Kapat

Astım Bronşit Hastalığı. Lütfen Acil Cevap Veriniz :(

Öncelikle merhaba arkadaşlar..

Kardeşim 11 yaşında. Dün sabah 5te birden uyanıp kustu. Gündüzde ateşlenmiş ve hastaneye götürmüşler. Doktor astım bronşit başlangıcı var demiş. Hastalığa dair hiçbir bilgim yok. Şuana kadar ailemde ve yakınlarımda hiç böyle bir hastalığa rast gelmedim. Hastanede 3 saat serum vermişler kardeşime. Sigara dumanı, peluş, bahtaniye ve hayvanlardan uzak dursun demişler. Tüylü hayvanlar yani. Bu arada kardeşim erkek. Evde sürekli halsiz heryerim ağrıyor başım çatlıyor diyor. Önce kusup sonra ateşlenmesi ve verilen 3 saatlik serum aklıma binbir türlü şeyler getiriyor. Aranızda küçük yaşlarda astım bronşit hastalığı geçirmiş ya da yakınlarından geçiren olan var mı? Astım bronşit hastalığı tehlikeli bir hastalıkmıdır? Küçük yaşlarda Allahım göstermesin öldürücü sonuçlar doğurabilir mi? İçimde çok tuhaf bir his var nereye yazacağımı bilemedim buraya yazdım. Umarım okur ve bana cevap verirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

0|0
31

En İyi Kız Görüşü

• 6 yaşından beri astım hastasıyım. korkulacak bir şey yok etme arada atak yapması çok normal.serumlar nefes açmak için verilen ilaçlar,antibiyotikler içerir.ateşin olması da normal.ölümcül sonuç doğurmaz.alerjisi olan şeylere dikkat edicek.doktor zatn söylemiş fakat ayrı bir alerji testi yaptırırsanız neye alerjisi olduğu ortaya çıkar.sigaradan uzak durucak.ilaçlarını düzgün kullanıcak.arada kontrole gidicek.bunları yaparsa hiç sıkıntı çekmez.normal kişilerle aynı derecede olur.astım sinsidir uykuya yatar.artık bişey olmaz der dikkat etmez o an atak yapar tekrar.

0|1
    0|0
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Henüz nefes kesılmelerı falan yok cok yenı bu olay ama gercekten korku ıcerısındeyım. Doktorlar ılacları vermis gerekenlerı soylemıs. Alerji testini bir konuşayım evdekilerle. Henüz 11 yaşında dediğim gibi yeni yeni başlangıç göstermiş atlatma şansı varmıdır? Yoksa genellikle kalıcımıdır bu hastalık ?

• Öğretmeniyle annem konuşmaya gidecek yarın. Ömür boyu çekecek olması veya astım krizlerinden cok korkuyorum. Daha cok ufak. Ben yabancıyı tıkanınca görsem içim gider kendi olanıma nasıl katlanayım?

• krizler öyle abartılı geçmez .astım genç yaşlarda insanı sıkmaz.önemli olan 60 yaşlardan sonrası.o yüzden gençken ciğerlerine iyi bakmalı.yüzmeye gönderirseniz ciğerleri gelişir.astım için en faydalı spordur.sürekli çekilen bir şey yok.kışın grip aşısı vurdurmanızın faydası olur.doktora sorun uygunsa yaptırın.sürekli nefesi tıkanmıycak.astım çeşit çeşittir ve aşamalıdır bronşit yani alerjik astım hafiftir.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• önlemini alır ilaçları kullanırsanız atlatır. doğduğumdan sonra 7 yaşıma kadar astım bronşittim defalarca ilaç kullandım hava aldım geceleri acilde alıyorduk soluğu ama dikkat ede ede ilaç kullana kullana o kriz tarzı kısmı atlattım. ha tamamen geçiyor mu orası meçhul ve tekrarlama riski her zaman var. astım bronşit hastaları genelde nefes alamadıkları için bronşlarında balgam birikir ve buda kusma yapar. kustukça balgam çıkar o yüzden kusması bir nevi iyi. o balgamın ciğerlerini tıkamasındansa

1|1
    0|0
    • Bu kriz falan yok nefes kesilmesi bile yok şuanda tıkanma yok. Sanırım dün gündüz hastalandı ya da bir yerden bulaştı ya da nasıl olduysa gece rahatsızlandı. Düzenli ilaç kullanımıyla geçer mi acaba ?

• bronşitin bayaa İlerlemişi gibi bişey... Nefes almakta flan zorlandırıo , hırıltı yapıo ara sıra bildiğim kadarıyla... Tüğlü hayvanlar flan yasak evet..tedavi olarak bir fısfıs gibi sprey kulanıo arkadaşım... sürekli yanına taşıo,çünkü tıkanabilio flan...daha fazla ilerlemeden tedavi olrsa sorun çıkacağını sanmıyorum,ama hafife alınacak bisey değil , 2 hafta da 1 ya da ayda 1 Dr. a getirin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Allah acil şifalar versin sigara dumanı çok etkiliyor komuşunu çocuğu öyle oldu

0|1
    0|0
    • Amin. Evde sigara içmeyen yok zaten. Çocuk salonda duruyor annemle babam sigara içiyor, odaya geliyor ben sigara içiyorum. Evde her yer duman. Hiç aklıma gelmezdi. Allah kahretseydide sigara içmeseydim. Bir yandanda bizim yüzümüzden. Gerçekten acayip bir şekilde moralim bozuk. Anlatılanlara göre geçicide değilmiş. Sinsiymiş hiç beklenmedik bir anda tekrarlıyormuş. Yaşı ufak bir şansı varsa eğer, atlattığını öğrendiğim gün yaşayacağım mutluluğu tarif bile edemiyorum.

• Acil şifalar versin kardeş

Yükleniyor...