Evlen diye baskı yapanların ümüğünü sıkasım geliyo yanlış mıyım?

Gizli Üye
Bazen burdaki soruları görüyorum ya da çevremdeki 25 - 30 yaşını geçmiş insanları.. Çevresinden sürekli baskı görüp laf sokmalarını anlatıyorlar.
Ben şu an 20 yaşımdayım. Şuanlik bu konuda bi sorunum yok ama 18 yaşımdayken akrabamizin teki gelmiş anneme " bir tane genç bi hoca var niyeti ciddi ee senin kız da 18 ine geldi. Görüşmek konusturmayi düşünür müsünüz" demiş. Sanane sanane!!!

Size mi kaldı abi derdini siz mi cekiceksiniz. Daha çocuktum zaten ne evliliği. şu an bile çocuk sayılırım. Geçen biri de gelmiş ee sizin kız 20 yaşına geldi bir yere vermiyo musunuz daha demiş. Al ıslak odunu yapıştır suratına.. Kendi kızını 18 ine gelince nișanladı şimdi baskalarina koca bulma derdine düşmüş. Bu kafadaki insanlar sırf evlilik olsun diye evleniyorlar.
Herkes evlenmek zorunda değil ki belki herkes evlilik düşünmüyor. Ya da 40 yaşına kadar evlilik istemiyo geç evlenicek. Evlilik denen şey kendini hazır hissedince sevip aşık olduğun insanla güzeldir. Öyle bi insan yoksa evliliğin ne anlamı var? Herkes herkesin hayatına burnunu sokmasa çok iyi olucak gerçekten
Ileriki yaşlarımda bu konuda biri ağzını açmaya kalkarsa çok da güzel ağzının payını veririm. Büyük küçük hiç farketmez saygısızlık olacaksa da olsun ağzını actirmayin böyle insanların
Evlen diye baskı yapanların ümüğünü sıkasım geliyo yanlış mıyım?
5
4
Görüşünü yaz