Sevgilimi sevmediğimi fark ettim fakat o çok uzulecegi icin için ayrılamiyorum ama ayrılmak istiyorum ne yapmaliyim?

7 aylık bir ilişkinin içindeyim, ilişkinin başından başlayacak olursam en başta da sevmediğimi düşündüğüm zamanlar yaşadım ve ona bunu açtım fakat o karşımda saatlerce ağladı ve bana 'ya şimdi kaldığımız yerden devam, ederiz ya da birbirimizi tanımamış gibi hayatımıza devam ederiz 'diyerek bana asla ara Bi seçenek bırakmadı. Ben o durumda sevgili olmayıp onu arkadaş olarak tanımak istediğim halde '1-2 ay da olsa Bi şeyler yaşadık nasıl arkadaş kalabiliriz 'dedi bana ve karşımda hüngür hüngür ağladığı için resmen vicdanım el vermediği için ayrılamadim. Fakat son 1 aydır çocuksu Bi kaç hareketinden sonra kafa yapilarimizin aynı olmadığına karar verdim. Ayni şekilde fiziksel bi etki de almiyorum ve bu ilişki için oldukça önemli olan bir şey. Arkadas cevremiz epey farklı. Ben hedefleri olan akademik basariya önem veren biriyim o ise bunlara o kadar önem vermiyor ama bu ne kadar önemsiz görünse de birbirimizi anlamamızı zorlaştırıyor. Artık mesela buluşmak istemiyorum o ise buluşmamızin bize iyi geleceğini falan söylüyor ama ben bunun buluşmayla düzeleceğine hiç inanmıyorum onunla sohbet etmenin bana keyif vermediğini ve ilişki içinde iyice zoraki durumda olduğumu düşünmeye başladım. Bunun en önemli etkenlerinden biri de maddi durum farkı (ben orta gelirli bir aileye sahibim fakat onun durumu oldukça iyi) ve bu yüzden Bi şeyler planlarken bile orta yolu bulmakta zorlanıyorum ve bu gibi şeyler bana ilişkinin gelecek vaat etmediğini hissettiriyor. 1 ay önce ona ilişkiye dair Bi şeyler hissettiğimde emin olmadığımı söyledim ve ilişkinin Bi sürece ihtiyacı old söyledim ve son 1 aydır kendimi duygusal boşlukta hissediyorum ve başka birinden hoşlanmayan korkuyorum ve ileride böyle şeylerin yaşanabileceğini düşünüyorum. Bu gerçekten korkunç Bi şey ve bu ilişkiye şans vermemem gerektiğini hissettiriyor bana çünkü artık ona karşı Bi şeyler hissedeceğim düşünmüyorum. Fakat yine ayni durumdayım ve ayrılmak istiyorum fakat yine çok uzulecegini biliyorum ve bana bu kadar değe veren Bi insanı böyle üzmek de beni epey üzüyor ne yapmalıyım? Ek olarak: 7 ay gerçekten uzun Bi süre ve hayatımda birinin olmasına ve bana değer vermesine alıştığım için de ayrılmaktan çekiniyor olabilirim ama artık sevmediğimden eminim ve bu hem ona hem bana epey zarar veriyor ve verecek.
Güncellemeler
+1 yıl
Ek olarak: bana gerçekten çok değer veriyor hep ilgi gösteriyor genelde benim fikirlerime falan hep saygılı ve önem veriyor bu yüzden hayatımda bir daha bu kadar değer veren birini taniyamayacgimi düşünmeye başladım ama böyle olmasi benim hislerimi etkilemiyor sadece üzülmeme yol açıyor.
Sevgilimi sevmediğimi fark ettim fakat o çok uzulecegi icin için ayrılamiyorum ama ayrılmak istiyorum ne yapmaliyim?