Karımın ailesinden bıktım?

ber92
Merhaba ben yaklaşık 5 yıldır yurtdışında ikamet ediyorum. Türkiye'ye beni bağlayan sadece annem var. Başka uzaktan yakından akrabam yok. Yılda bir kez eşimle birlikte bir ya da iki haftalığına annemin yanına gelip daha sonra geri döneriz.

1 yıl aynı evde flört yaşadıktan sonra evlendim. 1.5 yıllıkta evliyim. Yani karımla aşağı yukarı 2,5-3 yıllık geçmişimiz var. Eşimle flört dönemimizde beraber yaşamaya karar verdiğimizde gidip ailesiyle tanıştım. Anne babası, abisi ve onun karısıyla tanıştıktan sonra çok benimsedim. Zaten tek çocuğum ve babasızdım her yaşımda, Annem desen 3000km uzağımda. Bu sebeple abisini abim, babasını babam, annesini annem saydım.

Anne-Babasıyla evlerimiz 1km mesafe var yok. Yani hemen hemen 2-3 güne bir eşim istediği için gider birkaç saat otururuz. Abisiyse bize 2-3km uzaklıkta.

Yani annesini babasını alışverişe, gezmelere ben götürüyorum, yazlığa gitmek istediklerinde ben bagajı doldurup götürüyorum, birşeye ihtiyaçları olduğunda ben koşuyorum, Berk şu adrese gidip şu kişiyle buluş sana şunu verecek onu bize getir dediklerinde ben hayhay diyip gidip getiriyorum ve en önemlisi yakın zamana dek bunların hepsini isteyerek, severek yapıyordum.

Babasına lafım yok, babası adam gibi adam. Annesi yazlığa götürmemi istediğinde babası Berk sen yorulma, boşa benzin yakma biz otobüsle gideriz der her zaman. Aman baba olur mu hiç dediğimdeyse o zaman benzin parasını ben vereceğim der, almam tabi ama bunu demesi bile benim o adamı bırak yazlığa 10bin kilometre yol götürmeme yeter zaten. 3 yıllık geçmişimiz var ama halâ bana birşey söylerken veya isterken bozulurum, sıkılırım diye ilk günki gibi laflarını özenle seçer. Birşey isterken lütfen, yaptığımdaysa teşekkür eder.
Güncellemeler:
+1 yıl
Buda benim ona baba demem ve saygı duymam için fazla fazla sebep var demektir zaten.

Gelelim annesine, annesi cin gibi kadın. Bildiği, bilmediği konularda yorum yapar. Fikir çakışması yaşadığımızda hemen susturmaya çalışır, onun kendince doğruları kesindir değiştiremezsin. Onda lütfen, teşekkürler gibi kavramlar yoktur. Yap dediğinde yapacaksın, yapmazsan senden kötüsü yok. Önce yaptığın tüm iyilikleri 1 saniyede unutur siler atar.
+1 yıl
Eğer dışarıdaysak ve fikir ayrılığına düşmüşsek surat asar ve çocuk gibi haklısın tamam denmesini bekler. Demezsen ve sende surat asarsan hemen götürün bizi eve bırakın nereye giderseniz gidin der. Berk bunu yap, Berk şunu şöyle yap, Berk bizim eve gel birşey vereceğim laflarından bıktım artık. Her akşam karımla viberden yazışır durmadan birşey sorar birşey anlatır. dink dink dink telefon bildirim sesinden bıktım artık.
Karımın ailesinden bıktım?
2
3
Görüşünü yaz