EV & YAŞAM

Dyson
13 gü

Kablosuz Elektrikli Süpürge ile Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

nurgül10

Elektrikli süpürge hayat kurtaran buluşlardan bir tanesi. Nasıl mı? Temizliğe daha az zaman ayırırsın, kitap okumaya çok vaktin olur. Alerji yapıcı tozu ortadan kaldırır, nefes aldığını fark edersin. Cam kırıklarıyla fazla uğraşmazsın, can kırıkların oluşmaz. Bu liste uzar gider... Bence elektrikli süpürgeler hayat kurtarıcılar listesinin ilk maddesi değilse bile başlarda yer alan yardımcılarımızdan biri.

Teknoloji de ihtiyaçlarımıza göre değişim geçiriyor ya hani... Önceleri elektrikli el süpürgesi ile her zerrenin ortadan kaybolmasını görmek iyi geliyordu. Bir süre sonra yetmedi. Her geçen gün kullandığım teknolojinin yeni bir özelliğine daha ihtiyaç duyduğumu fark ettim.

Kablosuz Elektrikli Süpürge ile Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

Gözünde canlandır lütfen. Kablolu elektrikli süpürgeyi fişe taktın ve süpürmeye başladın. Bir evin tüm odaları bir kablo boyu değil tabii. Her seferinde priz değiştirirsin, kablo dolanır, düşme tehlikesi geçirirsin, azıcık işin olur; yine de fişi prize tak çıkar, kablo topla, pek bir uğraşırsın… Arabandaki poğaça kırıntılarına uzatma kablolar yetmez, yazın teknede saç kılı bitmez… Ses desibeline sinir dayanmaz... "Bu icat çok yerinde olmuş ama daha iyi olabilir miydi?" diye düşünüp dururdum. Uçuşan yüzlerce sorunun cevabını deneme yanılma yöntemiyle aradım ve buldum.

Kablosuz elektrikli süpürge sayesinde hayat kurtarıcı tekliflere hazır mısın? Senin de mücadelen hem zamanda hem mekanda ise bu araştırmalar senin için.

Şarjlı el süpürgesi ile mekan sınırını kaldır!


Şarjlı ve özellikle de dik süpürge bütün bahaneleri ortadan kaldıran tek makine diyebilirim. Her an elinin altında olması, duvarında asılı ya da köşede hazır beklemesi işini fazlaca kolaylaştırıyor. Arabada, teknede, çadırda… Seni elektriğe bağlayan bir kablo yokken nerede istersen orada kullanabiliyorsun.

Şarjlı seçeneklerde çoğu model hem dik hem küçük el süpürgesi olarak kullanılacak şekilde üretiliyor. Dikkat burası önemli; seçim yaparken gücüne ve sesine özellikle odaklanman gerekiyor.

Sessiz elektrik süpürgesi güçlü olabilir mi?

Kablosuz Elektrikli Süpürge ile Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

Hem de nasıl… Çünkü yüksek ses dengemizi altüst ediyor. Şehir hayatında yaşıyoruz ve kulaklarımız zaten gün boyunca yüksek desibele maruz kalıyor.

Ses güç ile doğru orantılı mı? Tozları süpürürken beynim süpürülmesin diye çabalarken bu sorunun cevabına ulaştım. Teknolojisi gelişmişse eğer gücü yüksek olsa da sesi alçak olabiliyor. En sessiz olanını Dyson teknolojisinde buldum. Dyson V11 resmen favorim oldu. Tek seçenek değil aslında, tek “en güçlü” seçenek olduğunu söylemeliyim.

Elektrikli süpürge toz torbasız olduğunda daha bir rahat…


Bu doğru. Önceleri çok söylenen, toz torbalarının tozu tuttuğu mitine inanmışız. Şimdi durum farklı. Bana kalırsa toz torbası bulmak bile büyük sıkıntı. Hadi buldun, o torba her dolduğunda makinenin gücü düşer, ellerinle çıkarıp torbayı çöpe atarsın, geriye uçuşan tozlar kalır. Sen mi ona hizmet ediyorsun o mu sana belli değil! Araştırmalarım ve deneyimlerim açık ara en iyisi toz torbasız olanlar dedi. Burada da incelikler var tabii.

Kablosuz Elektrikli Süpürge ile Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

Elektrikli süpürge toz torbasız olacaksa her şeyden önce filtre sistemine güvenmelisin. 6 katmanlı filtre sistemi diye bir teknoloji var. Tozu, poleni, tüyü yakalıyor, yeniden havaya karışmasını önlüyor. Evcil hayvanı olanlar için çok ideal, hijyene önem verenler için de... Burada en önemli detay hapsettiği tozu el değmeden kolayca boşaltabiliyor olman. Çünkü her teknoloji bu hijyenik kolaylığı sağlamıyor. Aslında Dyson ile yollarının kesişeceğini şimdiden görebiliyorum.

Kablosuz Elektrikli Süpürge ile Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

Aradığım kriterleri toparlarsam sıralamam şöyle olur;

 • Kablosu olmasın.
 • Eğilip bükülmeden dik kullanayım ama gerektiğinde minik uçlar sayesinde kenarları köşeleri temizleyeyim.
 • Güçlü olsun ama sesli olmasın.
 • Tozla yakın temas etmeden hazneyi boşaltayım.
 • Her an elimin altında olsun.

Sonuç şahane! Hayatı ertelemeden her isteğime cevap verecek bir tasarım buldum. Merak ediyorum ev işlerinde hayatını kolaylaştırmak için sen nasıl bir yol buldun?

Kablosuz Elektrikli Süpürge ile Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler
6
3
Görüşünü yaz

Dyson Ne Diyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

35
 • K__Li1983
  Ben de istiyorum kablosuz ve ben robot süpürge makinesi de istiyorum. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
 • bensherlock
  Sessiz olmadı bile alınmaya değer
 • Bitinya
  Ama bu pil yetmez uzun sürmesi lazım o şarjın
 • Ben kullanıyorum ve kablosuz süpürge harika
 • Beyazorkiden
  Pil fiyatı makina fiyatı ile aynı olmasın
 • Minass1
  Mi robot kullanıyorum
 • BlueGandalf
  Obaa cok pratik yahu ✌
 • Gizli Üye
  AFiyet olsunx
YÜKLENİYOR...