Kapat

Evli olmanın mı pozitif yanları daha fazla, bekar olmanın mı?

Evli olmanın mı pozitif yanları daha fazla, bekar olmanın mı?

4|3
97114

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşleri

• Evlilik iyidir evlenin çoğalın dicem de bebek mamaları 150 gayma olmuş bezler desen ohooo 😂 evlenin ama çok çoğalmayın 🤣

2|0
    0|0
    • 2gün

😂😂 çok haklısın kız

• 2gün

Valla evli falan değilim ama gerçekten evli çocuğu olan insanların işi çok zor. Allah en çok onların yardımcısı olsun.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 113

• Doğru kişiyle evlilik, onun dışında bekarlık daha rahat

8|2
    1|0
  • Bu hayatta her işin getirdiği bir sorumluluk vardır. Evliysen sorumlulukların farklı bekarsan daha da farklı. Şahsen evliliğin sorumluluklarının zor olduğunu düşünüyorum ama değecektir. Düşünsenize sevdiğiniz kadının hatta en çok sevdiğiniz 2. kadının hayatını beraber paylaşıyorsunuz. Onun gözlerine bakarak gülümsüyorsunuz. Onun gülüşüyle huzurlu oluyorsunuz. Bir asrın yarısını Allahın izni ile beraber geçiriyorsunuz. O kadınla bereber aynı sofrada kahvaltı yapıyorsunuz. O kadınla beraber çalışıyorsunuz. O kadınla vakit geçriyorsunuz. Ve en önemlisi o kadından nur topu gibi bir çocuğunuz oluyor. Hayatınızı ortaklaşa ona adıyorsunuz. Onla beraber gülüyor onla beraber ağlıyor onla beraber yatıyorsunuz. Hayatta evlattan en değerli ne vardır ki? Şahsen bu güzellikler dururken bekar kalmayı kim ister? Tamam bekarken istediğini yapabilirsin çoğu istediğiini ama o istediklerini ailenle yapman daha hoş ve güzel olmayacak mı? Evliliği bekarlığa yeğlerim ama lütfen sevdiğiniz kadın ile karakterinizin uyuştuğu ben bunlar ne 50 senesi 50 asır yaşarım dediğiniz kadınlar evlenin. Görücü usulü evlenmeyin mecbur kalmadıkça. Zaten nasipse her türlü karşınıza çıkar. Siz sadece zamanı akışınıza bırakın ve doğru zamanı geldipinde harekete koyulun.

Bu arada evli değilim :)

2|0
    0|0
  • Evlilik, bir üst leveldir insan için..

Bekarlığa oranla daha keyifli, daha ağır sorumluluk demektir..

35 yaşına gelip de evlenmemiş, evlilikten kaçan insanlar, gözümde korkaktır..

Evlenip de evliliğini sürdürememiş insanlar da beceriksizdir..

#Vesselam

1|1
    0|0
    • 2gün

Çok buyuk konusma abiiiii😑😡

• 2gün

Herkes çocuklarinin zorundaliklarini yasiyor. Kimse kimsenin kara kaşı kara gözünü beklemiyor :) mutlu olan o kadar az insan var ki. Bence insanlari korkak olarak adletmeden önce, neden korktugunun uzerine gitmek lazim. Korkmuyorum ama realistim, mutlu bir evlilik hayali kurmuyorum.

• 2gün

@4-hesapsiz mutluluk zaten medeni duruma bağlanmaz.. Kişi bekarken de mutluysa, mutlu olmayı beceriyorsa evlenince de mutludur..

Bekarken de mutlu olmayı beceremiyorsa, evlenince iki katı mutsuz olur..

Realistlik, mutsuzluk demek değil, ben de realiteyi söylüyorum? 🤔
      Kötü bir şey olsaydı evlilik tavsiye edilmezdi 😌

Mutsuz evliliğe bak kendini şartlandırmışsın 😊 O zaman zaten mutlu olmayı bekleme

Elbette güllük gülistanlık olmayacak evlilik ama bekarlığa 10 basar..

• Bu capsi bende gördüm. Bunu soru haline getiremedim ya vay benim yalnızlığıma 😂

4|2
    0|0
  • Evli olacağın kişiye çok güvenmek lazım çok güvendiğin birine sahip olmak güzel bir duygu ama ona böyle güvenirken sana yapacağı yanlış olursaaaa ona ne kadar dayanır yürek bilinmez onun için ben bunları düşünerek bu riski alabileceğim birini bulamıyorum ve böyle rahatım :)

1|0
    0|0
  • bir kere bekar olmak daha. güzel.. şöyle diyim en basitinden evlenince bunun masrafları iki katına çıkar ve sen o masraf parasıyla en kral otelde 1 hafta kalırsın ve. harika zaman geçirirsin
    sonra eşyalar falan bir anda başkasının zevkini görmiceksin seversin ya da sevmem bilemem ama insan bir evi kendi zevkine göre. yapmalı... ondan dolayı yani yaşasın bekarlık kahrolsunn evliler

1|0
    0|0
  • Mutlu bir evliliğin pozitif yanı daha çoktur diye tahmin ediyorum.
    Ben de evlilik için o yüzden bekarlıkta pozitif olarak gördüğüm eğlenceli şeyleri eşimde de olmasını temenni ediyorum.

0|0
    0|0
  • Ben karşımdaki kadini evlenecek kadar sevdiysem benim gibi bir essekle evlenemsine izin veremyecek kadar kadar deger vermisim demektir ama mutlu bir evlilik her şeyden daha iyidir bekarlik sultanliktir diyenler doğru kişiyi bulamamistir daha maalesef

1|0
    1|0
  • Asu hanim bekarlik cok guzel zaman sorunum yok. Karisan eden yok, kiskanan yok. Kendi hareketlerimden kendim sorumluyum. Evlilik oyle degil. Evde bekleyen birileri var. Benden guzel bir cift kelime ilgi ve sevgi bekleyen es ve cocuk harcamalari bile dikkatli yapmali, onlara zaman ayirmali ve ihmal edilmemeli her yonden evlilik cocuk oyuncagi degil.😉

0|0
    0|0
  • Merhabalar ben "Evlilik" üzerine konuşucağım;
    Bence evlilik sorumluluk, saygı, anlayış, vs. gerektirir
    Öncelikle nasıl bir insanla evleniceksin o önemli !
    Seni anlayan, çok sıkmayan gerektiği yerde kıskanan, seni anlayan, seni gerçekten seven, saygı gösteren, vs. bir insansa "Pozitif" yanı daha çok olur.
    amma velakin bu kişi bunların tersiyse o kişiyle evlilik "Negatif" yanı daha çok olur.

Bekarlığı diğer yazan insanlardan bakarsınız artık :D
    Benim düşüncem budur iyi akşamlar.

0|0
    0|0
  • Erkekler için bekarlığın çok pozitif yanları var mesela eve istediğin saatte gelirsin paranı istedigin gibi harcarsın biriktirmek zorunluluğun yok kadınlar için de evliligin pozitif yanları var kocasıyla istediği saat istedigi yerde rahatça kimseye hesap vermeden oturabiliyor gezebiliyor evde sürekli şunu yap bunu yap diyen de yok

0|0
    0|0
  • Dogru kisi ile cennet olan evlilik yanlis kisi ile cehennem olabiliyor..
    Bekarligin da pek bir artisi yok sonucta herkes artisi cok dese de.. :/

2|0
    0|0
  • Buraya bekarlık yazan kadınların çoğunluğu hayatlarına giren öküze sitem ediyor sadece.

2|0
    0|0
  • Tabi ki bekar olmanın pozitif yanları daha fazla. Evlilik iki kişinin daha rahat bir şekilde cinsel ilişkiye girmesinden başka bir işe yaramıyor.

0|0
    0|0
  • evli olmak ciddi manada daha pozitif tabi iki gönül bir olunca

0|0
    0|0
  • Evlilikte rota ve planlar bellidir. A ve B planları her zaman hazırdır. Bu evliliğin pozitif yanları.
    Bekarlığa rota belli değil. Tamam o kız senin bu erkek benim ama ya sonrası.
    Her zaman için evlenebilen evlensin derim. 😂😂

0|0
    0|0
  • Kendinden başka düşüneceğin bir insan daha sonra belki 2 sonra belki 3 belki 4 .. ilk 3 -4 yıldan sonra standarta bağlıyo sevgi heycan azalıyo belki bitiyo zor ve zahmetli bir iş

0|0
    0|0
  • evli olmak iyidir. gerçekten çabaya emeğe yaşamaya değer birisi var hayatında.

1|0
    0|0
  • Eşine baglı eş vardır dunyanı cennet eder eş vardır dunyanı cehennem eder

0|0
    0|0
  • İnsanına göre değişir bence. Bazı insanlar vardır evli olmadan yarım kalır. Bazı insanlar vardır evlenmemesi gerekir. Siz hangisisiniz önce onu analiz etmek lazım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    93

Kızlar Ne Diyor 95

• Anan gider baban gider geriye elin oğlu kalır hasta olsan o bakar. Tabi eşi doğru seçmek lazım yalnızlığı sevsem de evlilik gerçekten muazzam olay mesela Şu an kim bilir benim evleneceğim insan ne yapıyor inş uyuyordur çünkü bu gece ben uyuyamayacagim

0|0
    0|0
  • bu kişiye göre değişir usta kişi isterse evliliğin pozitif yanlarını savunur ki yine kişi isterse bekarlığın pozitif yanlarını savunur amma velakin bana göre evlen gaç git buralardan gız ama doğru kiişiyi bulunca 😉

0|3
    0|0
  • benım fıkrıme gore bekarlık kadar guzel bısey yok. ıstedıgını gıy ıstedıgınle konus ıstedıgın yerde takıl gez dolas hıckımse karısamaz. Hele bıde cok yakın arkadasların varsa bırlıkte tatıle gıt hayatın tadını cıkar falan fılan cok guzel bı olay bekarlık.

1|0
    0|0
  • Bekar evinde yasarken bekarlik harikaydi isten cikip ana evine geri donunce evlenmek icin gun saydim bir yastan sonra aileyle yasanmiyor kendi duzenimi kurayim diyorsun

0|0
    0|0
  • Evlilik sorumluluk demek bazı özgürlüklerin kısıtlanabilir ki bu oldukça görünen birşey, baba evindeki gibi rahatlık olmaz çantamı alıp ben çıkıyorum deme lüksüm olmaz.
    Bu yüzden ben bekarlığı seçiyorum evlilik cehennem bekarlık sultanlıktır

0|0
    0|0
  • Insanlarin hayattan beklentilerine gòre değişir ikisinin de olumlu olumsuz pek çok yönü var. evlilik kötü bişey olsa millet 2. 3. evliliklerini yapmaz diye düşünüyorum. Siz doğru insanı bulamadınız diye evlilige bok atmaya gerek yok 😄

0|0
    0|0
  • O değil de milletin evlilik anlayışı sadece cinsellikten ibaret olmuş. Aynen gençler topunuz bekarlık diyorsunuz iki gün sonra evleniyorsunuz ne iş ya 😂

0|2
    0|0
  • kişiden kişiye değişir. Kimilerini ailesi öyle kısıtlar ki evliliği özgürlük olarak görür. Ama kimileri zaten özgürdür. Kimilerinin kimseye ihtiyacı yoktur yalnızlığı sever. Kimileri hayatımda sırtımı yaslayabileceğim güveneceğim biri olsun ister.

0|0
    0|0
  • Bekarlık çok güzel , sevip sevilmekte çok güzel. Yürekten seviyorsan her gün sevdiğin insanla gözlerini açmakta çok güzel.

0|2
    0|0
  • Bekarlık iyi ya. En azından sadece kendi akrabalarına katlanıyorsun. Evlenince akraba sayısı iki katına çıkıyor.😅

0|0
    0|0
  • Görseldeki sebepten ötürü evlencem zaten. Canım istediğinde dışarı çıkcam.

0|0
    0|0
  • Belli bir yasa kadar bekar olmanin belli bir yastan sonra evli olmanin avantaji var bence 20de evlenirsen hayatini karartiyosun

0|1
    0|0
  • Evli olmanın. Çünkü kendi kurduğun hayat ve kendi istediklerin. Tabi nasibimizde varsa istediğimiz şey😀

0|0
    0|0
  • Allah korkusu taşıyan eşin olursa evlilik muazzamdır.

0|4
    0|0
  • Evlilik bu kadar pozitif bir şeyse, neden bekarlık sultanlık. Bunu açıklayın önce. Ama haklı kız, özgürlük boyutu çok fazla

0|1
    0|0
  • Valla bekarlığımın ekemğini yiyemedim. Aslında bekarlık iyi de, neyse artık penaltıya kaldık. penaltı da evlilik oluyo bu arada

0|1
    0|0
  • Bekarlık güzel gibi. Kimle evli olduğuna göre degisir

0|1
    0|0
  • Asıl evli olan evde kalır Mantığından yola çıkarak bekarlık diyorum 😂

0|0
    0|1
  • Şimdilik bekar kısmını biliyorum bir bilene sormak lazım😊

0|1
    0|0
  • Doğru kişi ile aile olmak güzeldir diye düşünüyorum. Bekarsan da ayrı evde ve kendi kazancın varsa güzel

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    75
Yükleniyor...