Sizce bu konuyu ben mi abartiyorum ya da ona nasıl davranmaliyim?

Gizli Üye
Sevgilimle aynı evde yasiyoruz. Ciddi adım atmak isterken ailemin ona biraz daha bekleyelim davranışların düzelsin demesiyle ilişkiyi bitirdi. Gelgitleri olduğu için ailem guvenemiyordu. Simdi ise kararından dönmüyor. Ben yine de çözüm bulmak adına iftar sofrası kurdum. Susledim. Mum falan. Disarida yiyip geleceğini söyledi. Zaten bu karardan önce de böyleydi. Geldi ve ben de onu bekledim iftarımi açmak için. Gec geldi ve sofra kuruluydu. Ben sana yemeyecegimi söyledim kaldır şunları dedi. Ben de emeğin boşa gitmesine sinirlendigim için ağlaya ağlaya ben de yemek yemedim. Masayi topladım. Yemese bile isterdim ki otursun eşlik etsin. Otursun sadece. Onceden de böyleydi. Uyum saglamiyor. Ben mi abarttım konuyu ya da ona karşı nasıl davranmaliyim?
Sizce bu konuyu ben mi abartiyorum ya da ona nasıl davranmaliyim?