Aşk Hayatını Boşluğa Düşüren Sebepler

Her insan, terk edilmeye, ayrılık acısı yaşamaya ve aldatılmaya mahkumdur. Hayatın acımasız bir gerçeği olan bu nedenler, aşktan soğumamıza ve adeta nefretle bakarak kendimizi yalnızlığa ittirmeye götürmektedir. Aşksız bir yaşam sürdürmek, insanoğlu açısından pek mümkün değildir. Her insan sevilmeye ihtiyacı olduğu kadar sevmeye de muhtaçtır. Yalnızlığın getirmiş olduğu bir takım ruhsal sıkıntıları, hepimiz biliyoruzdur. Bir insan yalnız başına kaldığı zaman, içinde birikmiş olan acıların artmasına ve birikerek ruhsal sağlığını bozabilmektedir. O yüzden sevin ve sevdirin anlayışını benimsemek gerekir.

Çirkinim ki ben... Kim ne yapsın beni!

Aşk Hayatını Boşluğa Düşüren Sebepler

Dış görünüşün en önemli bir faktör olduğunu düşünen algıları bir kenara bırakmak gerekir. Çoğu insan aslında dış görünüş meraklısı gibi gözükse de bir süre sonra güzelliğe olan tutkusu bitmektedir. Sadece, yaşımızdan dolayı ve gençliğin vermiş olduğu o enerjiler bizi böyle düşündürüyor. Olgun insanlarının çoğunun güzellikten çok o insanın hayatına, kariyerine, eğitim durumuna, ailevi yaşantılarına ve karakterine bakmaktadır. Çünkü, o insan artık olgun bir beyne sahip olduğundan güzelliğin geçici olduğunu bilir.

İlişkiye girdim ve artık evlenemem!

İlişkiye geçmiş zamanda girdin diye seninle kimse evlenmez düşüncesini bırakmak gerekir. Cahil bir anlayışı kendine yakıştırabiliyorsan bu cümleyi kurman doğaldır. Olgun bir birey olan erkekler, kızlık zarının bilimsel olarak neden olduğunu bilmekte ve namusun orada olmayacağı bilir. Her insan mutlaka sevgisi uğruna bir takım hatalar yapabilir ve sevebilir de... Sevmek bizim elimizde olmayan anlık bir tutkudur sonuçta. Haliyle, bu düşünce anlayışını bırakın.

Erkeklerin hepsi aldatmaya meyillidir.

Genel olarak kadınların düşüncesinde kalıplaşmış olan bir düşüncesidir. Aldatılan kadınların çoğu erkeklere suç bulurken, kendilerinde hata aramazlar. Olayın traji komik kısmı da budur. Sen erkeğini mutlu edemezsen erkek seni ne yapsın? Erkeklere kusur bulacağınıza biraz da kendinizde arayın ki aldatılmayın!

Kadınların c*nsel tabuları var.

Aslında kadınlar erkeklerden daha çok isteklidir. Sadece, onlar toplumun dayatmasından dolayı bastırıyorlar. Evlenmeyi bekleyerek kendisini özel bir insana saklamaktadırlar. Aslında böylesi daha güzel değil mi? Düşünsene, senin için kendi hormonlarından vazgeçen bir kadının fedakarlığını görmek kadar güzel ne olabilir?

Beklentiler aşkın ömrünü kısaltır.

Bir erkeği ve kadını severken beklentinizi olduğunca düşük tutmalıyız. Beklentiler yüksek olursa partnerine oluşan baskı artacak ve bu yönden aşkın yerine aldatmalar alacaktır.

Aşırı kıskançlık korkutur.

Sevdiğinizi tabii ki sahipleneceksiniz. Fakat, sahiplenirken de hayvani duygulardan uzak bir şekilde kıskanmak gerek değil mi?

Fikir alışverisi önemlidir.

En büyük sorunlardan birisi de budur. İnsanlar asla kendilerini partnerine iyi bir şekilde ifade edemiyorlar. Bu yüzden sorunlar artacaktır. İlişkiye başlarken mutlaka her şeyinizi paylaşmaya çalışın ve güveninizi gösterin!

Maddiyat aşkı öldürür.

Çok fazla lükse tutkunluk veya parayı kafaya takmayın. Aksine, sevdiğimle beraber kazanırız diyerek özel hissettirin kendinize. Parayı amaç değil araç olarak görmeyi bilmek lazım.

Hayallerinizi birbirinizle paylaşın ve beraber gerçekleştirin.

Hayalsiz bir insan, yürüyen ölüye benzer. Hayalini paylaşmayan bir insan ise, suskun bir boğaya benzer. O yüzden hayallerinizi birbirinize anlatmayı ihmal etmeyin.

Tartışmak aşkın heyecanıdır.

Beyin fırtınası yapılması gerektir. Arada kavga edeceksiniz ki sevginizin gücünü görecekseniz. Küçük bir tartışmada partneriniz kaçıyor mu yoksa sevgisine bağlı mı onu öğrenebilirsiniz.

Her şeyi partnerinize yüklemeyin.

İş bölümü olmayan bir aşk hayatı sürdüren kişiler de oluşan sorunlardır. Ev işleri en büyük sorundur. Gerektiğinde, siz de ona yardımcı olarak gönlünü alın.

Kadınların hassas durumlarına dikkat edin.

Kadınların regl olduğu zamanlarda mutlaka alttan almayı deneyin. Onlara küçük sürprizler yaparak gönlünü alın. O kadar kan sen de kaybetsen agresif olursun!


0|1
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

  • Onedio dan mi çalışıyorsun gamer?

    0|0
    0|0
Yükleniyor...