karsıma ben ben oldugum için seven biri

• Herkesin karşısında çıkıyor, senin eksiğin ne onlardan. Tabii ki çıkacaki yeter ki sen kendine inan ve güven.

• Özgüven işte bir tip ve kişilikten çok şey kazandırabiliyor insana...

Çünkü özgüven duruşunu dahi değiştiren bir etkendir...

Madem aşamıyorsun, en azından sosyal ortamda aktif olmaya devam et ve sadece kendinden korksan da düşüncelerinden ve çevrenden korkma...

Özgüven konusuna gelirsek, özgüvensizliğini bastırabilirsin.. Hergün düzenli temizliğin bakımını yap, yeni şeyler öğren vs vs geri kalma kendini boşverme... Sürekli hale geldiğinde duruşunu bile değiştirir :)

0|0
    0|0
  • bence sen bu durumu tek başına aşamayacak gibi duruyorsun , bunun için senin desteğe ihtiyacın var. bu destek sana özgüvenini yerin getirecek ve sana guven verecek ama hem cinslerinden boyle bir destek alman zor bu işi evliysen eşinden secgilin varsa erkek arkadaşından yoksa oda birini bul ve öz guvenını tazele bence kendini toplum içinde ön plana çıkarmaya çalış yapamıyorsan yanındakıler sayesinde başar bunu destek al

0|0
    0|0
  • Kendinize resmen eziyet ediyorsunuz. Çirkin olabilirsiniz ama eğer çekiciyseniz erkekler üzerinde inanılmaz etkili olursunuz. 1 psikologdan yardım da alabilirsiniz bu konuda.

0|0
    0|0
  • Aslında sorunu da tespit etmişsin, tedaviyi de söylemişsin.

Kendinle barışık olmama ve özgüven eksikliği.

Şimdi özgüven kazanma konusunda yapman gereken şeyler nelerdir, bu konuda yardımcı olmaya çalışalım.

1- Öncelikle bir şeyi yapmaya kalktığında ve sonuçlarından çekinirken, daima amaaaan ne kaybederim sanki bu şekliyle daha mı iyi de.

bu şekilde yeni olana açık tut kendini.

Cesur ol

2- Konuşabildiğin, mütevazi ve sana seni iyi hissettiren arkadaşlarınla daha yakın ol.

3- Güzel giyin, kişisel bakımına özen göster, makyaj yap süslen püslen dışarı çık. Biraz dikkat çek bakalım.

4- Kendinde beğendiğin yanlar nelerdir ? bir de bunları incele

5- Aynanın karşısına geç ve kendine iltifatlar yağdır. Bakalım aklına neler gelecek.

Kadın arkadaşlar sana daha iyi öneriler vereceklerdir. Benden şimdilik bu kadar.

0|0
    0|0
  • Kendını sevmelısın,saygı duymalısın ve begenmelısın..sen kendını sevmeden bunu ınsanlardan beklemen hata olur..inan her yolu acacaktır bu soyledıklerım..bol şans..

0|0
    0|0
  • Senin kendini layık görmediğin bişeye kimse seni layık görmez. Onlar eskidenmiş

0|0
    0|0
  • biraz daha asosyal olmayı denemelisin bence gizliden çıkarak başlayabilirsin neyi gizliyosunki

0|0
    0|0
  • güvenebileceğin biriyle tanış sana cesaret verecektir..

0|0
    0|0
  • atynı benım gıbısın yapıcak bırseyyy yok sıhırlı bı deynek dısında

0|0
    0|0
  • aşacaksın, başka bir çözümü yok. nasıl aşacağın sana kalmış, psikologa git istersen :)

0|0
    0|0
    • yapamiyorumki

• yaparsın. önce neden böyle hissettiğini tespit et sonra o nedeni ortadan kaldır, onun üzerine git.

gereksiz komplekslerinden kurtulduktan sonra iyi yanlarımla kötü yanlarımla ben buyum, beğenirsen ekime beğenmezsen kasıma kadar demeyi öğren :d

• Ne bu eziklikteki artıs toparlanın nan az.

0|0
    0|0
  • ergen düşünceleri dicem ama 29 yaşındasın

0|0
    0|0
  • yanlış anlama ama soğuk birimisin yani erkekler bir kızla ilgilenir ancak kızın tavırları bana ne yapsanda ulaşamazsın havasındaysa ve erkekleri kaçıracak şekildeyse biraz zor.

0|0
    0|0
    • yo değilim öyle birdeğilim

• sen onu bir arkadaşına falan sor,3. kişinin objektif yorumuda önemli,belki eksiğini seni daha iyi tanıyan biri söyleyip ona göre kafanda birşeyler oluşturursun.

Kızlar Ne Diyor 5

• Bendede öyleydi ama sonra kendimle ilgikenmeye başladım ilgilendikçe dahada sevdim kendinden baska kimse sana deger veremez çünkü

0|0
    0|0
  • kendinle ilgilenmeye başla...hayat standardını yükselt , kendine değer ver...

0|0
    0|0
  • yaw boşwer ne guzelliği bende guzeldm sevgilmde süper yakışıklıydı ne oldu bak gene yalnızz :D önemli olan güzelklen değilde konuşmasıyla kişiliğyle etkiliyebilmesi güzelk geçicidr :) belkide begeniliysn begenilmediğni nerdn biliosn :)?

0|0
    0|0
    • haklısın zaten öyle olsa benimki eni gördugunde bende aklımı bıraktın demişti hani nerde şimdi yanlıızım yine

• ye resimlede iyicıkmıyorum onunda etkisi var gercegım elim yuzum duzgun bırazda ondan kaynaklanıyor olabilir birbakıyorum bazıkızlar gercekte cook cirkin ama resimlede afet gibiler gercektede kendınlerini çok begeniyolar ceverm diyor ama ben innamiyorum belkide yanlızm ondan

n

• uff salla dur bir seni eklym bakym okadr çrkn dedn merak ettm :)

• Bu kendinle ile ilgili.İlk önce kendini sevmelisin.Ve kendine özgüvenin tam olmalı.Ayrıca negatif düşünlerden arın ve öyle insanların yanında durma.Sen kendini seversen,senide herkese sever.

0|0
    0|0
  • bir uzmandan yardım al derim

0|0
    0|0
Yükleniyor...