Kapat

Orman mühendisliği ile orman endüstrisi mühendisliği'nin farkı nedir?

Doğada, arazide olmayı çok seviyorum. Bu bölümlerden birini okuyup Orman Bölge Müdürlüklerinde çalışmak istiyorum. Çokça araziye çıkmayı istiyorum. Hangi bölümde bu isteğimi gerçekleştirebilirim? Hangi bölümün bana avantajı çok olur? Orman mühendisliği mi yoksa orman endüstrisi mühendisliği mi?
Orman mühendisliği ile orman endüstrisi mühendisliği'nin farkı nedir?

0|0
79

En İyi Kız Görüşü

• Hiçbir bilgiye sahip değilim, ama endüstriden yola çıkacak olursak sanırım biri meslek edinilme diğeri de tasarıya giriyor. İkisinin alanı da aynı fakat yöntemi farklı.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Orman mühendisi ormanları yetiştirir ve düzenler, ağaçlarını hastalıkları ile uğraşır, kesim planlanlamalarını yaparlar.

Kesilen ağaçları orman endüstri müh. alır ve işlerler. Kesilen ağacın yakacak mı? Masa, kanepe, dolap vs mi olacağını planlar.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• biri canlı ağaçla biri kesilmiş ağaçla ilgileniyordu ama hangisi hangisi bilmiyorum. Sanırım orman mühendisi canlı ağaç ile uğraşıyordu

0|0
    0|0
  • Avantajı olmaz işsiz çünkü benim tanıdık

0|0
    0|0
  • Hiç bir fikrim yok

0|0
    0|0
  • muhendis oluyosun

0|0
    0|0
  • Endüstri 🙄

0|0
    0|0
  • İkisinde de ayı yaşıyor farkı yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hiç bir fikrim yok ama düz mantıkla gidersek orman mühendisliği ormanla orman endüstrisi ise onu kesecek işleyecek makinayla ilgilenir gibime geliyor

0|0
    0|0
  • Biri ormanı geliştiriyor diğeri ormanın ticaretini yapıyor far bu

0|0
    0|0
  • Çok alakasız bir bakış açısı dedineci ol her yeri dolaş üniversiteye ne gerek

0|0
    0|0
  • Biri orman oluşumuna diğeri orman ürünlerinin şekilllenmesine bakıyor

0|0
    0|0
  • Haritacı olup o gps i eline almada. Gerisi sana kalmış kardeşim

0|0
    0|0
  • Bugün orman kebabı yedim

1|0
    0|0
  • Birisi endüstriyel 😂