Başarılı bir insan olabilmek için iyi bir üniversiteden mezun olmak gerekir mi?

elin44
İşletmede başrılı bir insan olmak için iyi bir yerlere gelebilmek için Gaziantep üniversitesinde okumak Bu hayallerime engel olabilir mi gerci İngilizce ve Arapça biliyorum ve şimdi Almanca öğreniyorum Türkçe zaten Anadilim şimdilik üç dilim var ve her gün kendime geliştirmeyi çalışıyorum Ama öğretmenlerim bile bana eğer boğaziçi. Bilkent, Koç , galatasaray gibi okullardan mezun değilsen hayatında başarılı olma ihtimali çok az diyorlar Gaziantep üniversitesinden işletme mezunu olursan işsiz kalırsın sizce bu doğru mu ben büyük şirketlerde yüksek maaş almak istiyorum bence herkesin isteği bu iyi yerlere gelmek istiyorum ama maalesef çevremdeki herkes Gaziantep üniversitesinden mezunlar basit yerlerde çalışırlar az maaşla lütfen birisi benim sorularımı cevap versin çünkü yoruldum
Başarılı bir insan olabilmek için iyi bir üniversiteden mezun olmak gerekir mi?