Gazetecilik okuyanlar veya düşüncesini belirtmek isteyenler bi bakar mı?

Sevdiyecegim
Öncelikle merhaba. Üniversiteye hazırlanıyorum. Küçüklükten beri istediğim, daha doğrusu kendimi görmek istediğim meslek gazetecilik. Gerek sosyal ağlar, gerekse çevrem bu mesleğin önünün kapalı olduğunu söylüyor. Aç kalırsın, iş bulamazsın diyorlar. Sözelciyim ayrıca, sayısal pert. Diyelim üniversiteye gittim, sonrası canımı sıkmaya başladı ne yapacağım diye. Bu saatten sonrada isteğimi nasıl değiştireyim? Hiç kimse bu bölümden memnun olmaz? Varsa bu bölümü okuyan düşüncelerini almak istiyorum.
Gazetecilik okuyanlar veya düşüncesini belirtmek isteyenler bi bakar mı?