Aşk Acısı Çekenlere Verilmeyecek Tavsiyeler

Lpies

Aşk acısı çekenlere kendi hikayemi anlatmıştım zaten bu süreçleri, süreçlerin nasıl işleyişini vs vs. Bu tip konuları sıkı takip eden birisi olarak verilen bazı yanlış tavsiyeler telkinler görüyorum bunlara değinmek istiyorum.

1- "Milletin ne dertleri var seninki de dert mi"

Böyle diyen bir arkadaş yeni seni takmıyordur umurunda değildir, ya da daha önce hiç aşk acısı yaşamamıştır. Aşk acısı bir süreçtir, hastalık gibidir bu cümleyi kuran arkadaş şunu kavramamıştır; sen yarın o adama desen kıyamet kopacak, o derki "onu son kez görebilecek miyim acaba?"

2- "Böyle karaktersiz biri için üzünülmez bile, DEĞMEZ"

Aşk Acısı Çekenlere Verilmeyecek Tavsiyeler

Öncelikle o kişi ne kadar karaktersiz, kişiliksiz ve duygusuz olursa olsun bunlar aşk acısı çeken kişi için pek bir şey ifade etmez başlarda. o bunun sonradan zaten farkına varacak. Şu an o hayellerindeki sevgiliyi öldürüyor kafasında ki kendi yarattığı profilin yasını tutuyor. Onun için ona ne kadar böyle telkinler verirseniz verin, ona anlık bir mutluluk sağlar sonra zaten yine kendini o boşlukta, acıda ve yasta bulacak.

3- "Yeni birisini bul, Çivi çiviyi söker"

Aşk Acısı Çekenlere Verilmeyecek Tavsiyeler

Yok böyle bir şey arkadaşım. Aklından bu fikiri geçirme sonu ne olacak biliyor musun? Çıktığın o yeni insan da senin aşk acını çekecek. Neden mi onda eskiden parçalar arayacaksın sürekli, o parçaları görmedikçe ondan soğuyacaksın hatta yüzünü görmeye bile tahammül edemeyeceksin bir süre sonra, o yüzden çıkar bu fikri aklından. Ha ne zaman çivi çiviyi söker biliyor musun? Aşk acını hakkıyla yaşayıp rahat nefes alıp artık yeni bir ilişkiye hazırım dediğin zaman hazırsındır. Aksi halde sonuç hüsran.

4- "Zamana bırak"

Aşk Acısı Çekenlere Verilmeyecek Tavsiyeler

Belkide aşk acısı çekenlere verilen en klişi ve bir o kadar da doğru olan tavsiyedir ama eksiktir. Neden zamana bırakıyorsunuz hiç düşündünüz mü? Niye herkes bas bas zamana bırak diye bağırıyor. Çünkü duyguların ömürü vardır. senin bilinç ve altın zaten sana yardım edicek ama önce senin bu duyguları yaşaman gerekiyor. En dibi görüceksin kardeşim kim ne derse desin sen bunları okuyunca belki anlık rahatlayacaksın ama yine o boşluğa gireceksin. Bunları bilmek ne işe yarar biliyor musun süreci hızlandırır. Çünki dersin ki ben hastayım ve geçicek. Hani şu hiç geçmeyen aşk acıları varya onlar takıntılı insanlar, önüne bakmayan olduğu yerde kalan insanlar. Sen yeter ki geçiceğini bil onu takıntı haline getirme geçer. Akışına bırak sürekli onu düşün anılar gelsin önüne inan azalıyor sadece takıntı yapma.

Bkz bunlar benim aşk acısı sürecim:

Başlangıç:https://www.kizlarsoruyor.com/ayrilik/a48403-benimki-bir-hayal-kirikligi-hikayesi

Bitiş: https://www.kizlarsoruyor.com/ayrilik/a53713-terk-edilen-ayrilan-arkadaslara-hitaben

Ve buda son noktam olan bencem Aşk acısı için; Ben demiyorum ki onu unutacaksınız ya da hiç hatırlamayacaksınız. Sadece ona karşı soğuyacaksınız bu iyi bir şey değil mi, unutmaktan daha etkili? Öyle bir zaman gelecek ki ; Sınıf arkadaşın Ahmet senin için neyse o da, o olacak ve Öyle bir an gelecek ki Hayatına yeni gelen birisi onunla ilgili olan bütün anıları rafa kaldıracak sen zorla ordan indirmedikten sonra bir daha hatırlamyacaksın bile, Hatırladınmı da tebessüm edip geçersin artık.

Unutmayın her şey beyinde biter!

Aşk Acısı Çekenlere Verilmeyecek Tavsiyeler
7
5
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
5Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Erkek Görüşü

 • mehmetcetiin09
  En iyisi kendine haline birakmak.
  Teselli onu kandırmak olur.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • yarenbirsen
  Zamana bırakılmalı ama.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Lpies

   zaman tek çözümü zaten tam okumadın heralde yazdığımı ^^"

  • yarenbirsen

   Herşeyi zamana bırak doğru bence
   Geniş bir kavram eksik değil

  • Lpies

   eksikliği şuydu doğru anlatılmıyor bu yüzden çeken arkadaş geçmeyecek bu diyor

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

64
 • kitap_
  İnşallah dedigin gibi olur. Yavaş yavaş sindire sindire unutulur...
  • Lpies

   sindire sindire unutulur o boşlukları yeni bir şeylerle doldurmak lazım ama kitap arkadaş yeni insanlar vs vs

  • kitap_

   Şahsen çok mutlu olmam gereken donemde mutsuzum. Sirf onu unutamiyorm diye. Başka biriyle denedjm onu da yari yolda biraktim yapamadim.

  • Lpies

   Yanlış yapmışsın başkasının kalbini kırmasaydın keşke :( bak benim durumum acayip kötüydü ben ünvde de 2.5 ortalamanın altına inmezdim 1.05 ortalamam geldi Şu an mutlu olabiliyorum başka bir kızla deneyecektim ondan olumsuz cevap geldi yine de koy vermedim bende bir aşk için gereken her şeyden çok fazlasının yapmanın gururu vardı ne olursa olsun ben kaybetmedim bundan çok eminim

  • Hepsini Göster
 • Gunaydiinnn
  Kimseden tavsiye istemiyorum artık az ötede oynasunlar yeterli
 • Gzmgzmmm
  Ölüceğimi sanmıştım, nefessiz kalmıştım, dünyam kararmıştı... Bir yandan da diyordum Allah ölüm acısı vermesin bak ailen sağ ve yanında.. Ama naparsam yapayım, ne düşünürsem düşüneyim hafiflemiyordu. Bana zarar vermeye başladığı psikolojimi bozduğu halde kötü yönlerini değil, ısrarla iyi günlerimizi düşünüyordum sürekli ve gelecek hayallerimzii.. Hepsi yalan oldu yazın evleniyorduk ama ayrıldık. Yaşamayan anlayamaz derler ya aynen öyle işte Allah yaşatmasın ve Allah beterinden korusun.. Zamana bıraktım biraz daha iyiyim ama sol yanı yanıyor insanin ve baskasına güvenemem artık diyorsun bir 5 yıl sonra başkası nasıl sevilir ki diyorsun. Allah yardımcımız olsun.
 • Karaktersiz2
  Aynen katılıyorum
 • DisIsSparta
  agla demek.
 • Gizli Üye
  Güzel yazmışsın. :)
 • Gizli Üye
  Hepsini bana verdiler :)
 • Gizli Üye
  Haklısın bence
 • Gizli Üye
  Bu değerli paylaşımın için teşekkürler.
 • Gizli Üye
  emeğine sağlık güzel paylaşım!!!
YÜKLENİYOR...