Dolunayın Burçlara Etkisi!

Oğlak Burcunda Dolunay
Oğlak Burcunda Dolunay

Yüzleşmekten kaçtığımız geçmiş konularımıza, Dolunay ışık tutmaya geliyor. Ayın dispozitörü Satürn. Yani sorumluluklarımız. Yeni bir sistem kurmak için çürük olan kısımların temizlenmesine hazırlıklı olmalıyız. Ay ve Mars'ın yücelimsel karşılıklı ağırlama da olması, konulara ani ve büyüklük katacak gibi görünüyor.

Hayatımızdaki ağırlıklardan kurtulmak ve yeni olana yer açmak için gerekli planlamayı ve disiplini Satürn-Venüs bağlantısıyla kurabiliriz. Zorlukları fırsat olarak görüp olaylara verdiğimiz tepkileri dönüştürmeye odaklanmalıyız.

Dolunay Ay düğümleriyle de etkileşimde. Geçmiş sorunlar vurgusunu burada da görüyoruz. Unutmamalıyızki tekrar eden sorunlar varsa henüz çözümleyemediğimiz içindir.

Ay, kaderdir. Özgür iradeden pek bahsedemeyeceğim. Değişim kaçınılmaz, kabule geç zaman kazan.

21 derece ve civarında kişisel gökcismi bulunanlar başta olmak üzere Oğlak-Yengeç-Terazi ve Koç burçları her şey üstüme üstüme geliyor diyebilir. Boğa ve Başak burçları pürüzsüz bir akışta olan biteni izleyebilir. Balık ve Akrep burçları irade göstermek isteyebilir. Kova ve Aslan bireysellik mi grubun kuralları mı ikilemi ile uğraşabilir. İkizler burcu, aklıma gelmeyen başıma geldi diyen taraf olurken, Yay burcu ise, bu kadar manipülatif insan etrafıma hangi ara doldu diyebilir.

Kıssadan Hisse; Sevdiğin şeyler senden giderken yumruğunu sıkma avucunu aç yerine daha iyileri gelsin. Yol almak istiyorsan; dönüş, ele, değiş ve direnme...

Dolunayın Burçlara Etkisi!

Ayrıntılı burç yorumlarınıza geçmeden önce Dolunay gecesine özel düzenlediğim soru-cevap etkinliğime katılmak için aşağıda linke tıklayabilir aklınıza takılan soruları bana iletebilirsiniz.

https://www.instagram.com/elcinsoysal_/

Yükselen Koç

Kariyer, toplumsal statü, otorite figürü olarak gördüğün kişilerle ilgili aniden gelişen durumlar olabilir. Başarı, saygınlığın ve amaçlarının ne olduğuyla ilgili yüzleşmelere açık bir süreç olabilir. Yoğun bir enerji, sıkışmışlık hissi yaratabilir. Her zorluğun, başarı barındırdığını özellikle bu süreçte hatırlamalısın.

Yükselen Boğa

Nedenler ve niçinlerin cevapları otomatik olarak önüne düşebilir. Farkındalığın artabilir. Aydınlanacağın konular şok etme etkisini de içinde barındırdığı için çürüklerin hayatından çıkmasına neden olabilir. Gündeminde hukuksal meseleler mevcutsa nihai sonuca ulaşılabilir.

Yükselen İkizler

Dönüşmek zorunda kalabilirsin. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi diyeceğin durumlarla karşılaşabilirsin. Endişe, kaygı, anksiyete gibi duygularda artışlar olabilir. Bu evin aynı zamanda hayatta kalma mücadele verme evi olduğunu da hatırlatmak isterim. Hiçbir duygu durum geçici dünyada kalıcı değildir unutma.

Yükselen Yengeç

Eş, ortak, açık düşmanlar ve rakiplerinin manipülatif söylemlerine maruz kalabilirsin. Kan bağının bulunmadığı; ama iletişim içerisinde olduğun kişilerle ilgili ani ve büyük durumlar yaşayabilirsin. Daraldığını hissedebilirsin. Sorunlarla yüzleşmeden konuların kapanmayacağını bilmelisin

Yükselen Aslan

Günlük rutinlerindeki kişiler, çalışma ortamın, hastalık, evcil hayvanlar gibi konularda sorumluluklar ve zorunluluklar gündemine gelebilir. 6. ev en çok efor harcanılan alan olduğu için yıpratıcı olarak geçer. Yaralanmalara ve diş, deri, saç, vücuttaki mineral dengesine ekstra özen göstermelisin.

Yükselen Başak

Aşk ilişkilerinde, gerçeklerin önüne serilmesiyle tamam mı devam mı gibi konuşmaların içerisinde bir anda kendini bulabilirsin. Yaşanacak durumların moral ve motivasyonunu etkilemesine izin vermemeye çalışmalı; hobi ve hayattan keyif aldığın alanlara yönelmelisin. Çocuklarla ilgili konularda bu evle ilintilidir.

Yükselen Terazi

Bilinçaltın ya da hayata karşı geliştirdiğin savunma mekanizmalarında değiştirmek zorunda kalacağın durumlarla uğraşabilirsin. Aile yaşamında birtakım yüzleşmeler meydana gelebilir. Bu dolunayda sonuçlandıracağın bir çok konu alacağa benziyor. İç dünyana sıkışıp kalmaktansa tamamla ve yoluna devam et.

Yükselen Akrep

Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, komşular, maaş gibi konulara bir vurgu var. Bu konularda aniden gelişebilecek durumlar fikirlerini değiştirme gibi anlam taşıyor olabilir. Süreci iyi değerlendirerek konulara adaptasyon sürecini iyi değerlendirmelisin.

Yükselen Yay

Somut ve soyut kaynaklar - zihinsel ve fiziksel yeteneklerin. Dolunay gündemini bu başlıklar yönetiyor olacak. Seni yönlendirmeye çalışan insanlar etrafında çoğalabilir. Seni köşeye sıkıştırmak isteyen kişilere karşı temkinli olmalı ve manipülatif kışkırtmaları görmezden gelmeye çalışmalısın.

Yükselen Oğlak

Öncelikle genel sağlığınla ilgili oluşabilecek ani durumlara karşı dikkatli olmalısın. Sonuçlanmalar olacağı için hasat dönemi de diyebiliriz. Bazı otorite zorluklarıyla uğraşmak zorunda kalabilir ve sorumluluklarında artış meydana gelebilir. Her şey üstüne geliyormuş hissinin motivasyonunu düşürmesine izin vermemelisin.

Yükselen Kova

Kendi kendine çözmen gereken konular belirginleşebilir. Arkandan iş çeviren kişiler görünür hale gelebilir. Kontrol edemediğin konularda ani gelişen durumları fırsata çevirmek için geriye çekilip olan biteni düşünmek bu süreçte iyi gelebilir.

Yükselen Balık

Ekiplerle yapılan işlerde sorumlulukların artabilir. Sosyal çevre, kariyer gelirlerin ya da çocuklar(erkeklerin çocukları) ile ilgili yeni bir oluşuma itiliyor gibi hissedebilirsin. Sonuçlanmaların sonucunda karar almak zorunda kalabilirsin. Doğru kararı alabilmek bu süreçte önemli olacak

Sevgilerimle,

Dolunayın Burçlara Etkisi!
27 Cevap