Sosyal medya üzerinden hakaret suçu ve davası süreci nasıl işler?

KardeLennn06
Öncelikle merhaba arkadaşlar.2 gündür Kızın biri tarafından rahatsız ediliyorum instagramdan mesaj atıyordu. Dün akşam da telefondan arayıp annesi ve kendisi tarafından belden aşağı küfürler işittim.3 kuruşluk insanlara uğraşmak istemiyorum ama ömrüm de ilk defa öyle küfürler işittim.
Hakaret davası açmak istiyorum. Ne kadar süre de neticeye kavuşur. Hakaret davasından sonra tazminat davası mi açmaliym yardımcı olursaniz çok memnun olurum.
Sosyal medya üzerinden hakaret suçu ve davası süreci nasıl işler?