Çalışırken aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum ve ikisinin aynı anda gitmediğini fark ettim. Yüksek lisansı bırakmalı mıyım?

Gizli Üye

Mezun olalı 1 sene oldu ve ben 1 senedir çalışıyorum. Hem ailemden hem de çevremden çok etkilendiğim için yüksek lisansa girdim ve çok büyük beklentilerim vardı. Ancak yüksek lisansa başlayınca derslerin ağırlığından ve tez hocamın beklentilerinden dolayı işime yetişemez oldum. Kendi işimi yaptığım zamanda da okula yetişemiyorum. Okuldaki diğer yüksek lisans öğrencileri çalışmıyor ve sadece yüksek lisansa odaklılar. Ben öyle olmadığım için hem geride kalıyorum hem de kendi işlerime yetişemiyorum.

Sürekli bir yere yetişmeye çalışmaktan çok bunaldım. Akademinin benim için doğru yol olmadığına eminim. Ama bir yandan da insanları (ailemi ve tez hocamı) hayal kırıklığına uğratmaktan korkuyorum. Başarısız gibi görüneceğime eminim :( Ama öte yandan diyorum zaten lisansım var, herkes yüksek lisans yapmak zorunda değil.

Üzerimde çok baskı olduğunu hissediyorum. Ne yapsam bilemiyorum. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Çalışırken aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum ve ikisinin aynı anda gitmediğini fark ettim. Yüksek lisansı bırakmalı mıyım?
7 Cevap