Tanrının varlığına dair ciddi kanıt sunabilecek beni gerçekten inandırabilecek bir açıklama var mı?

Gizli Üye
Defalarca sorguladım hep imtihan diye geçiştiren cahiller oluyor hayır benim istediğim daha elle tutulur bir cevap. Gerçekten açıklayabilecekler yazsın veya fikri olan fikrini yazsın tanrı var mı bu dünya nasıl işliyor düzen nasıl geliş amacımız ne öldükten sonra ne var. Din sevgi için diyorlar ama vahşi doğada bile hayvanlar savaşla dehşetle yaşam mücadelesi veriyor. Tanrı çok güçlüyse her şeye gücü yetene bütün bunları daha farklı yapamaz mıydı neden yapmadı neden hayvanlar savaşarak yaşamak zorunda. Görmediğimiz bir yere inanmamızı neden istiyor (ahiret ve sonrası) bütün bunlar uydurma mı zayıf insanların haklarının yerde kalmamasını istedikleri için ortaya atılmış yalan mı tanrı varsa neden kaç yüzyıl önce yaşamış insanın (söylenti olma ihtimali olan) kurallara inanmamızı istiyor. Bütün bunlar güçlülerin zayıflar için uydurduğu uygulamalar mı. Bakıyorum inancı olmayanlar daha mutlu inancı olanlar bizim Allahımız veya tanrımız var diyip mucize bekliyor. Ortada bir mucize yok sersefalet içinde ölüp gidiyorlar. Adil olan ne gerçek olan ne çok fazla emek verip çalışan insan hiçe sayılırken elini sallayarak çabasız istediğini elde edenler için ne açıklama var. Eğer tanrı varsa sadece doğru düzgün güçlü bir açıklamaya ihtiyacım var. İmtihan sınav diyecekler yazacaksa yazmasın bence onlar da inandığı dini bilmiyor. İnancı ne olursa olsun neden inandığını arkası sağlam şekilde anlatacak olanları dinlerim başım üstüne. Fikirlerinizi merak ediyorum karışık yazmış olabilirim affola. Kafam da aynen böyle karışık. Sadece mantıklı bir cevap istiyorum

Bir şey daha soracağım (inancı olanlara) dinde bu kadar önemli yeri olan namazın nasıl kılındığı kuralları kuranda anlatılıyor mu? Varsa hangi ayet. Kitapta yazmayan şeyler neden bir insan yoluyla bize iletiliyor ve buna inanmak sizce mantıklı bir durum mu
Tanrının varlığına dair ciddi kanıt sunabilecek beni gerçekten inandırabilecek bir açıklama var mı?
20 Görüş