Evlenmeden karı - koca hayatı yaşamak doğru mu sizce?

Mesala evlenmeden aynı evde yaşamak , beraber uyumak, beraber tatillere çıkmak , en mahremini onunla paylaşmak doğru mudur sizce? Evlenmeden karı - koca hayatı yaşamak doğru mu sizce?

0|0
8996

En İyi Erkek Görüşleri

• Erkekler neden kadınla birlikte yaşasın ki bu saatten sonra. "Kadın beyanı esastır " olan cinsiyetçi, ayrımcı, erkek düşmanı ve feminist kanunlar varken, bir erkek nasıl tanışabilir bir kızla. Eskidendi onlar. F*ministler eseriyle gurur duysunlar. F*ministlerin istediği düzen tam olarak bu. Ayrımcı, cinsiyetçi , erkek düşmanı bir düzen kurarak erkek-kadın ilişkilerini tamamen bitirmek. F*minizm erkek ve kadın arasındaki aşka açılmış bir savaştır. O kadar çok taciz ve tecavüz iftiracısı kız var ki. Kanunlar erkekleri korumuyor, kadınları resmen tanrı olarak görüyorlar. Erkekler mgtow cu olmak zorunda. Erkekler kadınlarla sevgili olmamalı ve , evlenmemeli. Feminizm tamamen yok olup, erkek hakları tesis edilirse o zaman erkek ve kadın arasında sağlıklı ilişkiler kurulur ve tanışmalar gerçekleşebilir.

0|0
    0|0
  • Burda zaten yanlış olan şey evli olmadıkları için kolay vazgeçebilmeleri.
    onca şeyi yaptıktan sonra birbirlerini bırakıp aynısını başkasıyla da yaşıyorlar biraz özeliniz olsun Evlilik bu yüzden kutsal birşey. Her tartışmada ben gidiyorum diyemezsin evliyken

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Hayir degil örfümüze de inancımıza da ters bir durum

4|9
    3|6
  • bu genç bireyler için değil de daha olgun, ikinci üçüncü evliliğini yapacak olanlar için çok daha uygun.
    günahı sevabı kağıt parçasıyla, bez parçasıyla ölçenler için ise akıl dışı durum.
    evlilik sorumluluk demektir. bir yaştan sonra çoluk çocuğun kocanın mesuliyetini almak istemeyen, hayatın keyfini çıkartmak isteyenler, karşısındakinin dertlerini değil mutluluğunu paylaşmak isteyenler pekala yapabilir. ama dediğim gibi genç bireyler için biraz riskli...

0|1
    1|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 94

• Karakter meselesi bana göre değil...
    Sevgili olmak da dahil...

0|1
    0|0
  • Evlenip yapmak varken bunu niye evlenmezsiniz ki?
    Gerek var mı?

Her adımın günahla, her dakikan sevap arasında sadece nikah var..
    Niye bunu yapmazlar ki?
    Ahmaklık olur..

#Vesselam

4|1
    1|0
  • Evlilik öncesi cinsel ilişki kültürel, ahlaki, dini ve psikolojik boyutları olan ama son derece kişisel bir yaşantıdır. Dolayısıyla, bu yaşantının doğru, yanlış ya da nötr bir yaşantı mı olduğunu kişinin kim olduğu belirleyecektir bence..

2|1
    0|0
  • Evlenecegin kesin olursa olur da ama işte kader diye bişey var nikah günü şaşmazmış ya engel cıkar olmassa diye düşüneceksin bence olmasa daha iyi

4|3
    0|0
  • gönül imzayı attıktan sonra evlilik olur yasal imza atılır.

Kısacası önemli olan imza parçası değil gönüllerin bir olmasıdır. O yüzden gönüller bir olup karı koca hayatının yaşanmasıda gayet doğaldır.

1|0
    0|0
  • Hadi yaşadılar her herzeyi haram haram yediler anlasamadilar biri başkasına biri başkasına nerede edep , haya, ar, namus, benlik, sadakat onlarında bir kenara koydum din imandami yok medeniyet oylemi acaba Avrupa medeniyeti kimden öğrendin biz kime ozeniyorsunuz yazık yazık adamlar banyo yapmayı WC yıl dahi bizden öğrendiler

1|0
    0|0
  • Doğru buluyorum. Uygun biriyle ilerde böyle yaşayıp çocuklar yapabilirim.

1|1
    1|1
  • Yani birlikde yaşamayı sadece cinselliğe döküyorsunuz ya pes doğrusu komik yorumlar bide hayır olmaz diyenler hangisi sevgilisi ile beraber uyuyup tatile gitmek istemiyorki edebiyata lüzum yok

0|0
    0|0
  • Yanlisss.. Evlenmeden onve herseyi tuketirsen evlenince yemeye bisi kalmio.. Yasayarak tukettigin hic biseyin tadi bir imza ile harekete gecmez

0|0
    0|0
  • Evlenmeden karı-koca yaşayanlar ileride ayrılınca hayatlarına
    Kocakarı olarak devam ederler

0|0
    0|0
  • Bana göre olumlu ve doğru. Toplumsal anlamda veya inanışlar kapsamında doğru veya yanlış diyemem.

0|0
    0|1
  • Evlenmeden paylasinca ne oluyor anlamiyorum... imza ve cuzdana guvenmek niye

1|0
    1|1
  • Bana gore din ve mantık yanlış olduğunu söylüyor, çıkıp milyonlarca insana bu doğrudur demek hiç mantıklı gelmiyor düşününce.

0|0
    0|0
  • Ben yaşadığım için söylüyorum gayet güzel bir deneyim hiç bir problem de olmuyor erkeğin evine tek gecelik girip çıkmak daha mantıksız ona bakarsanız saçmalık yani he ana düzgün birisi lazım tabu

0|0
    0|1
  • sıfır arabaya bile fabrikasında usta başı binip test ediyor. denemek önemli. tonla para harcayıp düğün dernek yapılacak sonuçta😂😂 taraflar belki birbirinden randuman alamayabilir

0|0
    0|1
  • Tabi ki de hayır imzasız olmaz, imza mühim, imza önemli, o bizim her şeyimiz (!)

0|0
    1|0
    • Evlilik ve sevgililik arasında ki farkın sadece bir imza olduğunu düşünüyorsan bu senin eksikliğin bence 🙂

• eksiklik hahaha 😅

• Herkes nasıl istiyorsa öyle yaşar kimse düşünmesin bu meseleleri

1|1
    1|1
  • doğru bunun için belediyenin vereceği yazılı izine gerek yok kadın ve erkeğin isteyip birlikte karar vermeleri yeterli

0|0
    0|1
  • Dogru insanla dogrudur. Yeterince taniyorsan bir mahsuru olmaz. Kadin ya da erkek en kucuk bir suphe varsa olmamasi gerekir.

0|0
    1|1
  • Yaşam tarzına bağlı. evlenmek için bir çok şeyi yaşayıp karşı tarafı iyi bir şekilde tanımamız gerekiyo

0|0
    0|2
  • Tabiki değil, gezersin tozarsın eğlenirsin biyerlere gidersin ama tatile çıkmak aynı evde kalmak doğru değil

0|0
    0|0
  • Evlenmeden aşırı yakınlık derecesi birbirinden uzaklaştırır. İster istemez böyle oluyor

0|0
    0|0
  • eğer evlilik kesinse olabilir. hatta zevkli bile oluyor :)

0|0
    0|1
  • Dogru en azından resmiyete geçmeden birbirini daha iyi tanıyorsun, bir ay sonra boşanmıyorsun

1|0
    0|2
  • Evlenmek okadar zor ve sorunlu birşey ki artık olay oraya doğru gidiyor

0|0
    0|0
  • Güzel ama yanlış düşünceler yanlış hareketler heleki iki taraftan biri çıkarcıysa hiç doğru değil

0|0
    0|0
  • Bence yanliş bir secim bu iki taraflıdadirek dost hayatına giriyor bu kisiler oyle gormese bile dısardan oyle gorurler

0|0
    0|0
  • Öncelikle günah ve eğer senin için günah olamsı sorun değilse neden evleniyorsun ki sonuçta evilikle bir farkı yok

0|0
    0|0
  • Değil karekterime ahlakıma uyan bir yaşam biçimi değil.

0|0
    0|0
  • Başkalarına bir şey diyemem ama ben doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    64

Kızlar Ne Diyor 87

• Çok yanlış

0|1
    0|0
  • Bir yerde doğru bir yerde yanlış.

0|0
    0|1
  • Yanlış.

1|0
    0|0
  • Normal bir durum bu, insanlar bunu daha çok yapsa evlilikte olacak sorunlardan kurtulmuş olur. Bir çok insan evlenince bu bana uymadı bu insan o insan değilmiş diyor. Fakat kültür olarak buna uygun değiliz kafa yapılarımız gelenekler herşey bunu yapmamıza engel.

0|1
    0|4
  • Dinen uygun değil. Hele benim KARAKTERime hiç uygun değil👍 Yani bu tür yaşayanlara saygı duymak lazım ama hoş bulmuyorum. Nerde ne olacağı belli olmaz. Resmiyette nikahın yoksa bu kadar rahatlık, yanlışda saçmada.

1|0
    1|0
  • Aynı evde yaşamak yanlış değil. Mahremini paylaşmak yanlış. Aynı evde kalmak evlilik öncesi tecrübe gibi ilişki ciddiyse aynı evde kalarak birbirinizi daha iyi tanırsınız.

0|3
    1|3
    • Sevgilinle beraber yaşayıp yan odada mastürbasyon yapmayı mı tercih ediyosun doğru mu anladım ben?

• Neden evlilik dışı beraber yaşıyorlar çünkü artık evliliği zrlaştırıyorlar maddi açıdan evlenince biraz daha fazla yük bineceğini düşündüğü için evlilk dışı yaşamaya karr veriyrlar

0|0
    0|0
  • Bir süre denenmeli bence yoksa iki taraf hazırlanmış hep dışarı süslü püslü buluş adam kadın evde nasıl bilmeli evleneceğim sonuçta bir insanı en iyi ev ortamında tanırsın maskeler en çabuk orada iner sadece cinsellik olarak bakılmalı. İki taraf ta evet ben bu kadınla adamla bir ömür aynı evi hayatı paylaşırım diyorsa evlilik olur.. Kimse de masum ayağına yatmasın bence.. Her şey ters bize göre ama neler yapılıyor

0|0
    0|1
  • Italiada bu çok normal yani hatta böyle iyi oldukları için evlenmiyolar.. Hatta kiliseye evlilik için para veriyolar ve bu yüzden böyle rahatlar diye evlenmiyolar.. ve buna Convivenza diyiliyor. Ama bu Türkiye 'de de oluyor sanırım

0|0
    0|1
  • Evlenmeden tanımak böyle bir şey galiba.. Eleştirmekte istemiyorum kimler nasıl istiyorsa öyle yaşıyor ama iyi ama kötü evlenip te 2 ay olmadan boşanan var bırakın kim ne yapıyorsa yapsın ya

0|0
    0|0
  • Zira günah...
    Edep diye bişey kalmadı ya...
    Herşeyin b*k'unu çıkardılar...
    Helalin olmadan neyi yaşıyorsun?
    Çok istiyorsan al nikahına...

0|3
    2|0
  • Değil bunları normalleştire normalleştire insanlar mahremiyeti unuttu. Günümüzde evliliklerin bozulmasında büyük etken bence.

0|1
    1|2
    • Aynen evlilikleri hep bu bozuyor hep dış güçler. Batının alçakça oyunlarından bir bunlar.

• ÇOK rahat olamazsınız ve her an ayrılabilme ihtimali olduğu için biraz sağlam olmayabilir evlenip rahat yaşamak daha mantıklı bence çevreden de baskı görmezsiniz

0|0
    0|0
  • Artık bilinç altımdan mıdır nedendir bilmem ama evlenince sanki çabuk sıkılıyor insan evlenmeden daha iyi gibime geliyor.

0|1
    0|3
  • Güzel bir hayat ama ben kabullenemezdim sanırım. Benimle o anları yaşamak istiyorsa sorumluluk almalı ✩

0|0
    0|2
  • Bence doğru değil. Evlenene kadar herşeyi yaşıyorsun. Evlendikten sonrada hevesleri kalmiyor boşanma oluyorr tabi bana göre 🤗

1|0
    1|0
  • Bir insanla evlenmek istiyosan tabikide aynı evde yasamalisin hak ve hareketleri bunları bu şekilde görürsün anca

0|0
    0|0
  • Bazı şeylerin evlilikte yaşanması daha güzel. Aynı evde kalmak gibi

0|0
    0|0
  • Erken sıkılırsinuz bir anlami bir esprisi kalmaz

0|0
    0|0
  • Yanlışı savunuyo şuanki nesil demekki benim kafa geriii

0|2
    0|0
  • Yorumları okuyup gülmek için geldim. Güldüm ve geri gidiyorum.

0|0
    0|0
  • Madem öyle olacak evleninde bir anlamı olsun bunları yaşayıp bir sözle birbirini bırakan insanlar var , anlamı kalmaz

0|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum. Öyle bir hayat yaşayacaksam neden evleneyim ki

0|1
    0|0
  • insanların kendi kararları bu konuda birsey diyemem

0|1
    0|0
  • Bence değil yani dinen ama birbirini de daha iyi tanımak var işin ucunda bilemedim🤷🏼‍♀️

0|0
    0|0
  • kesinlikle yanlış! en karşı olduğum şey geniş kişilere tahammülüm yok.

0|1
    1|1
  • Neden olmasın genelde evlilik provası olarak düşünülebilir aynı evde yaşamak

0|0
    0|2
  • Cok yanlis bence.
    Evlenince o heycani yasamak cok baska.

0|0
    0|0
  • Bunu doğru bulmuyorum. Biz türk ailelerine göre biz yapı değil. Gevurlara özenmeyi kesin bir yahuu

0|0
    0|0
  • Haram.

1|4
    1|1
  • Kızlardan görüşlere devam
    57
Yükleniyor...