CİNSEL YAŞAM

OKEY
16 gü

#loveislove Eşci̇nsel Bi̇reyleri̇n Tahmi̇n Edemeyeceği̇ni̇z Kadar Zor ve Mücadeleci̇ Bi̇r Hayatı Var! Bu da Benim Hayatım.

napcankiismimi

Öncelikle şunu belirtmeliyim: bu bir hastalık değil ve tedavisi yok.

#loveislove Eşci̇nsel Bi̇reyleri̇n Tahmi̇n Edemeyeceği̇ni̇z Kadar Zor ve Mücadeleci̇ Bi̇r Hayatı Var! Bu da Benim Hayatım.

Kendimizi açıkladıktan sonra hep sorarlar ilk başta nasıl fark ettin diye. Herkes belli başlı şeyler söylerler. Şu zamanda eniştemden hoşlanırken, sürekli binip denk geldiği otobüs şoföründen, mahalledeki bakkal abi ya da amcadan hoşlanarak farkına varırlar. Ben galiba ilk söylediğim madde: eniştemden :). Kendimi fark ettiğim zamanlar 9 10 yaşlarımdı. Teyzemin eşi bana o kadar iyi davranırdı ki bende de içimden gelerek ona karşı sevgim artmaktaydı. Bu aşk olarak değildi galiba tam tanımlayamıyorum şu an belki de sadece beğenmeydi aslında. Hep onunla geçirdiğimiz zamanları aklıma getirip yatardım.

O da beni seviyordu derdim yoksa niye tokalaşıp öpsün yanağımdan dimi derdim kendi kendime :)

Liseye başladığım zamanlar bir değişmeler oldu bende. Çevremde herkes sevgilisinin elini okulun bahçesinde gizli gizli tutuyorlar dışarıda parklarda öpüşüp kulübelerde, tuvaletlerde sıkıştırıyorlardı birbirlerini. (bu arada şunu söyleyeyim şimdiki liseliler ile 10-12 yıl önceki biz liselileri kıyaslayamıyorum😂) Ben kendimde o zamanlar sorun olduğunu düşündüm. Kendi içimde yaşadığım hislerimi, duygularımı sorgulamaya başladım. Herkes kız erkek el ele ben neden erkeklerle öyle düşünüyorum dedim.

Annemlere soramadım çünkü TV'de ya da filmlerde (Mahsun Kırmızıgül'ün bir filmiydi iyi hatırlıyorum) denk geldikleri Gay, travesti rolleri bile yerden yere vuruyorlardı.

Çekindim yani hep kendi içimde yaşadım. İçimden gelmiyordu ilkokulda ve lisede erkek gruplarının içine girmeyi istemezdim sadece beden derslerinde sınıfta beraber soyunurken haz alırdım onun dışında" şu kızın g*tü ney öyle aga ya" veya" hadi maç yapalım aylık oynayalım "falan derlerdi. Kızların içinde olmayı onlarla ip atlamayı ve voleybol oynamayı içimden çok geçirirdim. Bunları yaparken bile kendimi sorgulamaya devam ederdim. Ben neden farklıyım sınıfımdaki erkeklerden derdim. Daha içimden gelerek farkında olmadan yaptığım şeyin ney olduğunu bilmiyordum bile. Zaman böyle ilerlerken araştırmalar yapmaya başladım Wikipediadan, bazı sözlük sayfalarından. Sonra gey tanımını o zamanlar öğrendim bu sefer onu araştırdım. Önüme videolar çıkıyor falan. Aktif pasif şu demekmiş, hetero bu demekmiş vs vs. Baya bilgi sahibi oldum videolar, röportajları izleyerek.

Sonra aileme nasıl açıklasam diye düşündüm ama yapamadım.

Gabile diye bir site varmış gayların arkadaşlık kurma siteleri. Ben çok heveslendim sonra kendim gibi insanlarla arkadaş olmak için. Onlardan bilgi almak için. Muhabbetler kurdum arkadaşlarım oldu hatta okuduğum lisede bilgisayar bölümünde beğendiğim çocuğun bile gay olduğunu öğrendim. Arkadaşlık kurdum hatta ilk cinsel ilişkimi bile onunla yaptım. Sonra çok korktum. Gay olmak sadece erkeklerle seks yapmak mı dedim kendi kendime ve bu düşünceden sonra bunalıma girdim.

Muhafazakar bir ailede büyümedim ama yerine getirdiğim ibadetlerime bağlıydım. Dua etmek, abdest almak. İlk cinsel ilişki sonrası tövbeler ettim Allaha dua ettim. Çok korktum ömür boyu cehennemde kalacağım için.( Evet lise3 dedim bu zamanlarda ve gerçekten saf bir çocuktum. Şimdiki imkanlar oldu 2011 de falan. Şimdi 15 yaşındaki çocuk bile hornet(Gay arkadaşlık uygulaması) kullanıyor.) Daha sonra üniversiteyi kazandım tekrar kendi içimde yaşadığım ve engel olamadığım durumlar oluşmaya başladı. Gördüğüm her yakışıklı erkeği düşünerek masturbasyonlar çekmeyi ve ilk yaşadığım cinsel deneyimim onlarla yapıyormuşum gibi hayal ettim. Bu konuda artık kendimi iyice aşmak istedim.

Çok sevdiğim çocukluk arkadaşımın ablası beni fark etmiş ve dile getirdi ben de ona bundan kurtulmak için her şeyi yaptığımı ve başaramadığımı söyledim.

İyi ki beni fark edip bana sormuş ve ben de içimdekileri ona dökmüşüm. Yoksa gerçekten intihar aşamasındaydım. Onunla konuştuktan 1 2 ay sonra üniversiteye geldim ve çok rahattım. Kimsenin beni tanımadığı bir ile geldim ve rahattım.

Üniversiteye gittiğimde aile baskısı yok. Yaptıklarımdan habersizler. Özgürdüm!

Daha çok yakışıklı erkekler görüyordum ve kendimi sabitlemeye çalışıyordum. Ancak tabiki de ilk cinsel deneyimimden sonraki ettiğim tövbeleri bozmuştum. Hep erkeklerle beraber olmak istiyordum. Devamlı. 1 2 sene bu böyle devam etti. Her seferinde başka birisiyle birlikte olmaktan sıkılıp artık durulmaya başladım. Bunalımdayken öz ablam gibi gördüğüm kuzenime açıldım. İlk defa aileden birisine açılmıştım. Onun tepkisi beni daha kötü yapmıştı. Gözleri doldu. Defalarca şaka olup olmadığını sordu ve aynı gün benim için özel bir randevu aldı pskiologtan. Neye uğradığımı şaşırmıştım. Tekrardan içinde olduğum durumları sorgulamaya başladım. Kendimi artık bir eşcinsel birey olarak kabullendim tabi ki de gurur da duyuyorum hala ancak o zamanlar nereye kadar böyle devam edeceğimi sorgulamaya başladım.

Mezun olduktan sonra napıcam Ankara'ya nasıl döneceğim evlenmek, aile kurmak, hele ki benliğini bulduktan sonra alıştığın özgür düzenden aile düzenine nasıl alışacaktım?

Üniversite bitmesine 3 4 ay kalmıştı. Çalıştığım bir barda arkadaş ortamında edindiğim gey ve lezbiyen arkadaşlarımın artık özgür ve rahat yaşamlarına imrenerek ben de onlar gibi olmaya başladım. Aile ve ortamın ne dediği düşündüğü artık umurumda değildi. Bu tabi ki de gidip aileme söyleyeceğim anlamına gelmiyordu :) O arkadaş ortamında daha sonra birisiyle tanıştım. Hani demiştim ya az önce nereye kadar böyle hayatım devam edecek diye sorgulamıştım kendimi. O zamanlar fark ettim işte dedim benim hayatım bu şekilde olmalı. Sevdiğim değer verdiğim aşık olduğum bir insanla devam etmeli.

Aşk demek ki iki erkek arasında da olabiliyormuş dedim.

Karşı çıkmıştım her seferinde ben bir erkekle duygusal şeyler yaşamam sadece tek sefer yatar geçerim diyordum ancak gerçekten o duygu kıvılcımları içinde alevlenmeye başladığında engel olamıyorsunuz. Bu sefer bunu da sorgulamaya başladım. Dedim ki kendi kendime gerçekten mutlu olmak sadece aşk ile mi olur sevgi olmadan mutlu olunmaz diye. Gerçekten de sevgi ve aşkın doğurduğu o ortam insanı daha önce içinde bulunmadığı bir atmosfer ortamına alıp götürüveriyor. Daha fazla uzatmadan eğer hala okuyorsanız :) sizi de daha fazla sıkmadan sona gelecek olursak arkadaşlar:

Eşcinsel olmak insanların tercih ettiği bir şey değil. Bir hastalık değil. Tedavisi olan bir şey değil. Hor görülecek ya da kınanacak bir şey hiç değil.

Eğer çevrenizde olur da denk gelirseniz lütfen ön yargıyla yaklaşmak yerine önce samimi bir arkadaşlık kurum ve daha sonra dinleyin. Bence her eşcinsel bireyin yaşadığı çok zor koşullar var.eğer öyle bir karakteri hayatınıza alırsanız gerçekten pişman olmazsınız. Benim yanımda hiç kimse olmadı. Sadece fikir aldığım arkadaşımın ablası oldu daha sonra kendimi tekrar boşlukta buldum. Ve bu boşluk günümüz TÜRKİYE sinde gerçekten bazı gençlerimizin hayatının sonunu kendisinin getirmesine neden oluyor. Yapmayın. Çocuklarınız da bir eşcinsel adayı. Eşcinsel olunmaz, doğulur. Sevgiler. Teşekkürler.....

#loveislove Eşci̇nsel Bi̇reyleri̇n Tahmi̇n Edemeyeceği̇ni̇z Kadar Zor ve Mücadeleci̇ Bi̇r Hayatı Var! Bu da Benim Hayatım.
#loveislove Eşci̇nsel Bi̇reyleri̇n Tahmi̇n Edemeyeceği̇ni̇z Kadar Zor ve Mücadeleci̇ Bi̇r Hayatı Var! Bu da Benim Hayatım.
25
42
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • birazkülbirazduman
  Hissettigini yasamak istiyor diye bir insani hor görmek, dışlamak hatta hastalıklı oldugunu savunmak çok büyük bir kötülük. Eşcinselliğin sadece hemcinsiyle seks yapmak olmadığını guzel vurgulamışsın.

  Samimiyetin icin teşekkür ederim, umarım bundan sonra gerçekten icinden geldigi gibi yaşayabilirsin.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Çok teşekkür ederim 🙏🙏 siz iyi niyetli insanlar iyiki varsınız

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2442
 • nirhamm
  Tercih meselesi de, hayatta her şey mümkün madem bu tercih senin sen yaşıcan. Peki memnun musun bu durumdan.
  • azbuka

   Memnunmusun demen bile eksilenmen için yeterli olmuş :D

 • azbuka
  Bende şunu belirteyim.

  Eş cinsellik PSİKİYATRİK BİR HASTALIK DEĞİLDİR. Psikiyatrik hastalık değildir demek ortada bir sorun yoktur demek değildir ve tedavisi vardır şimdiye kadar 12 eşcinsel vakayı tedavi edip normal hayatlarına döndürdüm. Eğer bu doğal birşey olsaydı yaptığım terapi süreçleri işe yaramazdı ama yaradı.

  Ancak eşcinselliği çözmek biraz zordur.
  Çevresel faktörden mi oldu
  id ve süper ego çatışmasından mı oldu
  atalardan biraz kalan cinsiyete dayalı travmadan mı oldu
  kollektif bilinçten alınan bir tebliğ ile mi oldu
  günümüzdeki klasik psikoterapiler bunu çözemezler.
  Çözemedikleri içinde ortada bir sorun yok yaşayın öyle demişler.

  Benim çözdüklerim de intihar etmeye kalkışmış kişilerdi yaşasınlar diye terapi ettim
  yoksa uğraşılıcak dert değil
  ne terapistin zamanı yeter nede danışanın parası yeter.

  Şunu da belirteyim ben böyle yaşamaktan memnunum diyene de saygım var bana bulaşmadıkları sürece onlara bir lafım olmaz yaşasınlar kendi hallerinde
 • pentin
  Hey, teşekkürler bu harika içerik için. Hepsini okudum ve çok samimi buldum.

  Özellikle aile herkesin yumuşak karnı o nedenle yaşadığın zorlukları anlıyor ve gene de başarmış olduğun için seni kutluyorum. Hayat bazı insanlara daha sert davranır; sen de onlardan biri olmuşsun. Umarım bundan sonraki hayatın daha kolay geçer ve istediğin gibi yaşamaktan alıkonulmazsın. <3
  #loveislove
 • Ponkitonki
  Eşcinsellik kişinin sadece kendisini ilgilendirdiğinde karışmam veya hor görmem ama insanları neredeyse heteroseksüel olduğu için için kınayacak duruma gelen halka açık alanda türlü türlü ahlaksızlık yapan ve kendi yaptığına özendirmeye çalışan insanlardan haz etmiyorum yaptıkları şeyler tiksindirmeye başladı ve bunu güya kabul edilmek için yapıyorlar o da ayrı bir ironi
 • Eşcinselleri, hiç bir zaman dışlamadım, dışlamamda. Fakat toplum önünde, dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca bu durum, normal olması gereken bir durum da değil. Doğuştan, olanlar ile sonra dan bu yola girenler arasında fark var. Burda asıl sıkıntı, sonradan bu yola girenlerde... Sonrasın da girdikleri yoldan çıkamıyorlar, bunalıma giriyorlar. En güzeli tedavi olmaları...
  • marsargo

   Tedavi varda tedavi olacakmış :)) Dünya Sağlık Örgütü 30 yıl önce bunun normal olduğunu açıkladı ah ah...

 • NaaaaaaaaaaK
  Anlatımını sevdim 😌 emeğine sağlık. Bu sadece cinsiyet belirlemede oluşan bir boşluk değil; herkes bir eğilim ve bir savaşla dünyaya geliyor. Her ne kadar seni yargılamasam da aksi için çabalayan insanları takdir ediyorum. Ben kendimde olan ve fazlaca iç savaşlarıma yol açan mevzularda dirençli durmaya çalışıyorum. Haklısın. -Nereye kadar, sorgulamaları hep var. Bunlar ne utanılacak ne de gurur duyulacak mevzular.. Biz hepsine topluca imtihan diyelim 😊🌸 Umarım savaşı biz kazanırız 😉
 • Tanperi
  Kesinlikle yargılayan taraf değilim çünkü hormonal bir sorun olduğunu düşünüyorum belki kadınsal hormon taşıyordur ama bedeni erkektr bilemem çok bilgim yok ha arkadaş olurum ama tutup derdini dinleyemem karşımdaki bir kızda olsa cinsel deneyimi ya da tercihi benim sohbet konum olmaz ne diyim umarım hayatta mutlu olursun
 • Bu durumda olmanın zor olduğu belli.. Hele bir de kapalı muhafazakar bir toplumdaysanız. Ben insanların cinsel özelliklerine göre tavır almam.. Gay diye extra bir sempati göstermeyeceğim gibi antipati de duymam.. Sadece o kişinin kişilik özellikleri beni etkiler. Ama malesef insanlar uzaylı gibi görüyorlar hala bu tarz insanları. Her şeyin allahtan geldiğine inanan muhafazakarlar özellikle kendilerine bu konuda bir çeki düzen vermeliler.
 • SudaTerleyenBalık1
  Lgbt bireylere saygım var bu bir hastalık ya da yüz karartıcı bir suç değil hormonsal duygusal kimliksel dünya üzerinde yaşayan her canlı birbirinden farklıdır bunu kabul etmeyen sadece benim dediğim doğru diyen ya da saygı duymayan kişiler her şeye susar ( kadın cinayeti, istismar, erkek/kız çocuklarına yapılan taciz-tecavüzlere ) lakin söz konusu lgbt olunca aslan kesilirler inat elbet bir gün herkes anlayacak
 • Luckheart
  Dediklerinin hepsi doğru Ancak bunun bir tedavisi var bunu biliyorum bu bir ruhsal kimlik bunalımıdır
  Herkesin farklı görüşü vardır kimsenin görüşüne saygısızlık yapmıyorum bubdurumdan kurtulmak isteyen insanlarda da var
 • Burakerbek
  Herkesin özgür tercihi olduğu gibi benim de özgür tercihim kesinlikle anlam veremiyorum ben bu duruma ve asla ve asla destek vermiyorum bana göre yanlış. O zaman insan tek cins yaratılır ve tüm kadın ve erkek fiziksel özellikleri bir beden de toplanırdı ama öyle olmadı çünkü yaratılış açısından kadın erkek için erkek de kadın için yaratıldı benim tavrım net.
 • MagRipOgLu
  Bu hastalık değildir. Allah (c. c) kimseyi kendi cinsine karşı ilgi duyduracak bir hastalıkla yaratmaz. Bu sadece şeytanın size verdiği vesvese ve sizin acizliğinizle olan bir duygu. Bundan kurtulmak için allaha sığının, allah size yeter. Canı gönülden tövbe edin.
 • ILaVieEstBelleI
  Ben desteklemiyorum, ama saygim vardir herkes ozgur bu konuda nasil ve kiminle yasamak ve birlikte olmak istiyorsa olsun.

  Yahudilerin bir atasozu vardir: Bana degmeyen yilan 1000 yil yasasin.
 • yeşillllll
  Ben hala bir hastalık olduğuna inanıyorum hangi cinse yönelim varsa hormon tedavisi görmeli
 • Mi_la
  Hor görmüyorum bence herkesin kendi tercihi hayatı istediği gibi yaşar
 • Portakal_bb
  Abi bilemiyorum ya desteklenecek bir şey gibi gelmiyor içimden ama homofobik de değilim orası kesin. Kısaca bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın herkesin kendi hayatı
 • Ahlaksızlığını hastalığını burada övünerek anlatıyosun neyin günah olduğunu bilip inkar da etmiyorsun tedavi olsan tövbe etsen yoksa hem sen hemde senin yüzünden bizde Allah ın azabına uğrayacağız yol yakınken günahından dön
  • marsargo

   Ahahaha gerçekten siz hastasınız. Sanane sa na ne!

 • Ankayamıyoruz empati kuramıyoruz. Eşcinsellikte bir gerçek. Ve bizler onlara saygı duymak zorundayız. Onlar için hayatı zorlaştırıyoruz.
 • Benim özgürlük alanlarıma girmediği sürece kimsenin özgürlüğüne karışmam. Ama İstanbul'da ONUR yürüyüşü adı altında yaptığınız rezillikleri de kimse bana masum gösteremez.
 • cankıraçç
  Şimdi eşcinselleri anlayamadım ben bir türlü hastalık değil diyorlar tamam tercihmi diyorız yok oda değil diyorlar hocam ne ozaman bu
  • Sen doğduğun andan itibaren sana bir seçenek sunmıyorlar. Tercih olarak önüne sürmüyorlar. Evet ben eşcinsel olucam ya da hayır olmucam diye bir şey diyemiyorsun. Tercih meselesi dediğim o. Farkına varırsın evet ancak daha sonrasında bunu kabullenmen ve böyle devam etmen senin tercihin.

  • cankıraçç

   Normal bireyden fsrkı yönelimmi yani küççüklükten bence bazı eşcinseller konunun ne olduğunu da bilmiyor. doğuştan seçenek yok anladım daha sonra yönelimmi artıyor

 • MelekYüceel
  Desteklemediğim bir konu ama buna aşırı tepki de vermiyorum kısacası bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın
 • LeydiSılaa
  Yok hastalık, yok hormonal problem, yok düzeltilebilir bilmem ne. Değil arkadaşım, değil! Eşcinsellik ne bir hastalık ne de hormon terapisi ile tedavi edilebilecek bir şey. Kaldı ki tedavi edilmesi gereken bir şey de değil. 1400 yıl öncesinden kalma içi gericilikle dolu kitabı bilime yeğlerseniz böyle cahil kalırsınız. İster kabul edin ister etmeyin, sizin kabul etmemenizin gerçeğin üzerinde hiçbir etkisi olmaz, insan bir primattır ve diğer hayvan türlerinde olduğu gibi insanda da eşcinsellik vardır. Eşcinsel ilişki yaşayan 400'den fazla hayvan türü var. Kaldı ki normal zamanda eşcinsel ilişkiye girip üreme zamanında karşı cinsiyle çiftleşen hayvanlar da var. Nesli tükenecek olsaydı aklı insandan eksik dediğiniz hayvanların nesli tükenirdi. Homofobikliğin alemi yok, dininizi kendi içinizde yaşayın, kimseye bir şey dayatamazsınız. #LGBTIHaklarıİnsanHaklarıdır
 • redshare
  Eşcinselliğin bilimsel olarak kanıtları bunun bir hastalık olduğu yönünde.
 • Sevgi de özgür, saygı da mecburlar. Her şey gönlünce olsun ✂️
 • Turgayzz007
  Son yıllarda sayınızın artmasını özentilik ve yanlış yönlendirme olarak görüyorum
 • synbrk
  Yani tabii ki bir hastalık değil ya da tedavisi yok tamam bu normal, aşk olabilir ama uyan var uymayan var hoşuna giden var gitmeyen var benim kişisel düşüncem, dini açıdan işte kültürlerden dolayı karşıyım neden dersen ben artmasından korkuyorum bugün 1 kişi yarın başka 1 kişi ya bu özenti sonuçta 1 tane ünlü şu ayakkabıyı giyer tüm dünya o ayakkabıdan alır, ne demek istediğimi sen de anladın tabii ki karşı değilim şiddet taraftarı değilim ama ben yürüyüşlere karşıyım mesela, Bu da benim doğal hakkım sonuçta diye düşünüyorum ben çocuğumu sizi izlemesini istemiyorum ya da eşimin komşunun çocuklarının özenti bu sonuçta yarın öbür gün ben o çocukların sizin yüzünüzden aynı zorlukları yaşamasını istemiyorum çok zor şeyler yaşamışsın intihar düşünmüşsün sen intihar etmedin ama o çocuklardan biri sırf bu yüzden intihar etse bilmiyorum bunun vicdani boyutunun hesabını kim verecek.
 • gokuu
  Ben kabul etmiyorum böyle sapıklığı o kadar güzel kadınlar varken bunlar birde çocuk yetiştiriyorlar ay midem
 • 1n0tgülümse
  Allah sabır versin arkadaşım ❤️
 • krhnde
  Öncelikler toplum ile barışamadılar.
 • Indilia
  Farklı olan insanlar her zaman dışlanır toplumdan.
 • ksmlfadşö
  lgbthaklarıinsanhakları
 • HotMannn
  İsteyen istediğini yapsın karışmamak gerek
 • ЧсасаЧ
  Saygı duyarım sadece
 • Theurfalı
  Senin seçimin saygı duyarım
 • RealMichaelScofield
  Kimse kimsenin hayatına karışamaz! 😎
 • kames
  Kişisel tercihindir kimse burnunu sokamaz
 • Herkesin kendi yaşam tarzı
 • benbendeğilimartık
  İlginçsin:) teşekkür ederim emeğine sağlık.
 • ShöVale
  Mide bulandırıcı
 • Güzel sunum olmuş.
 • SSefa58
  Destek mestek yok verilmez zaten 👎👎
 • XMANNXXL
  Turkiyede kabul ettirmek 🤔
 • Damızlık_Erkek
  Eşcinsellik saçmalıktır.
 • Naparim ismini öğrensem yeter 😃
 • Pentegrama3461
  Bana böyle hayat ters
 • Hüseyin_33
  Saygı duyarım senin seçimin
 • bigaripdunya
  fıtrata yaratılışa her değişim zordur
 • Eziremsem
  herkesin kendi tercihi
 • BerkMaraş
  evet çok zor bir durum
 • Revesma
  Yani ne desem bilemedim.
 • Gizli Üye
  benden uzak iyi olsunlar
 • Gizli Üye
  Benim destekleyip desteklememem önemli değil, ben kimsenin hayatı hakkında yorum yapmayı haddim olarak görmüyorum. Yalnız benim takıldığım nokta şu, LGBT Bireyler bir ortama ya da bu tarz bir platforma girdiklerinde örnek veriyorum ben gayım gayler hakkında ne düşünüyorsunuz tarzında söylemlerde bulunup aslında heterolara atfettikleri ötekileştirme eylemini kendi kendilerine yapıyorlar. Halbuki sen kendini ötekileştirmesen tercihlerin kimsenin umrunda değil. Benzer durumları ateistlerde yapıyor, farklı ırktan olanlarda yapıyor. Bilmiyorum belki yanlış yorumluyorum ama ben bu şekilde gözlemledim.
 • Gizli Üye
  Gizliden ne halt yiyorsanız yiyin ama TV de vs bunu lanse etmeleri mide bulandırıcı bunu normal sanan nesil yetisecek desteklemem
 • Gizli Üye
  Desteklemiyorum
 • Gizli Üye
  Eline sağlık.
 • Gizli Üye
  Saygi duyarim
 • Gizli Üye
  Birbirlerini nerde silkiyolarsa dilksinler ama uluorta yapanı görürsem affetmem
 • Gizli Üye
  Eşcinselleri destklemem de eleştirmem de. Sadece saygı duyarım tercihlerine. Benden uzak olsunlar. Bunu neden söyüyorum. Bu siteden özel mesajdan 2 kişi bana teklif etti beni mik diye. hatta biri 1000 lira vereceğini söyledi. 😠. O yüzden diyorum.
  • Yine aynı şekilde saygı duyup reddetseydin her eşcinsel bir değildir. Kimileri daha başkadır. Fazla ısrar ettilerse de engelleyip o bana bulaşmasınlar yeter kafasına girmemeni isterim

  • Gizli Üye

   Ben zaten o manada söyledim. Yoksa tabiki arkadaş olunabilir. dışlamam yani.

 • Gizli Üye
  Saygılar bizden der geçeriz
 • Gizli Üye
  Saygı duyarız.
 • Daha Fazla (6)
YÜKLENİYOR...