Koç Burcu ile Diğer Burçların Uyumları

Galagalagala

Koç Burcu ile Diğer Burçların Uyumları

Koç Burcu ile Diğer Burçların Uyumları

Koç koç uyumu: Uyumludur hem de çok ama ya kısa sürer ya da çok uzun bu koçun duygularına bağlıdır ikisi de yüzeyseldir duygusal değildir en çok birbirlerine uyarlar.

Koç boğa uyumu: Koç hareketlidir boğa da gayet normaldir koç gerçekten severse kıskanç davranabilir ama genelde aşık olmazlar hevesleri çabuk kaçar ve ihmal etmeye başlarlar boğa ise güvenilirdir ve sadıktır aldatmaz satmaz ihmal etmez koçla beraberken üzülecektir kuşkulanacak ve kıskanacaktır zaten sahiplenicidir çok boğucu değildir ama akrep kadar değildir ama boğa da kıskançtır. Ayrıldıklarında boğa çok üzülür.

Koç ikizler uyumu: İkisi de neşelidir. Entelektüel olarak da uyumlular sadece koç gerçekten sevebilse ve hevesi kaçmasa ikizler platonik bile olsa rahatça takılır ama yanlış bir şey de yapmaz. Bir de ikizlerin çift kişilikli olması dengesiz davranışları koçu daha da uzaklaştırır ama onun dışında gayet uyumlular ikisi de özgürlüğüne düşkündür ama koç gerçekten severse kıskanır çok boğmasa da. Bu da ikizleri uzaklaştırabilir.

Koç yengeç uyumu: Koç bunu anlayamaz çünkü çok duygusaldır ve kıskançtır yengeçler. Koçlar da yüzeyseldir ve yengeçte bu burcun neden derin hisleri olmadığını anlayamaz hisleri azdır. Yengeç te akrep gibi kincidir ve asabidir ama çok fazla duygusaldır ve sezgileri kuvvetlidir koç ona yalan söylerse bunu anlar ve intikamı sonsuza kadar sürer hayatı size zindan eder. Koç eğlenceli ve hareketlidir yengeç de böyledir ama içine kapanıktır. Bu koçu sıkar ve hevesi kaçar kavgalar çıkabilir çok uzun sürmeden ayrılırlar birbirlerini anlayamazlar bu kesin. İyi anlaşsalar bile birbirlerinin ruhlarına iyi gelmezler.

Koç aslan uyumu: Uyumludurar ama lider ruhludur ikisi de ve birbirlerini yönetmeye çalışırlar burada kavgalar inatlaşmalar olur ama yine de ikisi de girişkendir rahattır neşelidirler koç kıpır kıpırdir aslan da gayet hareketlidir iyi eğlenirler aslan da sevilmeye çok ihtiyaç duyar ama eğlenceli bir pattner arar yine de ikisi de dış görünüşe önem verirler fiziksldir ama yüzeysel olmaları duygusuz oldukları anlamına gelmez.

Koç başak uyumu: Başak mükemmeliyetçidir ve yalansız dolansız güvene dayalı net ve ciddi. Uzun süren ilişkiler arar koca güvenemez ve ilişkileri kesin kısa sürer. Koçun hevesi kaçar ya da o bırakır.

Koç terazi: Karşıtıdır ve çekerler birbirlerini ama terazi sevgiye önem verir sevgi arar koçta bunu bulabilirse adalet duygusunu bile bozar. Çok fedakârlaşır ikisi de hareketli neşelidir terazi yönetmek falan istemez o sadece huzur eğlence mutluluk gibi ilişkinin kavgasız olmasını her şeyin yolunda gitmesini ister koç da yönetmek ister ve rahatlıkla yönetir ama kıskanırsa ve kısıtlarsa terazi kaçar özgürdür teraziler ama koç çokda kıskanç değildir boğmaz insanı iyi gider. Her şey yine koça bağlı. :)

Koç akrep: Asla yürümez unut gitsin akrep gizemlidir içine kapanıktır kuşkucu ve kuruntuludur insanlara güvenmekte çok zorlanır bu yüzden de kolayca aşık olamaz koç akrepe zaten bu güveni veremez yalan mutlaka söyler akrep de koç da yönetmek isterler ama akrep gizlice yönetir koç kendisini yönetici zanneder ama aslında akrep içten içe onu yönetir psikokinezi gibi yeteneleri olabilir ve insanları etkilerler koçu da bu şekilde yönetebilir ama koç da yönetir ikisi de baskındır kavgalar çok olur.

Akrep kıskanınca çok biriktirir içine atar ve patlayışı büyük olur derin hisleri vardır ama koç yüzeyseldir akrep koçun neden bu kadar yüzeysel olduğunu anlayamaz koç da akrepi anlayamaz. Oysaki akrepin tek istediği gerçekten sevilmek dürüstlük ve sadakatdır. Eğer aldatılırsa veya ayrıldığında sivri diliyle her şeyi yüzüne vurur ve koçun içindeki duygusallığı ortaya çıkarır koçu bile ağlatabilecek kadar sivri dillidirler ve yaralayıcıdırlar intikamlarını bu şekilde alıp hıncını çıkartırlar bu onun duygu patlamasıdır akrepler duygusaldir duygusuzlukla suçlanmaları haksızlık olur koç akrepin kıskançliğından boğulur zaten ve uzaklaşır zaten çok uyumsuzlar akrep içe dönük koç dışa dönük akrep karanlık yerlerde başbaşa olmak ister koç kalabalık ortamlarda olmak ister akrep bunu kıskanır zaten hatta ağlar bile bu yüzden kıskançlıktan ama bunu göstermezler gizlice yaparlar. Neyse olmaz işte.

Koç yay: Uyumludur neşeli ve enerjiktirler iyimserdirler yüzeyseldirler koç yöneticidir lider ruhludur yayın böyle bir şeyi yoktur iyidirler çok da kıskanç değillerdir iyidir koç gerçekten severse iyi olur.

Koç oğlak: Oğlak çok ciddidir ve iş peşinde koşar koç ise eylenmek ister oğlak koça sıkıcı gelir ve hemen bırakır oğlak da kuşkucudur zaten güvenemez ve aşık da olamaz. İş onun için daha önemlidir duygudan önce mantık gelir ona. Duygusaldır ama mantık daha baskındır. Koç fizikseldir ne duygu nede mantık. Boştur o rahattır iyidir iyimserdir. Oğlak ise ketumdur sırlarını açmaz ney olmaz bence bu da.

Koç kova: Kovayla da uyumlu olur ve kova da koç da çekicidir kova gizemlidir eğlencelidir dışa dönüktür hiç kıskanç değildir ve kıskançlık istemez. Koç zaten boğucu değildir kıskansa da o kadardır. Kova koçu çeker zaten kovaları herkes sever iyi geçinirler ve anlaşırlar kova sabittir tabi inatçı olabilir bi de asabi de olabilir ama iyidir ya genelde alttan almasını bilir koç baskındır liderdir ama çok uyumlu olabilirler bence ama kova çok akılcıdır, her şeyden önce mantıklı hareket ederler ama sıkıcı değildirler oğlaklar gibi koçla uyumlu olurlar bence.

Koç balık: Balıkla uyumsuzdur ilkten gayet iyi olsalar da utangaç ve içe dönük balıklarla duygusaldir çabuk etkilenir ve üzülür akrep ve yengeçteki gibi uyumsuz olurlar iyi sonuçlar elde edilemez çok nadir.

Koç Burcu ile Diğer Burçların Uyumları
22
26
Görüşünü yaz
26Kız Görüşü
22Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • hoşafınferyadı
  ölçüsüz, düşüncesiz ve barzo davranışları dışında koçlar çok eğlenceli insanlardır. geneli boş kafalıdır ama yine de sıkılmazsınız. mutlaka onunla sohbetten keyif alırsınız. eğer çılgın biriyseniz koç size eşlik eder. bir grup olarak kavgaya giderseniz herkes kaçsa da koç yanınızda kalır. dayak yiyeceğini bile bile. sizi hiçbir zaman kavgada satmaz. koç yardım etmeyi sever, ama bir an önce olup bitecekse. çok sabırlı değildir uzun vadeli işlere planlara pek gelemez. gerçi plan da kurmaz içi dışı birdir. kin gütmez. yapacaksa o an yapar ve yaptığı yanlışları da çoğunlukla söyler. evet biraz duygusuzdurlar ama buna rağmen koç burcu arkadaşlarınızı seversiniz. sıcak cana yakın ve eğlencelidir çünkü. koç burcundan pek cimri insan çıkmaz. onun parası sizin paranızdır. onunla her yere gidebilirsiniz. sizinle gelir. öyle bazı mıymıntılar gibi yok gelemem ben kalabalıktan hoşlanmam yok şunu yapmam bunu etmem demez. deneyin: koç burcu arkadaşınızı arayın ve deyin ki rafting yapıyoruz gelebilirmisin. size diyeceği şu olur hazırım kanka ne tarafa gidicez :) bunu sizden geçinmek için yapmaz. hatta sizin çağırdığınız etkinlikte masrafı üstlenip sizi şaşırtabilir bile. çok komik esprileri olabilir. ama dik kafalılıkları kötüdür ve laf anlamazlıkları sinirlerinizi zıplatır. ama bu sempatik insanlar gönlünüzü almayı başarır. hayatta bir duruşları, belli değer yargıları yoktur. genelde ahlaksız insanlardır ama yasadışı işlere bulaşmazlar, ayrıca sırlarınızı sakın anlatmayın sır tutamazlar genelde. ama sizinle beraber sadece 2 kişi siz ve o bütün bir şehirle savaşabilir kanının son damlasına kadar. buna gözü kapalı inanın. ne diyim başka. çok film ve çok kafa insanlardır. bazen gerçek anlamda sinir bozucu olsalarda seviyorum koç burçlarını.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Galagalagala

   Bu da doğru canim ben bildiklerime göre kendimce yorumladim bilemem koç lar çok eğlenceli ama o kesin 😀

En İyi Erkek Görüşü

 • Aşkın_Sonu
  şimdi ben nolcam Başak burcuyu aynı zamanda aslan özellikleri taşıyorum sınırda olduğu için doğum günüm :))
  Görüş hala geçerli mi?
  • Galagalagala

   Ooo çok düzen düşkünü titiz bir insansindir o zaman aslanlik sende biraz inaycilik vardir hersye vercek bir cevabi illaki vardir karsindaki kişi akrwp bile olsa senle zitlasirken ikinizde fikirlerinizi savunurken sen bu tartışmayı kazanirsin herşeyi bilirsin aslında

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2521
 • SeynSeynn
  Koçlarmı çok kıskanç değil :D kahkaha attırdın bana. Bak sana koçların genel özelliğini anlatıyım :
  Aşırı paranoyak (Sen beni sevmiyorsun, kesin aldatıyorsun, bizmi evlenicez vs vs)
  Fazla kıskanç çıldırıyor hatta direk.
  Yönetmeyi bilmeyen terazi var aşırı lider ruhlu olan terazi var ben aşırı lider ruhluyum onun liderliği bana sökmeyince susuyordu
  Çok konuşur ah o çeneleri ama konuşuncada ister istemez aşık oluyorsun öyle bir kötülükleri var :D
  Bakış ve gülüşleri zaten eritir.
  Terazi olduğum halde inatçılık bayağı var aslında oğlakmıyım diye düşünüyorum bazen. gece 12 den saat sabahın 4.20 sine kadar inatlaşmışlığımız ve sonra benim kazanmışlığım var.
  Çok büyük konuşurlar.
  Her fikre görüşe saygılıdırlar.
  • Galagalagala

   Senin yükselen burcun akrep falansa ondandir veya ay burcun veya bu burclardan biri yengec veya baliksa ondan kiskancsindir sadece güneş burcuyla olmuyo

 • yıldıztozu26
  Akrep biriyle konuşmaya başladım koçum bklm nasıl gidecek yengeç balık la gerçek ten kötü bnce de akrep nasıl olacak bklm niye bana hep şu geliyor onu da anlamıyorum aslan veya kova istiyor m denk gelmiyor :-(
  • Galagalagala

   Akrwp daha kıskanç olur sürekli beni unutuyosun disliyosun umrunde bile deilim beni sevmiyosun gibi laflar eder kıskançlık tan çatlar ama bunun sebebi güvensiz olmasi onun guvenini kazanana kaar en azından çevrendeki karşı cinsleri azalt etrafindaki kalabalik arkadaşları da azalt guvendikten sonra tekrar özgürlüğne kavusursun zaten hele bir güvensin hic bişi demez gecimsizligide gider ama bazi Akrepler de duygularini gösteremez icine atar asabi davranır topluluk icindeyken sessiz sakin kalır gıcıkligini hissedersiniz aglicak gibi olur falan sana bb dedikten sonra yalniz başına agliyabilir kıskançlıktan. Zayif akrwpler zehrini icine akitirlar bazilarida kıskançlık tan ofkelenirler ve biriktirip sonraan buyuk ofke patlamasi yaşatırlar size bazıları duygularini ifade edemez gosteremez ama davranışları ndan BELKİ anlayabilirsiniz. Çok sabretmelisiniz ama ona ualan soleme hata yapma kısa sürede de guvenebilir yeerki bunları yapma nolursa olsun doruyu sole sana guvenmesi icin kesinlikle

  • Galagalagala

   Ona sadik oldunu belli et mümkün se adam givi konuş ben seni çok seviyorum bana güven ben sadece seni seviyorum kiskancak bişi yok de ve ona guven ver o anda da baskici tavirlarini biraz daha azaltmasi gerektiğini anlar o zaten

  • yıldıztozu26

   gec kaldın tatlım artık konusmuyoruz saglık olsun o kadar da yazmıssın :) bı anda konusmamaya basladı bnı sevıyor musun demıstı hoslanıyorum demıstım boyle seyler ıcın erken demıstım ondan sonra konusmamaya basladı sonra hıc konusmadı ama ınsan bı anda nasıl sevebılır kı her neyse :)

  • Hepsini Göster
 • hedehödöhede
  Koç ve ikizler = ruhospu. Üzgünüm ama acı gerçek :)
 • karaman7070
  ulan canım yorumcu akrebin nesi duygusal bende akrebim yükselen burcum kova hiç alakası! yok!
 • Depay12
  Bende diyorum niye hemen sıkılıyorum bu aşk meşk işlerinden ben koç burcuyum tabiki sıkılacam ben özgürlüğüme düşkün biriyim kimse beni kısıtlayamaz seversem tam severim sevmezsem oyalarım aldatırım üzerim
  • Galagalagala

   Öyle bir karaktersizlik olmaz ama aldatmak falan insan kendine yakistiramaz. Kusura bakma bende azimi tutamam gerektinde konuşurum yani bende özgürlükcuyum kisitlanmayi baskyi sevmem ama karsimdaki kisi guvenilir biriyse ve gerçekten sadiksa gerçek duygularini gosterip gerçek duygulariyla konusuyosa uani gerçekten guveniyosam o baskiya bir şekilde bagiririm ve zeytinyağı gibi uste çıkar bastiririm karsimdakini ama ondan ayrilmam bana guvenmesi icin on guvem veririm

 • khaleesi91
  Koc ve ikizler , her konuda gayet guzel anlasiyoruz :)
 • Dusty
  Yengeç burcuyum birebir yazmışsınız uyumumuzu cidden koç burcunu hiç anlayamamışımdır ve huysuzdurlar
  • yıldıztozu26

   Bnde koc olarak tengecleri hiç anlayamadim

  • Dusty

   @yıldıztozu26 Aynen ya niye öyle acaba anlamış değilim

  • yıldıztozu26

   bnde. d bu ıkısı sadece arkadas olmalı sevgılı degıl

  • Hepsini Göster
 • Halpcet
  Koç - Akrep de destan dökmüş diğerlerini kısa tutmuşsun? ;)
  • Galagalagala

   Evet biraz oyle oldu akrepler deisik bir burc oldugu icin anlaşılması kolay zannedilen insanlar yani %100 e kadar tamamen taniyor olamazsiniz onlari hicbi zaman 99 a kdrda tanisaniz asla gizli yönlerini bilemezsiniz onu tam olarak iyi tanıyorum dersin ama bigun bir konida bir laf eder aa bu koz böle bir kizmiydi dersiniz. Fatkindaysaniz en cok akrepten bahsediyorum nedense 😂😂

  • Halpcet

   İyi ama bu herkes için böyledir zaten. Kimse kimseyi %100 tanıyamaz ki

  • Galagalagala

   Evet herkez icin öyledir aslında ama akrep yinede cok iyi tanıdığınız tam olarak cozumlenebilecek bir buc değil

 • khûrel
  Koç akrep niye diğerlerinden uzun :D Sanırım orada kendi deneyimini araya kattığın için öyle olmuş. Bana uyumlu gibi geldiler :)
 • micmac
  Kim demiş koçlar yüzeyseldir diye, uç koçla ilişkim oldu, acayip duygular vardı.
  • Galagalagala

   O duygu değil fiziksel ilişkidir sarilma öpmek vs. Falan sana çok sıcak çok duygusal anlarmis gibi hissetmissindir o da sevgisinden sariliyodur falan tabiki ama derin duygularo yoktur koclarin sevmiyo veya duygusuz deyil tabiki sadece duygusallik az bulunduruyo içinde fazla duygu seline kapilmio rahattir koclar. Bazen koç burcu olasim geliyo 😂😂

  • micmac

   Yok annem, ben de kocum, karsindaki uç koçun da nasıl bağlandığını gordum. Kocla iliski yasayacaksan seksi ödül ya da ceza aracı olarak kullanmayacaksin. Basitlesirsin.

  • Galagalagala

   Zaten % 100 doğruluğu yok bunlarin genel özelliklerinden yola çıkarak ben böyle yorumladim bide koc burcu arkadaşlarimdan deneyimimle iyi ne güzel duygulu insanları severim :)

 • Deutschlehrerin
  Ben koçum sevgilim de başak özellikler uyuyo ama kısa değil ilişkimiz 2 sene oldu😂😂😂
 • Kafayi_yeme
  Vay göçüm benim . Bn de boğa yim. Ama koç bir işe yaramıyor gibi. Yanar döner çekici işte o kadar.
 • Platonikİntikam
  Koç yayda, Koç gerçekten severse iyi olur yazmışsın. Oldukça anlamlı bence. :)
 • minnos_12
  aslan ve yay burcu dışında anlaşamıyorum hiçbiriyle doğru olmuş çogu eline saglık
 • TheMecnun
  ben koç burcuyum ama cok duygusalım duygularıma sıcayım cok cabuk baglanıyorum bırıne
  • Galagalagala

   Ay burxun veya yukselenin akrwp balik ya da yengecse duygusallik vardir sende

 • nilsuuuu
  Ben koçun dibiyim her burçtan erkek tanıdım. Ne kadar çatışmalar olsa da bence en iyisi aslan👍
 • okii13
  ben de koç burcuyum ama bir koçla asla olmaz diye düşünüyorum
 • YürüyenUçah-55
  @peri68 :D koç ve kova uyumunu okusana teyze :D
  • peri68

   Evet okudum 😬 @yürüyenuçah-55
   Anlaşmak sorun değil herkesle anlaşırsın istersen. Sorun mutlu olmakta 😀

  • İyi anlaşmak = mutluluk demektir zaten :D kötü anlaştığın biriyle nasıl mutlu olacaksın ki dimi ama :D

  • @peri68

  • Hepsini Göster
 • Krito-Kun
  Koç ve Kova olmuyor 7 defa denedim :D
 • mrlylmz
  Akrebim bundan iyi anlatılamazdı yani tebrikler :D
 • invisiblexss
  Diğer burç uyumlarınıda bekleriz
 • VişneliMars
  Unut gitsin mi... Olmas..
 • BeyazKurdele
  Uyumsuzmuşuz.
 • Elariss
  Koç burcuyum
  • Elariss

   oğlakla niye olmuyormuş l*n olacak eşşekk gibi

  • Galagalagala

   Oldumu bari ciddi isden gucten basini kaldiramayip hareketli kocla ilgilenemeyen oglakla
   Sürekli hareket isteyen eğlence arayan hemencik sıkılan koç un ilişkisi kesin hevesi kacmistir hemen 😂

 • TerazininHúznù
  Neden sadece koç. Anlatsana biraz
 • SerKan1923
  Ben Anlaşamıyormuşum. :)
 • kontes123
  Ben yengeç abim koç hep kavga ediyoruz 😂
 • sansizkiz1
  en sevmedigim burclardan biri
 • FMdelisi37
  Oğlak'ı doğramışsın :D
 • lenii
  koç burçları zor olurmuş
 • LolipopBeyin
  Terazi aynı benle uyuyo djsj
 • Anonimusa
  :))) kovaları kim sevmez dimi yani hahaha güzel
 • Buse-naz
  Koç ipe sapa gelmez anlaşmak yetmiyor malesef
  • Galagalagala

   Ama unutmayin koclar genelde aşık olmazlar ama gerçekten çok sevdiklerinde hevesleri kacmaz ve ilişkileri gayet uzun sürer yeterki gerçekten sevsin ama biraz zor sürekli ilgisini kaybetmiyecegi eglenecegi seyleri yapmanz gerek bitaz zor yani

  • Buse-naz

   Sizin yazdıgınıza göre ikizler burcuyla uyumlu diyor ama malesef değil yani denedim olmadı yürümedi

  • Galagalagala

   Hmm neden yurumedi dengesiz davranışları yuzundendenmi?
   Bigün iyi bigün soguk ve asabi mi davraniyordu

  • Hepsini Göster
 • adıyook
  En iyi anlaştığım burç aslan 😂
 • Belirle
  Bak en fazla akrep e yazı yazmış bence olur
 • CanımmCicimsinn
  bir koc olmaktan cok memnunum
  • Galagalagala

   Koclarin hareketli ve hayat dolu olmasi cok iyi bişey 😂

 • NarÇiçeği92
  Uyumsuz oluyolar
 • Gizli Üye
  Cok guzel yazmişsin bayildim. Rica etsem diger burclar hakkinda da bence paylasabilir misin?
 • Gizli Üye
  Çok kıskancım ama ben deli ederim :D koçla koç olur mu ki ya ikiside lider ruhlu olunca sıkıntı çıkar
 • Gizli Üye
  Koc burcuyum 8 yildirda bir akrep erkegiyle beraberim anlattigin ozellikle sanirim tam tersi gibi :)
 • Gizli Üye
  Koç burcuyum seviyorum bu burcu ve özelliklerini
 • Gizli Üye
  Asla yürümez unut gitsin akrep gizemlidir içine kapanıktır kuşkucu ve kuruntuludur insanlara güvenmekte çok zorlanır bu yüzden de kolayca aşık olamaz koç akrepe zaten bu güveni veremez yalan mutlaka söyler akrep de koç da yönetmek isterler ama akrep gizlice yönetir koç kendisini yönetici zanneder ama aslında akrep içten içe onu yönetir psikokinezi gibi yeteneleri olabilir ve insanları etkilerler koçu da bu şekilde yönetebilir ama koç da yönetir ikisi de baskındır kavgalar çok olur.
  @Vault_Boy
  Askim biz napiyoz yia fhdsjkjhd <3
 • Gizli Üye
  Teraziyim.. yükselende terazi. O da koç ve yükselen de koç.
  8 yıldır bildiğin mükemmmeeelllik. Ev ve düğün paramızı biriktiriyoruz. Ev tamam, düğün parası kaldı. bir ara beş kuruşsuzdum, yaklaşık 1 sene sürdü bu durumum. Derslerim çok fazlaydı çalışacak vakit yoktu o çalıştı, çalıştığı paranın hepsini bana harcadı. Sporda ayakbileği burkulmuştu, yürürken yüzünün ufak bir değişimi bile cız ediyordu yüreğimde. taşıyordum sırtımda. Yönetme olayına gelirsek, eve yönetmeye bayılır ama belli konularda, onun dışında söz sahibi benim, çünkü mantığımız düşüncelerimiz ve uygulamalarımız aynı. Zıt fikirlere düştüğümüzde oluyor o da iş konusunda, ben biraz merhametliyim, o ise merhamet göstermiyor.
 • Gizli Üye
  Terazilerle iyi anlaşıyorsunuz bence benim en sevdiğim arkadaşlarım bu burçtan ama ilişkileri çok kısa sürüyor aslında Koç çok inatçı ve gururlu bazen egoist olabiliyorlar.
  Genel olarak çok doğru bilgiler yazmışsın emeğine sağlık :)
 • Gizli Üye
  6 senedir akrep erkeğiyle beraber olan bir koç kadını olarak, anlaşamazlar diyenlere inat anlaşıyoruz abi, seviyorum l*n var mı. * astrolojinizi.
 • Gizli Üye
  Emeğine sağlık hepsini dikkatle okudum.
YÜKLENİYOR...