İshali ne geçirir?

Dün geceden beri hayatım tuvalette geçiyor.İlk defa hayatımda altıma yaptım. Gaz çıkacak sandım bir bıraktım gayzer gibi patladı anüsüm.:((( Offf çok kötüyüm.Halim yok. İshali ne geçirir? Denizden mikrop kaptım heralde.(((((( YARDIM LÜTFEN.

0|0
4888

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 87

• engelleyemezsin. mikrobiyal bir durum değilse, eczaneden ishal ilacı alıp evde takılırsın.. patates püresi ve bolca su tüketirsin.. bir iki güne geçer.. mikrobiyalse de , hastaneye gitmek gerekebilir. basit bir durumda bile 1 hftaya kadr sürebilir çünkü.. ama ishali pat diye kesecek bir tedavi bilinmiyor şu an.

0|0
    0|0
  • Yapacak bir şey yok bir hastalık o geçer zamanla.

1|0
    0|0
  • Kahve ile şekeri karıştır. çay kaşığı ile ye. Tuzlu şeyler ye mesela çubuk kraker.
    Kola iç diyenler olmuş kola zaten zararlı mideye aspirin olsun olmasın.

0|0
    0|0
  • Burda yazılanların hepsini yersen ozaman isal olman gerekecek..

1|1
    0|0
  • bir çay kaşığı kuru kahveye 3 5 damla limon damlatıp hap şekline getirip onu yut.

haşlanmış patates, yağsız yoğurt, yağsız yoğurtla yapılan ayran, yağsız pirinç lapası ye. Ama eğer ishalde kan varsa ve de mukus varsa doktora gidip ilacını al. Çünkü denizden kaptı isen sıkıntı çıkrabilir sana. Ayrıca bol su iç ama su hazır su olsa bile kaynatıp ılıtıp sonra iç. İshalde kan ve mukus var mıydı?

2|0
    0|0
    • Kan yok ama mukus var sanırım.Tükürük gibi:((

• Doktor musunuz siz? Birazdan gideceğim .Bildiririm size..Teşekkürler.

• evet intern doktorum geçmiş olsun ben teşekkür ederim mesajda atabilirsiniz

• Muz yiyebilir. Kahve ve limon karışımı işe yarayabilir. Kola bile etkili olur.

1|0
    0|0
  • Tatlı kaşığına yarısına kadar türk kahvesi koy. Üzerine limon sık ve bunu yut. Kısa sürede etkili olur.. Ama tavsiyem bol su içerek öncelikle ishalinin bir süre devam etmesine izin vermen olacaktır.. Zira bağırsaklarında muhtemelen bir sorun var ve temizlenmesine fırsat tanımalısın bir miktar.

0|0
    0|0
  • evde viski ve nescafe varsa 15 dakikada garanti ediyorum.

fincana 2 parmak viski koyup üzerine sıcak su ile sütsüz şekersiz nescafe yap iş. 15 dk sonra teşekkür edersin :)

1|0
    0|0
    • Viski yok..:(

• diare ilacına 20 lira verebilirsin ya da küçük şişe viskiler var 5 lira onlardan alabilirsin tercih senin. benim tavsiyem garantili :)

• su içmeyi ihmal etme

1|0
    0|0
  • bu yaz birisi öğretti, denedim, 15 dakka da çözer mi, çözdü
    kuru türk kahvesine limon sık, iyice karıştırıp ye, yerken burnunu kapat, iğrenç bir tadı var

1|0
    0|0
    • Yok gecirmedi aksamdan beri

• @Spyleon bu geçirmediyse bir doktora git

• Gittim yeni ilac falan yazdı da ilac kullanmam ben daha zararlı ilaclar bir basladinmi surekli hasta ediyor satin almamiz icin yapilmis bir sey 2 gun sıcak yatakta dururum gecer

• Kahvenin üstüne limon sık bir kaşık at ağzına. Yada tereyağlı pekmez iç.

1|0
    0|0
  • Kola içerken muz ye

1|1
    0|0
  • aç karna muz ye. tok karna yesende olurda mide boşken daha etkili olur :)

1|0
    0|0
  • Hemen bir acil servise gidiyorsun. Serumu yiyorsun. Aksi halde çok daha kötü olursun. Denizden kaptığın mikropla vücut başa çıkamaz. Kolibasili falan almışsındır belki.

1|0
    0|0
  • doktora gidiver ya da eczaneden ishal hapı aldır:=)

1|0
    0|1
  • Bir çay kaşığı kuru çayı at ağzına üstüne bir bardak su iç. Keser.

2|0
    0|0
  • 1 kutu kola 2 aspirin.

0|0
    0|0
  • kahve limon

1|0
    0|0
  • Leblebi kola

1|0
    0|0
  • kolalı aspirin sanırım kanks

1|0
    0|0
    • kolanın içine aspirin atınca mideyi deliyormuş şimdi araştırdım. Ayrıca yıllar önce gazetede kocaman yazılarla öldürüyor diye yazmışlar kararsın kaldım :/

• Erkekler Devam
    67

Kızlar Ne Diyor 48

• haşlanmış patates ye

1|0
    0|0
  • bol bol su ve az yağlı şehriye çorbası iyi geliyor. 2 gün geçtiğinde hala devam ediyorsa mutlaka doktora görünmelisin.

1|0
    0|0
    • Birazdan doktora gideceğim .Erkeklerden biri mukus varsa doktora git dedi.Gideyim en iyisi.

• Ercefuryl eczaneden, çok siksa gunde 3 defadan fazla olan bir ishal, ilk seferde tuvalete gitmenizden sonra suyla 2 tane. Sonrasinda hafiflemesine gore seyreltip 1 tane daha belki gece de yatmadan 1 tane gerekebilir. Ama hiç sanmiyorum. Genelde bakteriyel bir sebep yatmiyorsa ishalin altinda, sonuç hep olumlu oluyor.

0|0
    0|0
  • Pis pis denizlere girersen olacağı bu, hemen nane-limon kaynat ve dik kafaya ,yemek yiyeceksen haşlanmış patates , haşlanmış yumurta vs. ye, püre,lapa da olabilir kola iç , muz ye, 1 güne bir şeyin kalmaz

Uyarı: daha çok ishal olurum diye düşünüp sakın su içmemezlik yapma tam tersi vücudun su kaybediyor ve su içmen gerekiyor bol bol su iç hadi geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Bir bardağa limonu sık kahve dök karıştır iç geçer

1|0
    0|0
  • kahve ve limon iyi gelir. muz , kola. geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • bunun için ilaçlar var evinde bulundur :/ hemen geçiriyor :/ doğal yoldan ne yenip kesilir pek bilmiyorum :/

0|0
    0|0
  • Cay ye

0|0
    0|0
  • Haşlanmış patates ye bol bol leblebi ye

0|1
    0|0
  • Limon tuzu yut

0|0
    0|0
  • Maflor diye bir toz var ondan içebilirsin eczanelerde satılıyor bu önerdiğim toz bire bir onun dışında yoğurt yiyebilirsin yağlı yiyeceklerden uzak dur patates kaynaması yiyebilirsin muz yiyebilirsin limonlu türk kahvesi de iyi gelir geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Kuru incir ve su

0|0
    0|0
  • patates püresi, kahve-limon, muz

1|0
    0|0
  • Bir saat içinde Geçmez ishal. Okula gitme bugün

0|0
    0|0
  • Haşlanmış patates, leblebi, kuru kahve ye

0|0
    0|0
  • 1 yemek kaşıgının içine turk kahvesi dok onun üstünede biraz limon tamamdır

0|0
    0|0
  • vaalla canım bnde ishalim ayniları bndede oluyorr bnde bakıyroummm şimdide grçkten arkadaşkların söledikleri işe yarayalibilirrr

0|0
    0|0
  • Burdakiler ne yapssın sana

0|0
    0|0
  • kola

0|0
    0|0
  • kaysı kurusu

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam