Karşı cins çok güzel/yakışıklı olursa, kaybetme korkusu daha fazla mı yaşanır?

Karşı cins çok güzel/yakışıklı olursa, kaybetme korkusu daha fazla mı yaşanır?

1|5
106126

En İyi Erkek Görüşleri

• Kaybetme korkusu yüzünden kaybetmeyi göze almazsan kaybedersin.

9|1
    1|2
  • Çok güzel/yakışıklı konusu görecenin kuramıdır.

Kaybetme korkusu ise güvenin sevginin oturtulamamasi ile ilgili.

Kaybetmeyi göze almayan biri o kişiyi ne kadar sevdiğini neler hissettigini bilemez.
    Sınır koymak kaybetme korkusu ile olmamalı
    Çerçevenin yakıştığı tek şey bir fotoğraf karesidir.

0|3
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Bunun kişinin güzelliğiyle ya da yakışıklılığıyla bir alakası olduğunu zannetmiyorum. Her türlü bişeyleri kaybetmekten korkarız zaten. " Korku sevgiden daha güçlüdür" demiş tupac shakur. Birisini kaybetmekten "korktuğun" için yaptıkların, iyi bir geleceğe sahip olamama korkusundan deli gibi sınavlara çalışıp benliğini aksattığın. Kendini kaybetmekten korktuğun anlar. İşini kaybetmekten korktuğun için boyun eğdiğin. Birini kaybetmekten korktuğun için başka birisine dönüşmen. Korku her zaman fazla yaşanır. Ve korku geleceğimizi yazar.

0|0
    0|0
  • Hiç öyle korkum olmadı.. eşimin benle uyumlu olması gayet hoş..
    Neden korkayım ki☺️
    Gözü dışarda , ya da dışarıdakilerin gözü üzerinde muhabbetiyse buna çok itibar etmem.. benim olan benimdir, gerisi sadece teferruat.. giderse de kaybeden ben değilim kendisidir☺️☺️

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 124

• Aynen öyle 🙃

1|0
    0|0
  • güzellik bende elde edincey ekadar etkili oluyor. ondan sonra ilişki de çok da onemli gelmiyor. DAha çok kafa uyumu ten uyumu ve daha ciddi konular olan gelir uyumu on plana çıkıyor ilişki ilerledikçe.

Güzellik sadece ilişkinin başında etken benim iç dünyamda.

0|0
    0|0
  • Çok güzel ama sakin bir hayatı varsa alayım ama çok güzel olup insta da binlerce takipçisi, face de binlerce arkadaşı falan varsa her giydiğini her ettiğini çekip paylaşıyorsa ben o tür kızlardan uzak dururum isterse dünyanın en kusursuz yaratılmış kızı olsun.

0|0
    0|0
  • Ben buna inanıyorum, dikkat edin kroların yanında manken gibi kızları çok görürsünüz ama yakışıklı erkekler genelde yalnızdır. Bunun sebebi bence kızların aşağılık kompleksinden kaynaklanıyor, istisnalar tabi ki tek tük var. Yakışıklı olursa bana muhtaç kalmaz ben zaptedemem ya da taşıyamam falan diye düşünüyorlar her halde

2|0
    0|0
  • Kaybedeceğini hissediyorsan zaten kaybedeceksindir. Karşı kişinin çok yakışıklı veya güzel olmasından ziyade kendinin yeterliliği ile alakalı aslında. İnsan kendisine güveniyorsa endişeye de kapılmayacaktır.

1|0
    0|0
  • Umurumda olmaz. Tip yüzünden beni bırakıp gidiyorsa güle güle. Her hangi bir yanlışımdan ve yanlışımı düzeltmediğimden dolayı bir şekilde soğuyup bırakıp gidiyorsa o zaman anlayışla karşılarım. Ha peşinden koşar mıyım? Asla!

1|0
    0|0
  • aynen öyle kaybetme korkusu ağır basıyor... bu insanın kendisine özgüveniyle alakalı bir durum aslında genellikle insanlar kesin bu kızı/erkeği rahat bırakmıyolardır asılan çok fazla oluyodur mantığıyla hep bir kuşku içinde yaşıyor

0|0
    0|0
  • Yok hayır kesinlikle katılmıyorum. Erkek, erkek olduğunu hissettiği sürece sevdiği kadın ile iletişimini kopartmadığı sürece hiç bir şey olmaz. Teşekkür ederim.

0|0
    0|0
  • Kadınlar çok güzel olunca diğer bütün özelliklerini geliştirmiyorlar genelde. kaybetme korkusundan ziyade basitliklerinden hayatıma alıp almama konusunda kararsız kalırım

0|0
    0|0
  • dünyanın en güzel kişisi bile olsa umrumda olmaz. güzellik gelip geçici güzellige aşık olan kişi yarın öbürgün daha güzeli olunca ona bakar, soru şöyle olsa benım için önemli olur, kalbi çook güzel birini kaybetme korkusu olur mu? eeeeeeeeeeevet

3|0
    0|0
  • kaybetme korkusu olabilir. ama bu bağlandıktan sonra da oluşan bir duygu bu. kaybetme korkusu varsa zaten ilişkidesıkıntı vardır. tam olmamıştır.

0|0
    0|0
  • İstisnaları hariç tutacak olursak kadınlar için verilen değer, erkekler için güzellik kaybetme korkusunu oluşturur.

0|0
    0|0
  • Korku varsa sevgi, sadakat , guven duygularu saglam deildir o iliskiden de çocuk olmaz. Bayan fenomen

0|0
    0|0
  • Birilerine ait hissettiğimde onun dış görünüşü benim için sokaktaki herhangi bir kız gibi olmaktan çıkar. Onun ne kadar güzel olduğuyla alakalı değil. Ne kadar bağlı hissettiğimle ilgilidir.

0|0
    0|0
  • Karşındaki insanın düşüncelerinden çok memesine veye baklavalarına aşık olursan hep kaybetme korkusuyla yaşarsın

1|0
    0|0
  • Kaybetme korkusu sevginin eksik ve güvensizliğin olduğu ilişkilerde olur. Yakışıklı ve çok güzel olmakla alakalı bir durum bunların eksikliğinde oluşabilir. Zira ilişkilerde aidiyet eksikliği varsa herşeyden korkulabilir.

0|0
    0|0
  • Seven kaybetmekten korkar ayrıca kaybetme korkusu olmazsa iki taraftan biri mutsuz olur zaten.

4|0
    0|0
  • Hayır, karşındaki insana yüklediğin değer kaybetme korkunu artırır. Bunun karşındaki insanın görünüşüyle değil senin içinde bulunduğun psikolojiyle alakası var.

0|0
    0|0
  • Hiç öyle korku yaşamadım çok güzel olsa ne yazar ki bir saniye sonra herşey olabilir hayır şerr Allah'tan kaza belada güzellik dışta değil içtedir

0|0
    0|0
  • Kalbi güzel olanın dış güzelliği sevene eşsiz kılınır. Bence kalben sevmeli sevenler. Kıskanmaya gerek kalmaz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    104

Kızlar Ne Diyor 104

• Ne kadar güzel olursa olsun veya çirkin, fark etmiyor; insan sevdiği birini hep aynı oranda kaybetmekten korkar.

0|2
    0|0
  • Aslında ne güzellikle ne yakışıklılıkla alakası var bir İnsan sevdiğine gönülden bağlı olursa kimse kaybetme korkusu yaşamaz.

0|0
    0|0
  • Yakışıklılığından çok bunun farkında olup da ukala ve gözü dışarıda olması bu korkuyu yaşatır..

0|0
    0|0
  • Çok sevince yalnız

0|1
    0|0
  • Aynen öyle

0|0
    0|0
  • Bence yüz güzelliğiyle insan bir yere kadar gider bana göre sadece aptal insanlar yüze bakar. Önce zeka yürek gelmeli napıyım ben salak ama yakışıklı adamı😂

0|0
    0|0
  • Yakışıklı-tipsiz olarak degil de adam ve şerefsiz diye ayılabilir. Yakışıklılık insanlık seviyesine göre artış gösterebilir. Güzellik/yakışıklılık aldatma tehdidi değildir. O kişisel bir olay.

Ama sen yanındaki hanım/bey efendinin değerini bilmiyor pislik gibi davranıyorsan o zaman suçu kendine aramalısın.

0|0
    0|0
  • Güven var sıkıntı yok aksine gurur duyarım sadece dış görünüşüyle değil aynı zamanda karakteriyle..@YağızGermiyan :)
    Kaybetme korkusu yüzünden yaşanacak güzel şeylere haksızlık etmeyin.

0|0
    0|0
  • Ben bu yüzden yaşamam. Bence güzel kadınlar ve yakışıklı erkekler daha çok aldatılıyor. Daha çok kaybediyorlar.

0|0
    0|0
  • Yes. Ama gerçekten sevgi ve güven varsa ve bu hissediliyorsa bence korkulmaz. Korkmanın bir sebebide karşı cinsin sana öyle hissettirmesidir, hissettirmesinin nedeniyse kendisinin de dışarıya meyilli olmasından kaynaklanır

0|0
    0|0
  • Şahsen bende öyle değil. Dünyadaki tek yakışıklı o değil, ve benim konuştuğum tek yakışıklı da o olmadı. Yakışıklılığının kaybetme korkuma etkisi yok ☆

0|0
    0|1
  • Kaybetmek korkusu benide mutsuz eder o yuzden en guzeli evlilik ruh sagligin daha iyi olabilir sevgili hayatindan cok cok iyi

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum , ama azcikta olsa korku fazla yaşanılabilir sanki 😶

0|0
    0|0
  • iyi bir insani kaybetmekten korkarim en cok. guzellik kime ne fayda etmis ki

0|1
    0|0
  • Kaybetme korkusu alışkanlıklarla başlar bence güzel ya da çirkinlikle alakalı olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Alakası yok, seviyor musun çok heh o zaman korkarsın işte

0|0
    0|0
  • O yakışıklı yüzler de birgün kuru toprak olcak umurumda olmaz kişiliği bozuksa 1 saniye tahammülüm olmaz.

0|0
    0|0
  • Seven her insan kaybetme korkusu yaşar güzellikle alakalı değil

0|0
    0|0
  • Hayır yakisiklilikla alakali değil. Çok güzel sevenler insanlar var. Onlari kaybetmekten korkmak gerek

0|0
    0|0
  • Yakışıklı olunca değil çok sevince daha fazla olur kaybetme korkusu😒

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    84
Yükleniyor...