Ben biraz kafamı toparlayayım, biraz düşüneyim dedi..

Efendim merhabalar :)

İş yerimde bir kızla tanıştım, hikayeyi özetliyeyim;

İşyeri bahçesinde gördüğüm bu kız çok ilgimi çekti birden içimde tanıma dürtüsü uyandı ve ilk aşamada biraz bilgi topladım. Yan binada çalışıyor ve ortak tanıdıklarımız var (ve ilgimi duyar duymaz hemen birbirimize yakıştırdılar ısrarla). Bu kız oldukça muhafazakar ve bu konularda çok çekingen utangaç biri. Bu tanıdıklar vasıtasıyla tanışma talebinde bulundum ve bugün yine tanıdık kanalıyla onun işyerinde bir tanışma ayarlandı. ortak tanıdıklar tarafından Bana zaten sürekli olarak "helal olsun sana valla doğru kız bu işte, inşallah olur" şeklinde söylemler var. Eminim ki aynı şekilde onada bu söylemler gidiyor. neyse..

Bizi tanıştırdılar ve yalnız bıraktılar, onda da bendede heyecan var tabi, kız başta yere bakıyor, konuşmuyor vs.. neyse ben biraz muhabbeti ilerleteyim diye konu açtım. konuştukça öğrendimki aynı takımlıymışız, aynı üniversite mezunuyuz , vb.. Bu şekilde yavaş yavaş konuşmasını sağladım ve sonra kişisel bilgilere geçtim ve en sonda

"sizi şurada gördüm ve ilgi duymaya başladım. Uygun görürseniz yakından tanımak isterim." dedim.

O da cevaben yine gülümseyerek, utanarak ve gözlerini gözlerimden kaçırarak "ben biraz kafamı toplayım, biraz düşüneyim" dedi.

Olabildiğince üsturuplu davrandım ve mesafeli durdum oda aynı şekilde...

Şimdi özümseyebildiğiniz kadarıyla durum hakkında yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen. Yanlışım eksiğim olmuşmu? Ne yapmalıyım ne yapmamalıyım? Yardıma çok ihtiyacım var çookk... :(
Güncellemeler:
İlaveten; görüşmenin bitişide şu şekilde oldu;

yaklaşık 1 saat konuştuk, en son "soracağanız bişey yoksa ben müsade istiyorum" dedi ve bende müsade sizin diyerek uğurladım..
efendim, durum negatif sonuçlanmıştır. ama düşündüğünüz gibi kız tarafından değil. henüz bir cevapta yok. ancak ben bu kadar açık ve cürretkâr iken kızın ilgisizliği, sessizliği, kararsızlığı benim ilgimi azalttı ,soğuttu. acaba kendini medeniyetten bu kadar uzak tutan ve insanın fıtratında olan konuşma olgusundan yoksun olan biri doğru birimi diye düşünmeye başladım.

acaba fevrîmi davranıyorum. neticede en azından tanıma fırsatı verilmeli diye düşünüyorum..?

0|0
65

En İyi Kız Görüşü

• Ben diğer arkadaşlar gibi düşünmüyorum.Çizdiğin profil son derece hanımefendi saf ve temiz bir kız intibası uyandırdı bende.

Ki kızın tavrı edebi, yere bakması vs utangaçlığın yanı sıra erkelerle de çok içli dışlı olmamasından kaynaklı.
    ben negatif bir durum göremedim ancak evlilik gayesi ile ciddi bir ilişikye başlayacak bir kız gibi sezdim ve cevabının pozitif olacağını düşünüyorum...

Şu aşamada madem hastası var sakince bekle. telefona müsaitse arayıp geçmiş olsun diyebilir ya da bir mesaj yazabilirsin. eğer sana karşı tavrı sıcaksa anlarsın zaten...

0|1
    0|0
    • kızın kişiliği hakkındakı teşhisleriniz kesinlikle doğru. zaten konuşmamızda "ben evlilik düşünmüyorum henüz" dedi, bende "şu aşamada evlilik söz konusu olamaz zaten, ben sizi gördüm ve çok ilgi duydum. eğer uygun görürseniz münasebet kurmak ve daha yakından tanımak isterim." dedim. oda ben kafamı toplayım , düşüneyim dedi..

• aman sakın ha :) aşk düşmüş senin içine..bu heyecan bu huzursuz bekleyiş ondan...

bu arada teşekkür ederim en iyi cevap için

• yok zaten ben alkolü ancak ve ancak kolonyada görürüm :)

ama odaklanma bozukluğu, uykusuzluk, iştahsızlık, 2 kat daha fazla sigara, dış dünyayı umursamazlık.. trafikte saçmalamalar... hepsi bir arada ve birbiriyle yarışıyor..

böyle beklemek beni mahvediyor . 4 gündür işe gidip ekran koruyucumdaki sanal akvaryumu izliyorum..

ya neler oluyor bana yaa.. kendimi toplayamıyorum..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Sakin ol bence sen gayet acik ve terbiyeli davranmissin

Cok guzel konusmussun kasilmana ve stress yapmaya gerek yok

Belki fazla utangactir ve dusunmek istedi

Birak hersey ilerleyen gunlerde belli olur

Sen kotu bisey dememissin hatta delikablica acik acik konusmussun

Yani kasilmana gerek yok

Bekle biraz ondan biseyler

Ins istedigin gibi olur hersey

0|1
    0|0
    • acaba bir sabah masasına küçücük bir buket ya da 1-2 papatya gibi çiçek koysam aşırıya mı kaçmış olurum ki ?

• Bekle ondan bir isik bekle o isigi aldiginda istedigini yap ama sabir et

Umarim hersey diledigin gibi olur

• kızın beraber çalıştığı ve benide tanıyan bir ablamız var. kız ona "abla ne dersin nasıl biridir , tekrar görüşsem mi " diye sormuş. ablamızda "tabiki görüş ben çok isterim" demiş. Bende bunu hayra yorsam mı acaba ?

• biz sizi sonra ararız gibi olmuş :) belki başka sorunları vardır, sonuçta düzgün bir kız ise seninde anlattığın gibi ciddi bir birliktelik olacak ise herşeyi düşünmek istemiştir.. kötüye yormadım ya güzel şeyler hissettim ben bile nedense, umarım olur :)

0|1
    0|0
    • kız aşırı muhafazakar diyebiliriz, daha evvel bu tür bir durum yaşamamış hiç. bende aynı şekilde..

ortak tanıdıklarımızın tümü de bizi karakter olarak yakıştırıyor zaten.. ama bir şansımız olacakmı bakalım, hayırlısı olsun

• kızın beraber çalıştığı ve benide tanıyan bir ablamız var. kız ona "abla ne dersin nasıl biridir , tekrar görüşsem mi " diye sormuş. ablamızda "tabiki görüş ben çok isterim" demiş. Bende bunu hayra yorsam mı acaba ?

• emin ol, sıradan bir insan olsaydı düşünmeden evet derdi belliki ciddi birşeyler olsun istiyor ve seni etrafındakilere soruyor sonuçta bende erkek arkadaşımın çevreminde sevmesini isterim bunlar özel ve önemli şeyler, hadi laylaylom başlayalım bir ilişkiye demek pek samimi gelmiyor bana, hayra yormalısın bence.. olur bu iş inşallah bana ne oluyorsa ben bile çok istedim bak :)

• süper bir yaklaşım, bence kız sizin hakkınızda tanıdıklarından bilgi toplyacaktır bu ilgiler iyi yöndeyse olumlu aksi durumda ya cevap vermez ya da teşekkür edip istemez... Allah gönlünüze göre versin ne diyelim kısmet bu işler :)

0|1
    0|0
    • Benim hakkımda bilgi toplayabileceği insanların neredeyse tamamı yakından tandıığım mesai arkadaşlarım zaten. aynı zamanda onunda eski mesai arkadaşları. yani peşinen şunu diyebilirimki beni tanıyıp olumsuz bilgi verecek birisi yok, tabiki kusursuz değilimdir ama olumsuz mesaj vermezler bilirim..

• :) e daha yormadınmı? hayırlı olsun şimdiden Allah sonunu getirsin :)

• Bence cevabı olumsuz. Sizde bir eksiklik yok ama kız ya sizden hoşlanmadı veya başka bir sorun var.

0|0
    0|1

• Evet bunu hayra yorabilirsin, sessizliğinin sebebi de belirttiğiniz gibi annesinin rahatsızlığı, bol şans..

• tühh hayırlısı olsunn

0|0
    0|0
    • haksızmıyım efendim? bu denli alakaya ve nezakete kayıtsız kalmak ne kadar mantıklıdır? ben beklesem ve kız evet dese bile kafamda soru işaretleri doğurdu bu durum, ne yapsam bilemedim...

• ben bile heveslenmiştim oysaki aynen evet dese bile hevesin kırılmış bir kere.

Erkekler Ne Diyor 5

• ZAGO07
    Bravo kardeşim katılıyorum bir kızı kafana ne kadar takarsan o kadar kaybedersın sen erkeksin kaybedecek hiçir şeyin yok yarının yokmuş gibi yaşa önümüze niceleri gelecek :)

0|0
    0|1
    • sen bu arkadaşı dinleme extreme :))

• insanların birbirlerini bozuk para gibi harcaması için en güzel bahane. ancak ben karşımdakini çantada keklik olarak görmüyorum bilakis çok ciddiye alıyorum ve özen gösteriyorum.

yoksa senin dediğin; salla gitsin yapanların ve üstüne titrememenin neticesinde doğan züğürt tesellisidir..

• Benim demek istediğim canım kardeşim olmuyorsa salla gitsin o sana değer vermiyorki iplemıyor sende onu ipleme olay budur ben hıc bır erkegın hıc bır kızın duygularıyla oynamasını istemem yapanında allah belasını veriri :)

• yanlış bişey yapmamışsın söylediklerine göre bekle bakalım ne çıkıcak :)

0|1
    0|0
    • Bilmiyorum ya, kafam allak bullak :S Acaba direk reddetmek yerine daha yumuşak şekilde hayır demek için mi böyle dedi ? :(

• belli olmaz ama olumlu cevap verir bence

• inş yaa, birde kız izin almış 4 gün yok iyimi, bende tırnak kalmayacak pazartesiye :(

• İnternetten kızlar aslında ne demek ister isimli bir yazı okumuştum o geldi aklıma.
    Örmeğin " sorun sende değil bende " diyorsa . meali aslında sen bana göre değilsin demekmiş:)

1|0
    0|1
  • durumumuz yoktu okuyamadım

1|0
    0|1
  • kararsız kalmış 2 3 gün bekle olumlu cevap verir

veya cevap gelmezse bir cevap istediğini söylersin evet ya da hayır gibi

cevabı olumsuzsa tekrar denersin

eğer mevcut bir ilişkisi varsa onu unutamamışsa

bir süre sonra tekrar denersin

0|0
    0|0
    • mevcut bir ilişkisi yok, hatta geçmiş bir ilişkiside yok.

• kız kararsız

kızdan net bir cevap iste evet ya da hayır

Yükleniyor...