Eşim çocuğu aldırmama izin vermiyor? evlenirken çocuk istemiyorduk? Aldırırsan boşanırız diyor? Ben sırf o istiyor diye çocuk mu?

Gizli Üye
Yargılamadan önce okuyun lütfen arkadaşlar. Bebekleri ve çocukları çok seviyorum ama hiçbir zaman annelik içgüdüm olmadı. Zorla bu içgüdüyü koyamam birçok kadında bu annelik hissi var ama bende hiç olmadı. Eşim sevgili olduğumuzdan beri benim çocuk istemediğimi , hayattan başka beklentilerim olduğunu biliyordu hatta kendisi de benim gibi düşünüyordu. Çocuk yapmak yerine kariyer yaparız, ülkeleri gezeriz, eğleniriz diye anlaşmıştık. 4 senedir evliyiz her şey planladığımız gibi gidiyordu. Taaa ki ben hamile kalana kadar. Normalde korunuyorum ama bir kaza sonucu hamile kaldım. Eşim hamile olduğumu öğrenince sevindi, doğurmamı istiyormuş. Kendiside çocuk istemediğini söylüyordu yani ben onun hayalleriyle oynamadım hep açık oldum. Konuştum artık istiyorum diyor. İkimizde genciz 27 yaşındayız. Aldırırsan biter diyor. Bitsin dedim ama çok üzülüyorum çok seviyorum onu. Ama sadece kocam istiyor diye çocuk yapamam. Ben çocuk sorumluluğu alamam. Hazır değilim. İnsanlar hazır değilse çocuk yapmamalı. Örneklerini görüyoruz. O beni resmen kandırdı. Çocuk istemiyorum diyordu ne değişti? Beni ikna etmek için ailelerimize haber vermiş onlarda çok mutlu oldular. 😡 Ben şimdi aldıracağımı nasıl söyleyeceğim aileme? Ben kendimi zaten çocuk gibi hissediyorum. Enerji doluyum en güzel yaşlarımı yaşıyorum. İyi bir işim ve evliliğim var. Biz zaten sürekli yurtdışına giden gezen bir çiftiz çocuk olursa büyük ihtimal boşanırız. Çünkü ikimizde özgür ruhlu insanlarız. Eminim bebeğimiz olsa ikimizde çok severiz onu ama hayatımızda buna yönelik değil. Çocuk büyük sorumluluk ben doğurursam öyle büyüsün deyip geçmem. Onun için elimden geleni yaparım en iyisini en güzelini ama bu çağda zaten çocukları dünyaya hazırlamak zor. Hazır olursam ve istersem yaparım zaten. Herkes evlenmek zorun değil! Herkes çocuk yapmakta zorunda değil! Ama baba olmak istiyorsa onu zorla tutamam o yüzden tamam dedim boşanmaya ama o hala çabalıyor. Bana sevdiğim tatlıları alıp geliyor çiçekler almış. Çok hoşuma gitti ama sırf bu yüzden çocuk doğuramam bu his yok içimde. 😭 beni anlayamaz. Çok seviyorum eşimi 😔
Eşim çocuğu aldırmama izin vermiyor? evlenirken çocuk istemiyorduk? Aldırırsan boşanırız diyor? Ben sırf o istiyor diye çocuk mu?
11
6
Görüşünü yaz