5 aylık bebeğimle boşanmayı düşünmeye başladım. Ne yapmalıyım?

Gizli Üye
1 bucuk senelik evliyim ve 5 aylık bir bebeğim var. Eşimle hergün tartışıyoruz. Nerede yanlış yapıyorum diye düşünmekten çıldırıcam. Sanırım en başından olmayacak birşeyi oldurmak için çok uğraştım ve çok geçmeden de patlak verdi.
Eşimle aynı yerde çalışırken tanıştık öyle aşıktım ki hiç evlenmeyi düşünmeme rağmen 7 ay içinde evlenmeye karar verdik. Biliyorum çok acele ettim. Daha sevgiliyken de sorunlar yaşardık halbuki. Birlikte doğru düzgün gezdiğimiz eğlendiğimiz zamanlarımız pek olmadı. O zaman hevesleniyordum, ben hayatımda hiç sevgilimle sinemaya gitmedim, hiç güzel bir yerde yemek yemedim. Aramızda yaş farkı var, bana böyle şeyler çok çocuksu geliyor derdi ben de çok üstünde durmamıştım, kafeye gitmesek de olur birlikte vakit geçirelim de yer önemli değil diyordum.
Zaten şark görevinde olduğumuz için pek imkanımız da olmamıştı.
Velhasıl ne düğün istedim ne de eşya. Herşeyi birlikte yavaş yavaş yaparız dedik. Zaten eşim de para konusunda fazlasıyla tutumludur. Ailelerimizin verdiği birkaç ziyneti hamile olduğumu öğrenince eşim bozdurup araba almayı önerdi. Kaldığımız köy güneydoğuda merkeze 2 saat olduğu için hastane kontrolleri zor olacaktı. Araba şart dedik. Gel gör ki o araba yalan oldu. ben hamile halimle o kontrollere tek başıma iki minibüs değiştirerek gittim. Kendisi de izin alırsa maaştan kesinti çok olur diye gelmezdi. Bir keresinde iki saat boyunca ayakta gittiğim dahi oldu. Dönüşte yorgunluktan taksi ile geldiğim ve haliyle de o yola fazla para verdiğim için benimle tartışmıştı.
Ben öyle paraya ya da hediyelere aşırı düşkün bir insan değilim, yokluktan anlarım. Annem benle kardeşimi tek başına zorluklarla büyüttü.
Şu an şükür durumumuz iyi ikimiz de çalışıyoruz. Lojmanlarda oturuyoruz çok masrafımız da yok. İnsan bir kere olsun içinden gelip bir hediye almaz mı.
Doğum yapacağım zaman annem de yanıma gelmişti, sırf o, eşimin düşünceli olduğunu görsün aklı bende kalmasın diye dedim ki hastaneye gelirken bir çiçek al. Yüzsüzlük işte benimki. Ama maalesef ki yapmadı. Üstüne söylendiğimde de bana dediği şey, böyle şeyler söylenmez benim içimden gelmesi lazım.
Bu özel olacak ama en bariz olarak, benim beyaz eşyalarım vardı. Atandığımda taksitle almıştım. İkinci el iki kanepe ve televizyon da onun bekar evinden kalma. Alacağımuz tek şey bir yataktı ve bir buçuk senedir ayrı ayrı tek kişilik yataklarda yatıyoruz. Onu dahi alamadık. Sürekli ev küçük yer yok nereye koyucaz diyip duruyor. Tek kişilikleri çıkaralım diyorum bir spotçuya verelim gitsin. Yok çok az para verirmiş, ben letgo dan satıcam dedi ve bir buçuk sene oldu.
Size belki hep maddi şeylermiş gibi görünebilir ama evime annem, kayınvalidem, kayınpederim geldiğinde bir yatağımızın bile olmadığını görüyorlar ya çok zoruma gidiyor.
En kötüsü de bu ilişki beni çok değiştirdi. Tahammülsüz, fevri bir insan haline geldim. İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyor, sürekli yorgun ve mutsuz hissediyorum ve bunu çocuğuma yansıtmak en korktuğum şey.
5 aylık bebeğimle boşanmayı düşünmeye başladım. Ne yapmalıyım?