Hangi beyaz eşya markası daha iyi?

Arkadaşlar, düğün için alışveriş yapıyoruz fakat hangi beyaz eşya markası daha iyi ve neden daha iyi bilgim yok, bilen birileri ya da ben şu markadan memnun olunduğunu duydum diyen birileri var mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim :)) Buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinesi alacağız. En iyi marka buzdolabı, en iyi çamaşır ve bulaşık makinesi tavsiyeleriniz neler?
  • Beko
    A seç
  • Siemens
    B seç
  • Arçelik
    C seç
  • Samsung
    D seç
  • Diğer
    E seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
99138

En İyi Erkek Görüşleri

• Öncelikle yerli markaları çoğı kişiler araştırma yapmadan yerin dibine sokmuş ilk araştırma yapalım
    1-Siemens: Siemens Arçelikle aynı kalite bir ürün değildir. siemens üstüne hiç bir yenilik koymamıstır bosch markayı ön plana çıkarmak için uğraş vermiştir
    2-Yok arçelik çin yok şu yok bu bugün dünyada teknoloji devlerinin çoğu çin'in eyaleti olan tayvandan elektronik parça alırlar
    3-Dünyada her konuda öncü markalar vardır mesala bosch bir ısıtıcı alırsın ıstıcının beyin mekanizmasına bakarsın LG yazar
    4-Hiç bir marka yüzde yüz yerli değildir.
    Bugün ingiltere gibi bir ülkede en çok satan beyazeşya markası beko ise biraz oturun düşünün ancak yerli ürünlere çamur atmayı bilirsiniz Bugün danimarkada en iyi markalardan birisi vestel ise biraz daha düşünün
    5-Her firmanın kendine göre geliştirdiği ürünler vardır.
    Fırın olarak mikrodalga ve Televizyonda dünyada başı LG çeker
    Çamaşır makinasında en iyisi Mieledir
    Bulaşık makinasında bosch
    buzdolabında Frankedir
    Yani her alanda bir marka önplandadır size önerim servisi bulunduğunuz bölgede olan bir marka tercih edebilirsiniz Ülkemizde en çok servise sahip marka arçelik (beko altus grunding) ve vestel'dir

0|0
    0|0
  • şuan piyasada fiyatına göre en iyi ürünler ''samsung'' dur... Bazen yerli malı kullanalım diye damarlarımız kabarıuyor ama ne yazıkki bütün parçalar çinden geliyor ve sadece türkiyede toplanıyor , üzerinede beklo - arçelik - vestel armalarını yapıştırdınmı oldu sana yerli malı...

Seçenekler içerinde gözün kapalı şekilde alabileceğin en iyi marka SAMSUNG dur... Klima , buzdolabı (3 adet) , televizyon ve laptop hepsi tavsiye ettiğim marka ve hiçbir sorunda çıkmadı yıllardır. Bu sıcaklarda samsung buzdolabını en düşük ayarlarda çalıştırıyorum ama derin dondurucu performansında çalışıyor...

Yalnız maddi imkanın var ise bazı markalar bazı ürünlerde daha performanslı ve kalitelidir. Mesela buzdolabında Sharp motorundan dolayı tavsiye edilir.

Etrafında şu iyidir bu iyidir gibi söylentilere kulak vermek yerine özelliklerini ve teknoloji yeniliğine dikkat etmeni tavisye ederim.

Öneri istersen mesaj atabilirsin...

0|0
    0|0
    • arçelik beko yetkili servisinde çalışıyorum ben bazı arkadaşlar diyorki arçelik çnde üretiliyor diye ama arçeliğin fabrikası üretimi İstanbul'da ve bir kaç illerde vardır ve %100 yerli malıdır diğerö markalara göre arçelik servisleri sizlere verdiği hizmet hijyen ve doğrulukta hiç bir problem yoktur temiz bir işlik sağlar ve sizin ürünlerinizin parça konusunda diğer ürünlere göre daha ucuzdur ve parçasını heryerde bulabilirsiniz servisimizde hiç bir sıkıntı yoktur aldığınız randuvude dakikasında gelinir ve bunları kendi markam diye söylemiyorum sadece burda çalıştığım zaman diğer servislerden farkını anladım bizim ilde nerdeyse %80 i arçelik beko galtus flavel ve grundig kullanılıyor ve bilmedende yerli malı değil demeyelim

• dünyanın en iyisi miele dir beyaz eşyada.. buzdolabı konusuna gelince arkadaşa katılıyorum sharp ı kimse ağzına almıyo ama eskitemezsin onun beyaz eşyalarını.. pahalıdır.. zaten senin arçelik beko vestel hatta bir çok avrupa malı hotpoint ıvır zıvır bir sürü aklıma gelmeyen markayı çindeki midea ve gree firmaları üretir... kendi malları çok iyidir bulursanız midea gree kaçırmayın alın çinin iyi mallarıdır.. ama bizim markalara fason üretmde ikinci kalite malzeme kullanır.. sakın adına kanıpta bosch siemens falan almayın hepsi türkiye fabrikasında üretiliyor beş para etmez.. zaten siemens alcaksanız boş yere çok para vermeyin gidin profilo alın aynı banttan çıkar ikiside isimi farklıdır fiyatlarıda farklıdır.."iki beyaz eşya fabrkasını gezdim, biri uğur, diğeri vestel"

• @samettttet bana kimse arçelik beko vestel ve alt ürünlerini savunmasın.. şimdiki arçelikler o kadar dandikki saçlarında hızlı çürüme oksidasyon oluyor, sürekli arıza çıkarıyorlar.. vestel birinci sınıf zaten o konuda, onu zikretmiycem bile arçelik beko da öyle kötü.. servis ağı çok diye bir marka iyi olmaz.. vestelinde maaşallahı var serviste ama her beyaz eşyası zulüm resmen.. bu konuda şu an paranın hakkını veren "çok çok süper kalite değil" samsung var.. çok zenginsen paran varsa zaten.. miele, sharp, gaggenau, amana, frıgıdaıre, elektrolüx, Liebherr, whirlpool... alırsın... vestel üretimi olmayanları tabi

En İyi Kız Görüşleri

• Çamaşır makinası kesinlikle Samsung eco bubble süper hem yıkama kalitesi iyi hemde öyle ikide bir deterjan koymuyorsun bir defa koyuyorsun o epey gidiyor. Ayrıca telefondan çamaşır makinasını kontrol edip program bitince bildirim alıyorsun. Kullanım açısından da temizlik açısından da rahat. Bulaşık makinası olarak Samsung aldım ama pek Mutlu değilim alırken kapağının kayarak açılmasına dikkat et ileri doğru kapı gibi açılanlar pek kullanışlı olmuyor önüne tabak vs geldiğinde açılmıyor ve tabletin düşmüyor ve bendekinin yıkama süresi çok uzun kısa Zaman'da iyi yıkayan birşey daha kullanışlı olurdu. Buzdolabı Vestel aldım fiyata göre kalitesi iyi

0|1
    0|0
  • Çamaşır bulaşık makinesi ve buz dolabı için Arçelik, televizyon ve teknolojik aletler için ise Samsung tercih ederim. Gerçi her markanın modellerine göre kalite ve sunduğu özellik değişiyor ancak A++ Arçelik dolabım var ve çok memnunum. Yıllardır tık demeden çalışıyor.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

97136
  • Siemens ve Samsung daha iyi bir teknolojiye sahip ve görsel olarak daha ileri düzeydedir, ama arçelik ve beko servis ağını bunlarda bulamazsın ve arçelik beko kronik arızalardan uzak kaliteli ürünlerdir.. Tercih senin..

0|0
    0|1
    • aslında simens istiyorum ama yineden aklım takılıyor arçelikte iyi gibi bekodaaa sanırım aklm oldukça karışık:)

• evet en iyisi o olur servisi olmayanı tercih etme ;)

• teşekkürlerr:)))

• bende LG çamaşır makinesi var 9 kg lık battaniye ve yazlık yorganları bile atıyorum çok sessiz çok güzel yıkıyor çok memnunum. tv ve ses sistemi de lg diğerleri bosch onlardanda memnunum ama fırında özellikle ankastreyse samsunglara bir bak derim. çoooook güzeeeeeeellll... ocaktada siemensin wok lu 5 ocaklı modelleri var müthiş... tv de samsung lg bence. imkanım varsa vestel arçelik beko sokmam istemem eve...

0|1
    0|0
  • Oncelikle Siemens ve bosch için boşuna para harcamayın Profilo alın aynı fabrikada çıkan birebir aynı ürünlerdir. Bilmeyenlere tavsiye AEG Electrolux grubunun muhteşem makineleri vardır ve bilen bilir miele ile ayni kalitededir. LG beyaz eşya için samsung a göre çok cok daha mantikli bir tercih olur. Son tahlilde fiyat/performans/kalite üçlemesi en iyi cevabı profilo verecektir. BSH yani bosch siemens profilo grubu mukemmel bir servis ve bayiI agina sahiptir, yegane işleride beyaz eşya üretmektir. Profilonun yeni çıkan 9 kg 1400 devir inverter motorlu harika çamaşır makinesi var mesela tasarımıda super ve 1300 tl gibi. Aynı standartta ürünler diğerlerinde 2000 tl den başlar ve bu kadar kaliteli değildir. Uyarı no frost yerine low Frost Buzdolabı tercih edin. Kurutma makinesi neymiş demeyin inanılmaz bir rahatliktir kullanmadan anlayamazsiniz. Şimdi tekrar almam gerekse ve para sıkıntım olmasa özel olarak seçeceğim AEG Electrolux diyebilirim. SağlaM uzun ömürlü mükemmel kalitede ürünleri var. Şimdi ben kimimde yazdım bunlari: aylık alti sifirli TL lerde beyaz eşya alan devasa bir yerdenim

0|1
    0|0
  • Ben elektrik-elektronik teknikeriyim ve aynı zamanda beyaz eşya mağaza sorumlusuyum Sizleri Aydınlatmak isterim :)
    Öncellikle şu an piyasada birçok ürün var hepsinin kısa kısa tanıtımı yapayım...
    VESTEL:Önceden İngiliz malı idi şu an Parçaları çinden geliyor manisada montaj ediliyor... Çin standartlarında bir cihazdır...
    SAMSUNG:Kore malıdır... Elektronikte çok iyidir... Televizyon Cep telefonu Bilgisayar gibi cihazlarda çok iyidir.. Lakin Bir Applee da değildir... Beyaz eşyada da aynı şekilde... Üstleri Miele Franke Gaggenau Lieber ve Siemens vardır...
    Gaggenau:Bu ismi hiç duymamışsınızdır ilginç ama Piyasanın en iyi beyaz eşya firmasıdır... Fiyatları çok aşırı pahalıdır... ALMAN malı ve üstüne yoktur...
    ARÇELİK:ARÇELİK BUNDAN 30-35 sene önce beyaz eşyalarını Siemens üretirdi ve Arçeliğin iyi olmasının nedeni bu ününden kaynaklanıyor halen 30 35 senelik arçelikleriniz varsa LAYDİE marka ve 2200 model arçelikleriniz varsa Etiketlerine bakın ''Siemens Lisansı ile üretilmiştir'' ibaresini göreceksiniz... Şİmdiki Arçelikler Çin parçası ve teknolojisi ile üretim yapılmaktadır ve bu yüzden şu an kullananlar arçelikten çok fazla birşey beklememektedir ve sorun çıkartmaya elverişlidir... Arızası çoktur ve bu yüzden de birçok yerde servisleride çoktur... Artık arçelik ile çalışmıyoruz müşteri memnuniyeti kötüdür... BEKO DA Arçelikle Aynıdır
    PROFİLO:Siemens ve bosh a bağlanmıştır.. Kalite olarak Siemens ve bosh dan sonra gelen 3. alternatif bir markadır...
    Bosh:Siemens in ürettiği bir cihazdır... Aynı fabrikalarda üretilirler lakin Siemense göre Çok az kalite farkı vardır... Mesela İçindeki plastik aksam ilk olarak Siemense üretilir daha sonra Çabaklanan kısımları alınır onlar tekrar ısıtılır ve işlenir daha sonra bosh a üretilir... Boshdan çıkan Rafların Çapakları da alınır tekrar işlenir Profiloda kullanılır... Alman malıdır
    Siemens:Tomogri cihazlarından tutun Bütün entegreler Sigortalar siemenstir... Elektrik-Elektronik dünya devidir. Gaggenau dan sonra 2. en iyi beyaz eşya firmasıdır...

1|0
    0|0
  • Her markanin sivrildiği esyalar var. Misal profilo buzdolabinda iyiyse siemens ocakta iyi. Bosch genel anlamda en cok tutulan marka sanirim. Eğer toptan almayi dusunmuyorsan bunlari goz onune al bence.

0|1
    0|0
  • Bosch u önerirler genelde. Televizyonda samsung uçtu, bizimki elle ve dille kontrol edilebiliyor :D El güzel de sesten etkilenmesi kötü, kafasına göre kanal değiştiriyordu biz konuşurken :D Ama kapatabilyorsun o özelliğini

0|0
    0|0
  • samsung özellikle çamaşır makinası harika kurutması yıkaması sterilizasyon (kurutemizlik) hepsi tek makinada teknolojisi çok iyi teknik servistende memnunum tavsiye ederim... mutfak eşyaları evde vardı simens koymuşlar mecbur kaldım kullanmaya fırınından memnun değilim hızlı pişiriyor yakıyor kek için ideal değil...fırın da arçelikten memnundum ...

0|0
    0|0
    • sanırım hepsini tek bir markadan toplayamıycam:))))

• çamaşır makinanı samsung al pişman olmazsın ...

• hımm tabi olabilr neden olmasınn:D

• 1. vestel almada ne alırsa al

2. beko arçelik aynı diye biliyorum. yedek parçası ucuz servis ağı geniş zaten pek arıza yapmıyo

3. samsung iyi ama çok gereksiz karmaşıklaştırmışlar çamaşır makinesi diil mubarek uzay mekiği link

4. siemens eski siemens deyil allah korusun serviside kötü diye duydum beyaz eşyasını kullanmadım kullananların gözlemleri

1|0
    0|0
  • Bütçene ve alacağın ürüne göre değişir. Paran varsa, loewe TV alınabilir. Her malı üreten bir markanın tüm kulvarlardaki ürünleri çok kaliteli olması zor. Ses ve görüntü sistemleri üreten firma, klimada üretiyorsa bence en iyi olması zordur.

link

0|0
    0|0
  • link

İki ay önce bunu aldım çok memnunum ayrıyetten 10 yıl üretici firma garantisi var

General Electric

0|0
    0|0
  • beyaz eşyada bosch ve siemens (profilo'da aynı fabrika üretimi ama kalitesi düşük) düşün derim. Şu bir gerçek ki araba alırken de beyaz eşya alırken de Alman ve Japon teknolojisinden hiçbir zaman şaşma

0|0
    0|0
    • Yav arkadaş bilip bilmeden konuşuyorsunuz ben simens vestel Profilo bayisiyim Profilo ve simens bire bir aynı

• Rusyada bir fabrika binası yapmıştık bosh profilo ve simens aynı fabrikada üretiliyordu mühendis arkadaslar sordugumuzda 3 üde aynı dakat bosh biraza estetik demişlerdi ama ben beko aldım çok memnunum nede olsa yerli sermaye vestelde yerli ama çok kez hayal kırıklıgına ugrattı

0|0
    0|0
    • peki beko fiyatları nasıl

• Bu markalarn arasında atla deve yok küçük farklar ama bosh un alternatifi beko da 400 lira daha uygun bosh sıradan olanını almaktansa bekonun son sistem en full olanını almak daha mantıklı

• hımm evet öyle baktıüında mantıklı geliyorr kesinlikle düşüneceğim

• Ben de dugun alisverisindeyim butun beyaz esyalarimi bekodan aldim

Dunya markasi cunku kötü olucagini sanmiyorum bizim

Butun sulalede beko kullanir zaten hic bir sikayet duymadim ama samsungdan uzak dur derim simdiden kolay gelsin..:)

0|0
    0|0
  • renk değişimini bize inovasyon olarak sunan arçlk değil onu biliyorum,

gerçi estetik olarak smeg buzdolaplarına karşı sempatim var. orası ayrı. tamamen duygusal. teknik olarak hiç araştırmadım.

0|2
    0|0
  • inanki arçelik pişmanlıktır ister al ister alma ama beni dinlersen inan pişman olmazsın 2 marka war öncellik bosch sonra samsung her ikisinden birini al ama öncelliğin bosch olsn pişman olmıyacağından eminim..

0|0
    0|0
  • butcene gore elektronik birazda sans isi.

bosh, electrolux,

veya cok paran varsa miele cok iyi.

samsung falan kesinlikle alinmaz ozellikle beyaz esyada. cin malinin korece yemis halidir.

0|1
    0|0
  • "İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim"(Robert BOSCH)

Beyaz Eşya'da Bosch..

Tv'de Sony,Samsung,Toshiba..

Telefon'da Apple-İphone :)

0|1
    0|0
  • Bir amcamin arçelik diğer amcamin beko bayisi var. Ikisini de kullandik. Beko arcelikten daha iyi. daha kullanişli.

0|0
    0|0
  • Bosh ve siemens ya da samsung derim ama birini tercih edecek olursam samsung olur
    tv konusunda sony ama cok pahali onun yerine yine samsung lg ya da philips

0|0
    0|0
  • beyaz eşya şans işi açıkcası

buzdolabında Arçelik,Samsung LG

Bulaşık Bosch

Çamaşır Bosch Samsung Arçelik LG

Ama üretim yerleri önemli

Birde internette forumlardaki yorumları oku ,kliksa da uygun bulursan hiç kaçırma

0|0
    0|0
  • Bosh öneririm.Bazı ev eşyaları sessiz çalıma özelliğine sahip.Özellikle ses çıkarmayacak bir şey istiyorsanız buna odaklanabilirsiniz!

0|0
    0|0
    • ya yannış mı bilgi veriyolar bilmiyorum ama bosh gürültü oluyor diye duymustum :S

• Bosh için söylemedim.Sadece bazı ürünler ses çıkarmamak üzere tasarlanıyor.Özellikla arçelik bir reklamını da yapmıştı.

• Siemens alman malı çok saglam ve muhteşem ürünleri var kalite beyaz eşya da tek marka bence fiyatlarıda digerleri ile aynı en iyisini digerlerinin fiyatına alıyosunuz kesinlikle siemens...

1|0
    0|0
  • LG. Bizim evde çoğu şey lg çamaşır makinesi bulaşık makinesi buzdolabı gayet iyi çalışıyor. Bir tek telefonlarını sevmiyorum sanırım.

0|1
    0|0
  • Hemen hemen hepsi aynı nanenin bej rengi olanı artık..

Şimdi mesela, bizim evde, atmaya kıyamadığımız ve benden beş yaş büyük, Hotpoint marka bir buzdolabı var. Kendisi, bu zamana kadar hiç bozulmadığından, aile içinde saygı görüyor bir nevi; hatta aileden biri gibi. Hatta ben, abi diye hitap ediyorum kendisine..

Eski imalat ürünlerdeki malzeme ve işçilik kalitesi, kullan-at-tezgah dönsün mantığı ile üretilen ürünlerden kat be kat daha fazladır mesela, öyle de bir şey var..

Ama yine de Bosch diyorum ben..

En azından ''e bosch ulan işte, alman malı'' diyosun mutfakta oturup, alete doğru keyif sigarası içerken..

Bak mesela, Arçelik marka bir çamaşır makinesi var bir de.

Çalıştığı zaman, belediyeden eve adam geliyor, ''n'apıyonuz lan, doğalgaz hattı mı kazıyonuz izinsiz hea?'' diye..

(Gerçi, iş tulumunun cebinde somun-civata-vida falan unutmuştum bir ara. Ondan sapıttı. Ama olsun, bozulmayacaktı yine de)

1|2
    0|0
    • Bizim eski çamaşır makinasıda arçelikti bir çalışması vardı arabanın gazı sonuna kadar basarsınya onun gibi çalışıyordu sesi sen düşün:-D birde buzdolabı vardı mutfaga su içmeye gitmiştim uyku sersemiyim bu buZdolabı arkası tozluyken titriyordu neyse bir titredi ama felaket ,deprem oluyor sandım ama neyseki kurtuldk:-)

• Siemens iyidir. Arçelik ve Bekodan uzak durmanızı tavsiye ederim.

0|2
    0|0
  • buzdolabında elektrolux, çamaşır ve bulaşık makinesi bosch, lcd led tv samsunga yada sony,

0|1
    0|0
  • C.mak - b.mak. Arcelik , b.dolabi bosh , firin teba , tv Lg

0|1
    0|0
  • Samsung, beko, arçelik.

Lg ve türevlerini alma derim, ucuz diye çamaşır makinası almıştık, ama berbat resmen.

0|0
    0|0
  • Lg bütün beyaz eşyalarım ve televizyonum. Çok da memnunum.

0|0
    0|0
  • Çamaşır makinesi lg alınır led TV lg alınır bulaşık makinesi hotpoint-ariston olmalı buzdolabı siemens olmalı yaptıkları yenilikler ve teknolojileriyle en iyiler

0|0
    0|0
  • kuzenim beyaz eşya teknikeri valla hepsini siemens aldı

0|0
    0|0
    • öyle miii o zmaan vardır bir bildiği

• LG yeni evliyim çamaşır makinemi bulaşık makinemi ve buzdolabımı LG den aldım . çamaşır makinesinin sessiz ayarı var ama daha denemedim

0|0
    0|0
  • klima-vestel-daikin

buzdolabı-bosh

tv-sony

ayrıca arçelik çok iyi bir marka olsaydı etrafta bakkal gibi teknik servis gezmezdi

0|0
    0|0
  • arçelik eskisi kadar kaliteli değil maalesef... :( samsung kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim arkadaşlar

0|1
    0|0
  • bosch -sıemens zaten ıkısıde aynı aynı fabrıka ürünü ıclerınde dızayn olarak farklar var sadece.

0|1
    0|0
  • Buzdolabı samsung. Çamaşır makinesi Beko. Diğerleri profilo. Samsung ve Bekonun servisinde bölgeye göre sıkıntı yaşayabilirsin yalnız.

0|0
    0|0
  • arç... bek... grun... bu üçünden uzak dur hangisini alıyorsan al kardeş...

0|1
    0|0
  • Şimdilik Ahmet Nazif amcaya iyi görünmek için Vestel diyorum. Diğer türlü hangi marka olduğunu ne bileyim. Beyaz eşyaların hepsini denedim mi yahu?

0|0
    0|0
  • Bosch u unutmussun... tabii birde pahali sinifinda Miele var... en iyisi de Miele dir... ama pahali...

0|1
    0|0
  • Bosch ve siemens almanya da uretiliyor. Arcelik ve beko cinde uretiliyor.geriye vestel kaliyor.bosch siemens ve vestelden birini al derim

0|0
    0|0
  • Vestel alma, hot point alma,siemens iyi, beko arçelik servis açısından çok iyi,

1|0
    0|0
  • siemens bu konuda önderdir. Mesleği elektronik olan biri olarak tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • en iyisi diyorsunuz yanii aslında gönlüm ondan yana :)

• Almanları yaptığı ürünlerin kalitesi tartışılmaz özelliklede siemens bu konuda çok ileride. Gönül isterki kendi ürünlemiz daha iyi olsunda onlardan alalım ama malesef :(

• evet malesef dışarıdan alıyoruz hep bişileri :((( ne yapalım

• beko bir dünya markası :) bizim evdeki herşeyin markası farklı .hoşumuza gideni alıp koymuşuz :D

0|1
    0|0
  • Yerli marka olarak termikel öneririm biraz araştır çok kaliteli malzemeleri.

0|0
    0|0
  • samsung bosh veya siemens den birisini tercih edebilirsiniz

0|1
    0|0
  • electrolux ve fakir taş

yıllarca hiç bişi olmyor

0|1
    0|0
  • Elektronik - tv telefon - Samsung, Beyaz Esya Bosch

0|1
    0|0
  • BOSCH bence en kaliteli uzun ömürlü. Samsung ta ikinci sırada geliyor benim için.

0|0
    0|0
  • beyazesyadanismani. wordpress com/
    bu sitenin iletişim kısmından çok iyi bilgiler alabilirsiniz. çok yardımcı oluyorlar

0|0
    0|0
  • bosch beyaz eşyada tek geçerim. Elektronikte de samsung ya da Sony. Ses sistemi Sony ya da creative

0|0
    0|1
Daha Fazla
183

Benzer Benceler

Yükleniyor...