Erkekler neden evlenmeye uzak dururlar? Neden sadece kendilerini düşünüyorlar?

Sevgilim var. 2 yıldır beraberiz. Ben artik bazi seylerin adini koymak istiyorum. Benimde kendininde meslegi maasi var yani masraflari karsilayabilecek gucteyiz. Birikimimiz de var. Yani benim var. Kendininde mutlaka vardır. E iyi anlaşıyoruz niye bir adım atılmıyor? Niye biz kadınlar evlilik pesine dusmek zorunda kaliyoruz.

Ya ben yuva kurmak istiyorum. Cocuk yapmak istiyorum. Erkekler hic mi istemiyor, dusunmuyorlar bunu. Onlara biraksan 40-50 yaslarinda anca evlenir cocuk yaparlar. Nasil olsa onlarin biyolojileri izin veriyor buna. Ama biz kadinlarda oyle degil. Yas 40 a geldi mi, menopoza girdin mi tren kaçmış oluyor. Bizim bir biyolojik saatimiz var onu kacirmamak gerekiyor anne olmak icin.

Ama beylere bakiyorum, benimkine de bakiyorum umrunda degil. Dusunmuyor bunlari. Oyalıyor da oyalıyor. Ben seni bir ömür keyfini bekleyemem ki sevsemde. Dudagindan cikacak tek kelime evlenelim diyecek diye onca haftalar, yillar deviriyoruz beraber. Evlenmeyeceksen oyalama. Biyolojik saatimi kaçırtma benim. Ki ben kadinsal rahatsizligi olan biriyim. Normal bir kadina gore bebek işi tak diye olmayabilir bende. Evlenip calismalara baslamam lazim. Belki evlensem bile 5 sene sonra cocugum olacak bilemiyorum. Sirf beyefendinin iki dudaginin arasindayim. Cogu kadin boyle.

Bir erkekte bir kere de kosturmasin pesinden şu evlilik konusunda. Zaten hayat yorucu birde beyefendileri evlilige ikna etmeye çalışıyoruz. Vallahi yoruldum. Ben gelecegi düşünüyorum. Evlensem bile ya anne olamazsam, bir suru tedavi tup bebek gerekirse. Saglikli bir kadina bile yapiliyor artik bunlar. Ciftimizde sorun olmasa bile olmuyor bir turlu. Nasip etmiyor Allah. Bazi seylere erken baslamak lazim. Ama gelde bunlari erkeklere anlat. Anlatsan da anlamiyorlar. Anlamakta istemiyorlar.

Sorumluluk mu agir geliyor, diger kadınları kenara itip tek bir kadına ait olma duygusu mu agir geliyor bilmiyorum. Ama istemiyorlar. Benim gibi kac tane kadın var boyle. Hayir evliligi ima etsen uzaklaşıyor. Bu kadin koca meraklısi, kezbanlardan bu. Takmis evlilige oluyorsun. Bir sey demesen kendi adim atmiyor. Ne yapacagimi, kadinlar olarak ne yapacagimizi bilemez hale geldik. Bir kere de yormadan, sorumlulugun bilincine vararak sevgilinizi koluna takin, alyansi takin parmagina. Bu kadar zor olmamali. Hicbir keyiflerinden vazgecmek istemiyorlar. Ayranim dokulmesin hesabi. Evlilik istemiyorsan da ya da beni istemiyorsan birak yoluma bakayim. Bazi erkekler biraz net olsa iyi olacak.
Erkekler neden evlenmeye uzak dururlar? Neden sadece kendilerini düşünüyorlar?