Bu heyecan nasıl engellenir?

Gizli Üye
Gençler uzun yazacağım haberiniz olsun. Ama tavsiyeye ihtiyacım var.

Önce olayı anlatayım size. Benim bu güne kadar hiç sevgilim olmadı. Hani, sevgili yapamadımdan ziyade yapmak istemedim. Kızların bulunduğu ortamlarda takılsam da genellikle çoğu kişi çok bayağı geliyordu kişilik olarak. Yoksa öyle tipsiz veya özgüvensiz birisi falan değilim.

Her neyse... Bir süre önce internetten birisi ile tanıştım. İşte normal bir şekilde konuşma ile başladı. Bir süre sonra ben ondan hoşlandığımı fark ettim. Hani, "Fotoğrafını bile görmediğin birisinden nasıl hoşlanabilirsin?" diyebilirsiniz ama kızın konuşmasına ve düşünme şekline baktığımda hayalimde oluşturduğum mükemmel kişiye o kadar uyuyordu ki...

İşte kız da hiç sevgili yapmamıştı. Erkeklere güvenmiyormuş falan filen, biliyorsunuz o olayları.

Ben ondan hoşlandığımı ima ettiğimde kız da "Neyimden hoşlandın ki?" diye sordu, açıkladım falan işte. "Gerçek hayatta nasıl göründüğümü bile bilmiyorsun ki!" gibi takıldı bu. Ben de tam "Gerçek hayatta da yanına gelebilirim." yazdığımda fotoğraf attı.

O anda kalbimin teklediğini hissettim işte. Kız çok güzel lan! Hani, yalnızca kişiliği değil görünüşü de çok güzel! Yani bir insan ne kadar mükemmel olabilirse o kadar mükemmel geliyor şu anda.

Her neyse, işin sonunda buluşma kararı aldık falan ve arada görüntülü falan da konuştuk. Yanına gideceğim. Ama sorun şu ki: Şu anda fotoğraflarına bile bakmak kalbimin gereksizce hızlanmasına sebep oluyor!

Normal hayatta aşırı sakin ve olaylara mantıklı yaklaşan birisiyim. Duygularımı insanlara gösterirsem bile bu genellikle benim seçimim oluyor. Hani, "Olm şu çocuk ne kadar cool yaaaa?" denilen kişi var ya, öyle birisiyim. Bilerek yaptığım bir şey de değil, soğukkanlıyım doğuştan. Ama bu kızın fotoğrafına bile bakmak duygularımı kontrol edemeyeceğim bir şekilde yükseltiyor. Gerçek hayatta görüştüğümüzde saçmalayacağımdan kokuyorum. Veya düşüp bayılacağımdan (fiziksel olarak da oldukça iyi durumda olsam da insan kalp kasını geliştiremiyor işte...)

Şimdi, buraya kadar okuyan veya okumayan herkese sorum şu: Ben bu kızın yanında nasıl sakin kalabilirim?
Güncellemeler
+1 yıl
Herkesin tavsiyesi için teşekkür ederim. Sanırım 'akışına' bırakacağım :)
Bu heyecan nasıl engellenir?