Güzellik algısı yüzünden iyice özgüvenimi kaybettim yardım?

+5Xper
Gizli Üye
2.5 senelik bir ilişkim var. İkimiz de instagram twitter kullanıyoruz. Son zamanlarda instagrama giriyorum uzun boylu güzel fizikli kızlar, çıkıyorum twittera giriyorum aynı şekilde tipler sürekli karşıma çıkıyor. 1.63 boyunda 60 kiloyum ortalama bir tipe sahibim sevgilim de öyle, birbirimize yakışıyoruz. Ama çok kuruntu yapmaya başladım aynı kızlar onun karşısına çıkınca benimle kıyaslıyor mudur, artık beni beğenmiyor mu acaba, “böyle sevgilim olsa keşke” diyor mudur diye. Ya da dışarıdan bizi görenler “çocuğun yanındaki kıza bak”, “çocuk kıza göre fazla iyi kız çocuğa göre çirkin” tarzı şeyler diyor mudur diye düşünmekten kafayı yeme noktasına geldim. Sürekli dışarıda kendime bakıyorum saçımı başımı düzeltiyorum. Tipimi beğenmediğin zamanlar maskemi indirmiyorum sevgilimin yanında çirkin gözükmek istemiyorum. Bunun sebebi kadınların yarattığı aşırı güzellik algısı. Benim psikolojimi fena halde bozmuş durumda. Özellikle son zamanda artan erkek hastası tipler aşırı özgüvenimi düşürdü. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Güzellik algısı yüzünden iyice özgüvenimi kaybettim yardım?
1
4
Görüşünü yaz