Sizlere yalvariyorum. Tamamen objektif bir şekilde bana yaşadıklarımda hatali yönlerimi söyler misiniz?

Biraz uzun olacak ama fikirlerinize çok ihtiyacım var. Psikolog yardımı almama rağmen yine de kendimi suçlamaya devam ediyorum. Hatalı yönlerimi bulmaya çalışıyorum. Benim yüzümden mi bitti diye. Şöyle ki sevdiğim kişi Ankarada yaşıyordu ben ise Gaziantep. Ayni zamanda şehrimde okuyordum.5 yıllık bir tanışıklığimız var ama toplasanız 1 sene sevgili olmamıştık. Surekli ayrıl barıslı, ilişkinin surekli onun tarafından bitirilip sonra onun dönüş yaptığı bir iliski. Hep affedecek sebepler buldum. Birinde iş arkadaşıyla samimiyet kurduğu için kafam karışık iki arada bir derede kaldim diyerek gitti. Birinde mesafeyi soru etti. Birinde benim dış görünüşümden dolayi derken her seferinde pisman olduğunu söylerdi. Affederdim. Ama yine giderdi. En son döndüğünde fedakarlıklar yaptı. Yine affettim. Ben de fedakarliklarina karşılık onun şehrine taşındım. Tek başıma. Ankarayi bilmiyorum kimsem yok. Hem iş buldum hem okumaya devam ettim. Tek başıma ev tuttum. Aileleri tanıştırdık her sey güzel gidiyor zannederken isteme günümde ilişkim bitti. Belki bitmesi de benim hatam olabilir sizden fikir almak istiyorum. Bizim yörede ev istenir her şeyden önce evlenince nerede oturacaklar diye sorulur. Evi yok kira olacaktı. Neyse ailem sorun etmedi ben de etmedim. Ama ailem nişan için kızımın istediği bir takı takmanın yeterli dedi. Isteme günü öğrendim ki takı alınmadı. Maddi durumları kötü bir aile değil biz de zorlamadik. Sadece küçük bir kolye bile olsa tamamdı. Mesele takı değil. Mesele isteklerime onem verilmemesi. Sizin yöre oyle olabilir ama bizim yörede nişanda alyans dışında bir şey takılmaz annem öyle istiyor deyince. Bu kadar mı kıymetsizim dedim. Ve ilişkiyi bitirdi ben ve ailem isteme için onları beklerken. Ailesinden de sonrasında kimse ailemle iletisim kurmadi. Ben tek başıma bir şehirde yaşıyorken beni o şehirde çaresiz bıraktı. Cok üzüntüler yaşadım. Bana aldığı hediyeleri, bana yedirdigi icirdigi ne varsa parasını istedi. Beraber bir cafede içtiğimiz suyun bile parasını çalışıp ödedim. Odemezsen cesedini bulurlar gibi tehditler ediyordu. Belki takı olayinca hatalıyım bilemiyorum. Sizce benim hatali tarafların neler? Bu sebep bir ilişkinin bitmesi için geçerli bir sebep mıdır?
Sizlere yalvariyorum. Tamamen objektif bir şekilde bana yaşadıklarımda hatali yönlerimi söyler misiniz?