Bu duruma nasıl çare bulurum? sinirlendiğimde nasıl ağlamadan konuşurum?

Gizli Üye
Çoğunlukla aynı ortamlarda takılmak zorunda olduğum bir çocuk var. 22 yaşında kendisi ama aklı sanki 2 yaşında. Etrafımdaki herkese iyi, güleryüzlü davranıyorken bana hep hakaret edip küçük düşürüyor. Zaten az bir özgüvenim vardı, sağ olsun onuda kaybettirdi bana.
Susabilsem aslında onu takmıyorum pek, bunuda farketmiş olacak ki heb cevap vermem gereken şeyler söylüyor bana. Konuşmaya başlayıncada boğazıma bir ağrı geliyor. Vücudum kas katı kesiliyor. Nefes bile almak zor oluyor. Konuşmasamda pişman oluyorum bütün gün başım ağrıyor içimde kaliyor laflar. Ama benim bu iki halimde onun komiğine gidiyor. Değersiz olduğumu dibine kadar hissediyorum.

Dün yine uğraşıyordu benimle. Sokak ortasında hıçkıra hıçkıra ağladım. Ben ağlarken birde sarılmaya çalıştı.

Güç yettirebileceğimi bilsem ünüklerdim onu orda. Ama olmayacak. Nasıl baş edeyim bununla? Üzüldüğümü gördü, artık iyice musallat olur başıma.
Ağlamadan önce en azından güçlü duruyordum. Nasıl özgüvenimi yerine getirebilirim? İntikamıda geçtim sadece anlık olarak kendimi koruyabilmek istiyorum
Bu duruma nasıl çare bulurum? sinirlendiğimde nasıl ağlamadan konuşurum?
2
2
Görüşünü yaz