Erkek arkadaşım evlenince çalışmamı istemiyor, haklı mı?

Gizli Üye

Tıp okuyorum son senem yurt dışına çıkmayı düşünüyorum okul biter bitmez evlenmeyi düşünüyorum. Erkek arkadaşımla 6 yıldır ilişkimiz var. O Diyarbakırlı ben Rizeliyim. Benim ailem çok karşı ama ona rağmen hiçbir zaman bırakmadım hiçbir sorunumuz olmadı olduysa ufak tefek oldu. Tıp kazandığım için çok sevindi ama şimdi evlenince çalışmamı istemiyor. Ciddi ciddi konuşuyorum ben neden okuyorum ben neden senlerce emek verdim mülakatlardan geçtim diye. Ama gülerek sen zaten çalışmazsın çocuğu veririm eline unutursun doktorluğu diyor. Ben onu mesleği olmamasına rağmen hiç farklı gözle düşünmedim herkes o sana yakışmıyor davul dengi dengine dediler dinlemedim kimseyi. Son 1 senedir bi iş yerinde çalışıyor fazla da kazanıyor ben onunla eşit kazanıyorum o derece kazanıyor ama bi lisansı bi diploması yok. Şimdi beni terk etti arada arıyor görürsün çok çalışıcam senden üstün olucam diyor. Ve ben bu adamla c&₺&nsel ılı@&skıye girdim bir daha evlenemeyeceğim ama o ben evleneceğim diyor. Şimdi doktorlarımız işi bırakıyorlar ticarete atılıyorlar kimisi yurt dışına gidiyor yani bizim de ne olacağımız ne belli değil. İlerde ben pişman olacağım diye korkuyorum sizce kabul edip ona dönmeli miyim yoksa sonsuza dek tek başıma kalıp evlenmeyip onun evliliğini görüp acı çekerek mesleğimi mi yapmalıyım? Canımdan çok seviyorum ama anlaşamıyoruz sizce kim haklı? Biraz uzun oldu kusura bakmayın...

Güncellemeler
3 ay
Bakirelik
Güncellemeler
3 ay
Cinsel ilişki
Erkek arkadaşım evlenince çalışmamı istemiyor, haklı mı?
15 Cevap